Најдобрите игри за деца стаорци

Игри за деца стаорец

Раччиња се оние тинејџери кои поминуваат часови заклучени во својата соба играјќи онлајн со други играчи. Ова е барем нејзината дефиниција, концепт кој ни е веќе неколку години и кој се чини дека никаде не оди. Ова движење настана пред десет години и е многу живо и денес. Ако сте или се сметате себеси за таков, ова се најдобрите игри за деца стаорци.

Постојат голем број на игри кои се тесно поврзани со децата стаорци.. Затоа, подолу ви оставаме избор од најдобрите игри за деца стаорци. Без разлика дали сте еден или се сметате себеси за таков, ова се игри кои не треба да изостанат на вашиот репертоар и кои ќе можете да ги играте со часови без никаков прекин.

Minecraft

Што да направите ако корисничкото име на Minecraft не може да се потврди

Започнуваме со една од игрите кои најмногу се поврзуваат со децата стаорци. Minecraft е класика на пазарот, игра која е достапна многу години, но сепак има огромна легија следбеници ширум светот. Ова е исто така игра која има голем процент на таканаречени деца стаорци кои ја играат непрекинато, па затоа е наслов кој не би можел да изостане на списокот од овој тип.

Зошто Minecraft е една од оние игри за деца со стаорци? Ќе можете да видите дека т.н се тие стручни играчи во оваа игра. Ги знаат сите рецепти, ги бранат своите територии како никој друг, градат подобро од кој било друг, знаат секакви трикови за да напредуваат и можат да изработат секакви предмети што ќе им помогнат да напредуваат. Тие се играчите кои најмногу се истакнуваат во мултиплеер во него, се движат како риба во вода во Minecraft.

Minecraft е една од игрите каде се случи првиот бран на овие таканаречени деца стаорци и продолжува да биде една од омилените игри на овој тип на корисници. Значи, ако сакате да станете или сакате да знаете дали сте таков, ако поминувате многу часови во Minecraft, веќе го знаете одговорот.

Call of Duty

Call of Duty: Warzone

Call of Duty е веднаш до Minecraft една од игрите каде што можеше да се види тој прв бран или генерација на таканаречените деца стаорци. Овој бран се совпадна со унапредувањето на оваа игра на пазарот, која стана позната особено кон крајот на 2000-тите. Ова се датумите на кои е родена првата генерација деца стаорци, според многу веб-страници. Мултиплеер режимот на Call of Duty е еден од клучевите или причините што ја помогнаа неговата популарност кај овие корисници.

Големото присуство на деца стаорци во оваа игра е нешто што отсекогаш предизвикувало контроверзии со мултиплеер режим или Battle Royale помеѓу корисниците. Големо е присуството на деца стаорци, од многу земји во светот, па со нив ќе се соочите на сите јазици. Тие се оние играчи кои ќе те навредат ако ги убиеш или ако си во подобра позиција од нив, тие што ќе те навредат ако играш полошо од нив или ако убиеш малку непријатели. Што и да правите, знаете дека нема да биде доволно добро.

Различните верзии на играта што се објавени, нејзините многубројни продолженија, продолжуваат да бидат популарни кај децата од стаорци. Затоа Call of Duty сè уште се смета за една од основните игри за деца со стаорци. Неговиот мултиплеер режим е една од причините зошто ги има толку многу во овој наслов и се чини дека нема да има промени, бидејќи се уште е игра која денес има легија од најверните следбеници ширум светот.

Fornite

четириесет специјални знаци

Fortnite е една од најпопуларните игри за деца од стаорци денес, игра која е особено популарна кај новата генерација деца стаорци. Тоа е игра која за многумина ги презеде насловите како Call of Duty на пазарот. Нивниот Battle Royale е совршен амбиент за овие деца стаорци, кои се оние корисници кои врескаат и навредуваат повеќе од кој било кога играат, сигурно ќе можете многу брзо да ги препознаете кога играте.

Рацечињата се оние со најдобра кожа, оние кои го градат најдоброто, оние кои ги знаат сите скриени трикови во Fortnite или оние кои ги имаат најдобрите оружја во играта. Значи, знаете што ќе најдете: навреди насекаде. За тоа што ја немате таа најнова кожа, што не сте толку добри во пукање, ако ги убиете пред да ве завршат, ако завршите подобро или полошо во список... Без разлика на причината, очекувајте вици и навреди насекаде.

