3 veçori të reja WhatsApp për iPhone për në fund të vitit

lajme whatsapp iphone

App Store i thotë lamtumirë vitit me një produkt të ri në raftet e tij: the versioni i ri i WhatsApp për iOS. Përditësimi më i fundit i aplikacionit popullor të mesazheve të çastit na befason me tre funksione të reja dhe praktike. Tre veçori të reja nga WhatsApp për iPhone për të mbyllur vitin duke e lënë shiritin lart.

Duhet thënë se, deri më tani, këto funksione ishin të disponueshme vetëm për përdoruesit e regjistruar në WhatsApp Beta, versioni i provës i aplikacionit që lëshohet pak përpara versionit përfundimtar për të testuar të gjitha funksionet dhe veçoritë e reja përpara lëshimit përfundimtar. Periudha e provës ka përfunduar dhe tani është e disponueshme për të gjithë përdoruesit.

Ka tre veçori të reja të WhatsApp në versionin e tij të ri për iPhone (versioni 23.25.79). Tre funksione të reja që i shtohen listës dhe atë Ato përmirësojnë ndjeshëm përvojën e përdoruesit. Vlerësimi i atyre që tashmë kanë mundur t'i testojnë në Beta ka qenë mjaft pozitiv, që është padyshim një lajm emocionues.

Këto funksione të reja dhe interesante, të cilat do t'i analizojmë më në detaje më poshtë, janë këto:

  • Aftësia për të vendosur mesazhe në krye të grupeve.
  • Kontrollimi i statusit të lidhjes së internetit gjatë një videotelefonate.
  • Shikoni (ose dëgjoni) vetëm mesazhet zanore.

Të gjithë ata Ato tani janë të disponueshme për të gjithë përdoruesit e iOS që instalojnë përditësimin më të fundit të WhatsApp nga App Store. Me shumë mundësi, nuk do të duhet të presim gjatë që përditësimi të arrijë me të njëjtat veçori të reja për telefonat Android.

Pin mesazhet në krye të grupeve

grupe whatsapp

Dhe jo vetëm në grup, por edhe në biseda individuale. Ky përditësim i lejon përdoruesit të vendosin mesazhe në titujt e grupeve dhe bisedave, me aftësinë e shtuar për të konfiguroni kohën kur duam që mesazhi i përmendur të mbetet i dukshëm.

Përdoruesit do të mund të zgjedhin midis tre kohëzgjatjeve të ndryshme: 24 orë, 7 ditë dhe 30 ditë, në varësi të asaj që na nevojitet në secilin rast. Një tipar i dukshëm i këtij funksioni është ai lakueshmëri. Përveç kohëzgjatjes, mesazhi i caktuar mund të hiqet në çdo kohë, pavarësisht nga koha për të cilën është konfiguruar.

Ka shumë përdorime të këtij funksioni. Në një grup pune, ai mund të përdoret për të vendosur një kujtesë të rëndësishme, si data e një takimi, një afat për të përfunduar disa procedura, etj.

Ju mund të kërkoni për mesazhe sipas datës në WhatsApp
Artikulli i lidhur:
A mund të kërkoni për mesazhe sipas datës në WhatsApp?

Statusi i lidhjes së internetit në video thirrje

video thirrje whatsapp

Ndoshta, nga tre që diskutuam, kjo është veçoria e implementuar që është pritur më shumë nga përdoruesit e aplikacionit. Të gjithë e dimë se cilësia e video thirrjes (i cili ka bërë shumë përparim në kohët e fundit, megjithëse ka ende vend për përmirësim) ka qenë gjithmonë një pikë e dobët e WhatsApp. Shumë nga problemet që ndodhin janë për shkak të dështimet e lidhjes.

Epo, me këtë përditësim, cÇdo përdorues i WhatsApp do të jetë në gjendje të kontrollojë statusin e lidhjes gjatë një videotelefonate. Për të hapur këtë veçori, gjithçka që duhet të bëjmë është të shtypim dhe mbajmë pllakën gjatë një videotelefonate. Në këtë mënyrë do të marrim raportet në kohë reale për cilësinë e lidhjes. Nëse është shumë i ulët, ndoshta është më mirë të provoni më vonë ose të kërkoni një lidhje më të mirë.

Si të regjistroni një video thirrje
Artikulli i lidhur:
Si të regjistroni video thirrjet WhatsApp?

Mesazhe zanore kalimtare

Bisedat zanore në grupet WhatsApp të reja

Ashtu si imazhe dhe mesazhe kalimtare, ato që zbehen menjëherë pasi shikohen (ky është qëllimi i tyre), me përditësimin e ri të WhatsApp për iPhone mbërrijnë edhe mesazhe zanore kalimtare. Modaliteti që të gjithë e njohin si "Dëgjo vetëm një herë."

Çfarë do të thotë të përdorësh këtë lloj mesazhesh zanore? Kur marrim këto mesazhe zanore, nuk do të jemi në gjendje t'i ndajmë, t'i përcjellim, t'i kopjojmë ose t'i ruajmë në asnjë mënyrë. Shënimi zanor thjesht do të fshihet.

Mund të jetë pak e pakëndshme (imagjinoni që e keni dëgjuar saktë mesazhin dhe dëshironi ta dëgjoni përsëri... Kjo do të jetë e pamundur) megjithëse, nga ana tjetër, shton komunikimin me WhatsApp një plus shtesë privatësie. Përmbajtja e përbashkët do të jetë ekskluzive për marrësin, edhe pse për një hapje të vetme.

Si të dërgoni mesazhe të përkohshme në Instagram
Artikulli i lidhur:
Si të dërgoni mesazhe të përkohshme në Instagram

Përdoruesit e Apple iPhone në shumë vende tashmë kanë filluar të marrin këtë përditësim të ri. Është çështje ditësh apo javësh që kjo të ndodhë. Nëse e kemi tashmë të instaluar aplikacionin në iPhone tonë, do ta marrim përditësimin automatikisht, pa pasur nevojë të bëjmë asgjë. Nëse jeni pak i padurueshëm dhe nuk mund të prisni kaq gjatë, gjithmonë mund të përpiqeni ta detyroni përditësimin nga App Store.

Ideja është që 3 veçoritë e reja të WhatsApp për iPhone janë dhuratë për të gjithë përdoruesit e aplikacionit përpara fundit të vitit 2023. Për të mos i humbur ato, mos harroni të përditësoni WhatsApp në mënyrë periodike nga App Store.

Duke parë të ardhmen e afërt, WhatAspp po studion gjithashtu përfshirjen veçori të tjera të reja të tilla si sfondet e personalizuara, opsionet e avancuara të kërkimit, aftësia për të shtuar kontakte të reja duke përdorur kodet QR ose për të shtuar një mjet për menaxhimin e ruajtjes.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.