3 programet më të mira për të krijuar turne

organizojnë turne

Kampionate futbolli 7 me miqtë, turne kompanish apo shkolle, gara sportive të çdo lloji, madje edhe turne shahu apo mush. Që e gjithë kjo të jetë e mundur, nevojitet gjithmonë një organizim i mirë. Që nuk ka funde të lira dhe se ka rendin e nevojshëm. Mënyra më e mirë për të arritur të gjitha këto është t'i drejtoheni programe për të krijuar turneEpo, ka disa vërtet të mira.

Artikulli i lidhur:
EuroSport falas: alternativat më të mira për të parë sporte

E vërteta është se ekziston një listë e gjatë aplikacionesh dhe programesh të dizajnuara për organizimin e turneve. Ata janë të gjithë shumë të dobishëm, por disa janë shumë më të plotë se të tjerët. Ne kemi zgjedhur tre propozime që ne i konsiderojmë ndër më të mirat. Me siguri nëse jeni duke kërkuar për një program të këtij lloji, do ta gjeni shumë të dobishëm:

MonClubSportif

monclubsportif

Për fillestarët, një nga më të mirët softuer për menaxhimin e ligës sportive i bazuar në re. MonClubSportif është një zgjidhje e shkëlqyer e krijuar për ekipet dhe organizatat sportive, por edhe për t'u përdorur nga trajnerë, lojtarë, shkolla dhe shumë profile të tjera përdoruesish.

Përveç dizajnit të turneut, ky program ka mjete monitorimi i rezultateve të ndeshjeve, rikujtesa automatike, informacione për lojtarët dhe ekipet dhe shërbime të tjera statistikore. Për të theksuar përfshirjen e forumeve të diskutimit (të moderuara siç duhet, siç duhet) dhe Funksionaliteti "Qasja e përbashkët". në turnetë shkollorë ose ku marrin pjesë të mitur, në mënyrë që të dy prindërit dhe fëmijët të mund të kenë akses në informacionin e ekipeve të tyre përmes llogarive të tyre përkatëse.

MonClubSportif ka aplikacione celulare për pajisjet iOS dhe Android. Abonimi mujor kushton 60 dollarë, megjithëse ekziston mundësia e shkarkimit të një versioni provë 30-ditor.

Link: MonClubSportif

Motorri Sportiv

motor sportiv

Shumë liga, klube dhe shoqata përdorin Motorri Sportiv për të menaxhuar turnet dhe garat tuaja, si dhe për të menaxhuar operacionet tuaja më të zakonshme. Shërbimet e tij nuk kufizohen vetëm në krijimin e turneve, por edhe për regjistrimin e anëtarëve, komunikimin me sportistët (dhe prindërit ose kujdestarët e tyre, në rast se janë të mitur), mbledhjen e fondeve dhe përpunimin e pagesave, ndër të tjera.

Është pikërisht funksioni i regjistrimit online SportsEngine që mundëson për pjesëmarrësit e një turneu apo eventi sportiv regjistrohuni me email, Facebook ose Twitter, pa pasur nevojë të shpërdoroni letra.

Përveç kësaj, platforma ju lejon të menaxhoni një sërë modulesh praktike si përpunimi i sigurt i pagesave (PowerPay), verifikimi i anëtarëve (Verify) ose aftësitë e raportimit. Organizohen aplikacionet e ekipit, ligës dhe turneut një orar i saktë i bazuar në kalendar, raunde ose stinët, në varësi të natyrës dhe objektivit të konkursit. Me mundësinë e marrjes së informacionit për pikët në kohë reale dhe monitorim statistikor.

Nëse flasim për programe për të krijuar turne, duhet të theksojmë Funksioni i turneut nga SportsEngine. Përmes tij, përgjegjësit për ekipet mund të kontrollojnë oraret, rezultatet dhe klasifikimet online. Përdoruesit kanë gjithmonë në dispozicion të gjitha përditësimet në kohë reale (ndryshimet e vendeve, oraret, etj.)

Aplikacioni celular SportsEngine është E përputhshme për pajisjet iOS dhe Android. Për më tepër, SportsEngine ofron gjithashtu mbështetje për klientët përmes emailit, bisedës live dhe telefonit.

Link: Motorri Sportiv

Tournej

tournej

Më në fund, një projektues i kompletuar i turneut që ofron shumë funksione për të bërë konkurse: faza në grupe me sisteme të ndryshme kualifikimi, turne të raundeve paraprake, raunde me eliminim, liga etj.

Ne do t'i gjejmë të gjitha këto dhe shumë më tepër në Tournej. Ky program kujdeset edhe për llogaritjen ditore të rezultateve të ditës dhe të orëve të lojës dhe fushave të lojës, planifikimin e arbitrimit dhe shumë aspekte të tjera kyçe. është një softuer prodhuar ne Gjermani, që do të thotë se është precize, e besueshme dhe serioze.

Tournej ofron një version falas të kufizuar, të mbushur me reklama, si dhe dy programe me pagesë:

  • Premium S (5,90 € në muaj): deri në 20 turne dhe 100 pjesëmarrës.
  • Premium M (9,90 € në muaj): me turne dhe pjesëmarrës të pakufizuar.

Link: Tournej


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.