5 безбедни страници за преземање програми без вируси

5 безбедни страници за преземање програми без вируси

5 безбедни страници за преземање програми без вируси

За оние кои се вообичаени или вечни корисници на Оперативниот систем Microsoft Windows, обидувајќи се преземете апликации, игри и друго мултимедијални датотеки (музика, видеа и филмови) обично станува Одисеја. Бидејќи, без разлика дали се легални преземања или не, и бесплатно или не, секогаш има многу ризици поврзани со преземањето на овие заедно со инфекција од различни видови на малициозен софтвер (злонамерни програми), како што се вируси, шпионски софтвер, adware и ransomware. И ова го прави приоритет секогаш да знаете некои «безбедни страници за преземање програми без вируси».

И, иако на добра компјутерска пракса секогаш диктира дека треба користете ја официјалната страница на развивачот на програма, игра или медиумска датотека, ова не е секогаш можно или идеално, поради економски причини или други ограничувања. Значи, тука е корисна листа на 5 од најдобрите веб-страници со многу програми за вас бесплатно и безбедно преземање.

Како да преземате и да направите клипови за Twitch

Како да преземате и да направите клипови за Twitch

И, пред да се започне со денешната тема, за интересни и корисни веб-страници посветен на преземање содржина, поконкретно за тие «безбедни страници за преземање програми без вируси». Ви препорачуваме некои од нашите претходни поврзани објави со преземете веб-страници на содржини, датотеки и програми:

Поврзана статија:
Како да преземате и да направите клипови за Twitch

Поврзана статија:
Како да преземате видеа од Pinterest

Безбедни страници за преземање програми без вируси: 5-те најдобри

Безбедни страници за преземање програми без вируси: 5-те најдобри

Топ 5 безбедни страници за преземање програми без вируси

Подолу е нашиот личен избор на 5 најдобри безбедни страници за преземање програми без вируси:

ФОСШУБ

ФОСШУБ

ФОСШУБ, како што кажува неговото име, е веб-страница која нуди идеална платформа за програмери и за хостирање софтверски проекти, особено бесплатни, отворени и бесплатни програми. И поради ова, тој нуди сигурна и безбедна алтернатива за оние луѓе кои треба да преземаат што е можно повеќе бесплатни програми бесплатно. И двете, познати или непознати, но ослободени од каква било компјутерска инфекција.

Покрај тоа, веб-страницата нуди добри стапки на брзина на преземање, чист изглед, интуитивна навигација, речиси и да нема реклами. И најдобро од сè, тие гарантираат дека секоја нивна вчитана програма не вклучува никаков вид на малициозен софтвер.

SourceForge

SourceForge

SourceForge е многу слична веб-страница на FOSSHUB, бидејќи е исто така веб-хостинг платформа за софтверски проекти. Главно, слободен, отворен и бесплатен тип. Затоа, се смета за вреден извор на заедницата со отворен код. Еден чија главна цел е да им помогне на проектите со отворен код да успеат на најдобар можен начин.

Дополнително, веб-страницата нуди одлични споредби на комерцијален софтвер и услуги каде што програмерите и компаниите можат да преговараат и да добијат ИТ софтвер и услуги. Затоа, се смета за еден од најдобрите софтверски платформи и најголеми во светот.

MajorGeeks

MajorGeeks

MajorGeeks, за разлика од претходните 2 веб-локации, таа е многу постара одлична веб-локација за технологија, но не првенствено фокусирана на слободен и отворен софтвер, туку главно на слободен софтвер (бесплатен софтвер). И најдоброто нешто е што неговите одржувачи отсекогаш се труделе да го понудат најдобриот софтвер, на најбезбеден можен начин. Затоа, тие ја уверуваат својата заедница на корисници и посетители дека лично го тестирале секој софтвер што го нудат.

Покрај тоа, тие нудат на нивниот сајт, одлично и корисно водичи, публикации y видеа да и помогне на вашата заедница да ги поправи или надгради своите компјутери и оперативни системи.

Нинит

Нинит

Нинит, е исто така а веб-страницата е бесплатна, но сосема поинаква од другите споменати досега. Плус, тој е без реклами и несакан софтвер, бидејќи неговите корисници Pro ја одржуваат веб-страницата да работи со нивните информации. Работата на оваа веб-локација е прилично чудна, бидејќи во основа ви овозможува да го изберете софтверот што сакате да го преземете и инсталирате еден по еден. За потоа да го потврдите процесот и да започнете со автоматско преземање и инсталирање на апликации на нивната стандардна локација и јазикот е откриен со помош на инсталатер што е претходно преземен

Покрај тоа, сето тоа се прави за неколку секунди авион за инсталирајте ја најновата достапна стабилна верзија на секоја од нив. И инсталерот што се користеше првпат може да се користи во секое време за ажурирање на веќе инсталираните програми или инсталирање на истата низа апликации на кој било друг компјутер.

Softpedia

Softpedia

Softpedia, е последната веб-страница на нашата препорачана листа, а вреди да се напомене дека ова е еден од ветераните на групата. Затоа, бидејќи работи подолго време, има големо складиште на програми. И најдобро од сè, не само што вклучува програми за Windows, туку и за macOS, GNU/Linux и Android. Сите се многу ажурирани и потврдени, за безбедно и сигурно преземање.

Покрај тоа, неговиот интерфејс е едноставен и интуитивен. Овозможува лесно наоѓање емисии на која било платформа. И во ова, можете лесно да видите што е ажурирано неодамна или да пребарувате користејќи филтри, како што се категории, последно ажурирање и цена.

повеќе безбедни страници за преземање програми без вируси

под 15 безбедни страници за преземање програми без вируси да ја разгледате и проширите понудата на програми и опции за користење:

 1. Бесплатно ЦД: Каталог за слободен софтвер
 2. Преземете го CNET
 3. Преземи екипаж
 4. Преземете го ZDNet
 5. FileHippo
 6. Filehorse
 7. Фајлепума
 8. GitHub
 9. GitLab
 10. OSDN
 11. PortableApps
 12. Снеп-датотеки
 13. Софтоник
 14. Мек32
 15. Вонземјанин
Поврзана статија:
Како да преземете бесплатна музика на компјутер
Поврзана статија:
Како да преземате бесплатни игри на Nintendo Switch

Резиме на статијата во Мобилен форум

Краток преглед

Накратко, дали софтверот што треба да го преземете е плаќање, приватни и комерцијалниили слободен, слободен и отворен, никогаш не заборавајте дека идеалот е да се искористи веб-страница на креаторот (производител или развивач). Меѓутоа, во екстремни или итни случаи, мала листа на «безбедни страници за преземање програми без вируси».

И во тој случај, се надеваме дека на веб-страници споменати во нашата мрежа Тие се многу корисни за оние екстремни или итни моменти кои може да се појават, кога ви треба преземајте разновидни датотеки со најголема можна безбедност и доверливост.

Бидејќи, надвор од разновидноста и ажурирањето на програми, најважно е да се забележи дека тоа се достапен со гаранција дека е целосно ослободен од вируси, или кој било друг малициозен софтвер. Така, од овие веб-страници можете без многу страв да преземете што бара секој за своите потреби на нивните соодветни компјутери.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.