Најдобрите подкасти за 2021 година што ќе ве закачат

Подкаст

Ако ви здодеа да слушате музика додека одите, префрлањето на подкасти ќе биде збогатувачко искуство во секој поглед. Во моментов, можеме да најдеме голем број на подкасти, број кој може да биде огромен ако сè уште не сте влегле во светот на подкастингот или сакате да го проширите бројот на подкасти што обично ги слушате.

Ако сакате да знаете што е тоа најдобри подкасти, Ве повикувам да продолжите со читање, каде што ќе најдете подкасти за сите можни теми.

Филмски и телевизиски подкаст

Филмски подкаст

Орбитата на Ендор

Со 12 години зад микрофоните, не наоѓаме една од најстарите програми на шпански во светот на подкастинг поврзана со филмот и телевизијата и каде што, покрај тоа, имаат место и стриповите.

Во Орбитата на Ендор ќе ги најдете најисцрпните анализи на најновите филмски и ТВ изданија и производи кои го одбележаа детството на многумина. бумери (како што не викаат сега). Во зависност од филмот или серијата, подкастот може да трае до 7 часа.

Ако сакате интензивни подкасти со голема количина на податоци поврзани со филмот и телевизијата, овој подкаст е идеален.  Орбитата на Ендор е достапна на iVoox исклучиво.

Семоќен

Семоќниот е месечен подкаст во режија на Артуро Гонзалес-Кампос придружен од филмскиот режисер Родриго Кортес, писателот Хуан Гомез-Хурадо и изедениот Хавиер Кансадо (Faemino y Cansado)

Во овој подкаст тие се фокусираат на зборување за режисери, наместо за конкретни филмови, иако има и теми за митски ликови во киното. Almighty е достапен на сите подкаст платформи.

Подкаст за хумор

хумористичен подкаст

Планетата Куњао

Ако по име, веќе мислите дека момците кои го прават овој подкаст се свесни, како што на почетокот мислев пред да го пробам, многу грешиш.

Секоја епизода од подкастот Planeta Cuñao се фокусира на одредена тема, тема која е длабински анализирана од сите компоненти на подкастот, кои, патем, Сите се од Бетис и не го сакаат баш најдобро Пабло Мотос. Епизодите траат приближно 1 час.

Планета Куњадо е достапна на сите подкаст платформи, од Spotify, до Google Podcast, до Apple Podcast.

Никој ништо не знае

Ако ви се допаѓаат и Андреу Буенафуенте и Берто Ромеро, хумористичниот покаст што го барате се вика Никој Саба Нада, во кој секоја епизода зборува за тема предложена од публиката.

Овој подкаст е достапен на сите пазарни платформи.

Технолошки подкаст

технологија на подкаст

Mixx.io

Новинарот Алекс Баредо објавува дневен подкаст од понеделник до петок со најинтересните вести за технологијата воопшто. Овие програми траат од 10 до 15 минути и се идеални да го започнете денот со интересните вести кои можете да ги слушате додека го вадите кучето, одите да го купите лебот ...

Покастот Mix.io е достапни на сите подкаст платформи.

Вести за iPhone

Како што можете добро да претпоставите од неговото име, овој подкаст се фокусира на Apple, особено на iPhone и iPad. Поткастот е неделен и се емитува во живо преку каналот на YouTube Actualidad iPhone.

Подкастот Actualidad iPhone е достапен на сите платформи за подкаст.

Бинарни

Технолошки подкаст на новинарот од Ел Мундо, Анхел Хименез де Луис, каде секоја недела доаѓа нов гостин за да зборува за новите уреди што се претставени, зборува за најважните вести во неделата ...

Binaries е подкаст што е достапен на сите подкаст платформи.

Исчистете го X

Многу во стилот на подкастот Binaries, во Despeja la X на Xataka, секоја недела тие зборуваат за најновите вести од светот на технологијата каде што учествуваат уредниците на Xataka.

Clear the X е достапен на сите подкаст платформи.

Историски подкаст

историја на подкаст

HistoCast

HistoCast е историски подкаст како друштвен собир што раскажува актуелни историски настани. Како што велат, немаат намера да држат предавања во секоја епизода. Повеќе од 200 достапни епизоди нè доближуваат до настаните од поновата и минатоста историја.

Ако ви се допаѓа историјата, треба да го пробате овој подкаст. Покастот HistoCast е достапен само преку iVoox.

Казус бели

Во Casus Belli History Podcast можете да ја живеете воената историја на XNUMX век, каде што ќе научите за најважните битки, стратегии, луѓе и оружје. Бидејќи е подкаст за историја, вообичаено е да се најдат некои соработници на HistoCast во овој подкаст,

Покастот Casus Belli е достапен само преку iVoox.

Мистериозен подкаст

мистериозен подкаст

Четврти милениум

Доколку немате можност да го гледате шоуто на Икер Хименез, можете да го следите преку неговиот официјален подкаст, подкаст што е достапен на сите подкаст платформи.

Чудни денови

Ако сакате мистерија, сигурно сте слушнале за DEX подкастот што го хостираше Сантијаго Камачо, подкаст со кој можете да ја задоволите вашата љубопитност за најзагадочните теми сега и засекогаш.

Подкастот Strange Days е достапен само на iVoox.

Сентинел на мистеријата

Карлос Бустос нè води во светот на паранормалното, на темнината, каде што мистеријата и преовладувањето се лесно. Оваа програма е достапна само преку iVoox.

Слушајте подкасти

iVoox

iVoox е шпанска платформа каде што можеме да најдеме голем број ексклузивни подкасти, подкасти кои се достапни само на оваа платформа и ја носат ознаката Оригинали.

Корисниците кои сакаат, можат финансиски да соработуваат со подкасти, функција достапна веќе неколку години во iVoox и која штотуку почна да стигнува до Spotify и Apple Podcast.

Ако користите iPhone, апликацијата што Apple ја прави достапна за сите корисници природно на Apple Podcast, додека ако користите Android можете да ја користите апликацијата Google Podcast (како што можеме да видиме, многу оригинални имиња).

Сепак, имате можност да користите Spotify ако веќе ја користите оваа платформа за да ја слушате омилената музика или апликации од трети страни како Pocket Casts, апликација достапна и за iOS и за Android.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.