Fortnite е игра со огромна популарност, иако за многу корисници околината во играта завршува донекаде токсична, во многу случаи поради оние прекумерни навреди и тепачки што ги бараат многу корисници.

GTA

GTA е уште една од сагите каде што наоѓаме повеќе деца стаорци, без разлика за кое издание на играта станува збор. Тоа е еден од оние наслови што е многу популарен меѓу овие корисници. Особено во мултиплеер режимот на оваа игра (на пример во GTA 5) има многу деца стаорци присутни, нешто што многумина од вас досега сигурно го препознаваат. Бидејќи тие се идентификувани на ист начин како и во другите игри на оваа листа.

Ако налетате на нив, ако ги убиете пред да ве убијат, ако ве убијат ... Без разлика на ситуацијата, ако правите нешто што не им се допаѓа, можете да очекувате многу навреди од нивна страна. Оваа серија на игри сè уште е многу популарна меѓу децата стаорци, благодарение на присуството на овој режим на мултиплеер во нив, така што ќе најдете многу од нив кога играте на кој било од вашите уреди. Добро е да се биде подготвен за тоа, бидејќи тоа е константа во ваквите типови на игри, за жал.

Како да се идентификуваат децата од стаорци

Момче стаорец

Спомнавме некои од најдобрите игри за деца стаорциКако и оние игри во кои имаме поголем број на овие таканаречени деца стаорци. Во продолжение ви кажавме нешто што можеме да го очекуваме редовно од него, а тоа се навреди. Реалноста е дека постојат голем број на аспекти кои ќе ни помогнат брзо да идентификуваме дете стаорец во која било онлајн игра. Ова се карактеристиките или начините на дејствување кои ќе ни помогнат да знаеме дека имаме работа со дете стаорец кога играме:

 • Години: Нивното име јасно кажува, а тоа е дека се деца, во многу случаи од 8 до 16 години. Тие се деца со мало искуство и на кои одговорот на се е да навредуваат, бидејќи не знаат ништо друго. Исто така, игрите што ги играат се обично популарните игри во моментот или оние што ги игра нивниот омилен Јутјубер во моментот.
 • Викање и навреди: Ова е еден од најјасните начини да се идентификуваат децата на стаорци кога играме онлајн. Можеме да очекуваме многу викања и исто така многу навреди. Тие веруваат дека се подобри од другите играчи во играта, па можеме да го очекуваме тој став од нив, со многу викање, ароганција и прозивки. Особено ако сме подобри од нив, тогаш можеме да ги исполниме тие крикови.
 • trolls: Ова е многу типичен став кога не играат добро во игра. Ако работите не одат како што очекуваат, вообичаено е да почнат да ве нервираат и да се однесуваат како вистински тролови. Тоа е вообичаен став, кој мора да го земеме предвид, но тоа е нешто што укажува на таа јасна незрелост од нивна страна.
 • Микрофони: Друг аспект што обично е вообичаен кај децата од стаорци е тоа што тие се оние на кои микрофонот секогаш им е отворен. Тие се оние кои врескаат и прават најмногу врева од сите со глас од највисокиот тон. Ова е нешто што може да го одвлече вниманието на многу играчи и да биде многу досадно, па затоа треба да бидете подготвени за овој феномен кога ќе влезете во некоја од овие игри.
 • Копии: Еден аспект во кој исто така можеме да ги препознаеме е дека многу од нивните фрази или нивното однесување се едноставно копии на некои популарни Јутјубери во тоа време. Сигурно можете да препознаете дека копираат изрази што веќе ги знаеме од други луѓе, но тоа е нешто предвидливо, бидејќи тие се деца.

Ако го земете ова во предвид, ќе можете да знаете дека се работи за дете стаорец и со тоа да не влезете во неговата игра. Игрите што имаат онлајн режим на мултиплеер се место каде што можеме да очекуваме многу деца стаорци, за жал за многумина. Затоа, добро е што сте подготвени и не дозволувате нивното присуство да ви го уништи гејмерското искуство, бидејќи ова не е нешто што вреди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.