Cili është kuptimi i emoticoneve të reja të WhatsApp

Emoticonet e reja të WhatsApp

Nëse ju pëlqen të përdorni emoji kur bisedoni, me siguri do të jeni të interesuar të dini Cili është kuptimi i emoticoneve të reja të WhatsApp. Aplikacioni i mesazheve Meta është në buzët e të gjithëve për shkak të ndryshimet që janë futur së fundmi në Evropë. Dhe një nga këto ndryshime ka të bëjë me gjashtë emoji-t e rinj që i janë shtuar listës. Le të shohim.

Është e mundur që në më shumë se një rast të keni vendosur të mos përdorni një emoticon sepse nuk e dini se çfarë do të thotë në të vërtetë. Meqenëse ne tashmë e dimë kuptimin e shumicës, Në këtë artikull do t'i hedhim një sy emoji-ve të rinj. A do të jenë të dobishëm? Në cilat momente specifike mund t'i përdorim ato? Le të analizojmë përgjigjet më poshtë.

Gjithnjë e më shumë ndryshime: emoticonet e reja të WhatsApp

emoticon

L emoticons të reja WhatsApp Ato nuk janë veçoria e vetme e re në aplikacion. Kohët e fundit, ne kemi parë një sërë përditësimesh të bëra në platformë. Nga ndryshimet në shiritin e poshtëm të navigimit deri te aftësia për të komunikuar me përdoruesit e aplikacioneve të tjera, WhatsApp nuk ndalon kurrë së përditësuari.

Në përgjithësi, përfshirja e gjashtë emoticonëve të rinj është një nga përditësimet që nuk ka kaluar pa u vënë re nga shumica e përdoruesve. Tani, në rast se nuk e keni vënë re ende, këtu është një listë me emoji-t e reja të WhatsApp:

 • Fytyra që thotë "Jo"
 • Fytyra që thotë "Po"
 • Feniksi
 • pykë limoni
 • Kërpudhat
 • zinxhir i thyer

Çfarë kuptimi kanë emoticonat e rinj të WhatsApp?

Emoji të reja në WhatsApp

Emoji, të njohura edhe si emoticons, Ato shërbejnë për të shprehur emocione apo ide në një mënyrë më të thjeshtë sesa do ta bënim me fjalë. Për këtë arsye, që kur ato u inkorporuan në tastierën tonë celulare, ne nuk e kemi ndalur kurrë përdorimin e tyre. Pronarët e aplikacioneve të mesazheve e dinë këtë dhe kjo është arsyeja pse ata jo vetëm i kanë përmirësuar ato, por kanë shtuar edhe të reja në listë.

Ja çfarë nënkuptojnë emoticonat e rinj të WhatsApp:

 • Fytyra që thotë "Jo": Emoji përfaqëson lëvizjen e kokës në të dyja anët duke thënë jo.
 • Fytyra që thotë "Po": Në të kundërt, ky emoji përfaqëson fytyrën e njeriut me lëvizje lart e poshtë duke thënë po.
 • Feniksi: Feniksi është një simbol i shpresës dhe qetësisë që, sipas mitologjisë greke, ngrihet nga hiri i paraardhësit të tij. Përdoruesit mund ta përdorin këtë emoticon për t'iu referuar shpresës, ringjalljes dhe qetësisë.
 • pykë limoni: Ky emoticon përfaqëson një pjesë të këtij agrume që përdoret për të veshur sallata, për të përgatitur limonadë dhe pije të tjera. Edhe pse i gjithë emoji i frutave ekzistonte tashmë, emoji i ri na lejon ta identifikojmë atë më lehtë.
 • Kërpudhat: Ky emoji përfaqëson një kërpudha, një përbërës që përdoret gjerësisht në gatim. Ndryshe nga emoticon i një kërpudhe të kuqe me fara të bardha, kërpudha e re është kafe me një kërcell të bardhë.
 • zinxhir i thyer- Emoticoni i fundit përfaqësohet nga një zinxhir i thyer. Çfarë simbolizon? Përfundimi ose ndërprerja e një ngjarjeje ose një serie elementësh që ishin të lidhur me njëri-tjetrin. Mund të përdoret për të shprehur fundin e një marrëdhënieje ose procesi.

A janë të disponueshme emoticon-et e reja të WhatsApp në të gjitha versionet?

Emoticonet e reja të WhatsApp tani Ato janë të disponueshme në versionin më të fundit të aplikacionit të mesazheve në Android dhe iOS. Nëse nuk e keni ende në celularin tuaj, ndoshta gjithçka që duhet të bëni është të përditësoni WhatsApp nga dyqani përkatës i aplikacioneve. Tani, a janë emoji-t e rinj në versionet e tjera të WhatsApp, si versionet në ueb dhe desktop?

Tani për tani, emoticonët e rinj Ato janë shtuar vetëm në versionin celular të aplikacionit. Deri më tani, as WhatsApp web dhe as versioni desktop i WhatsApp nuk i kanë këto emoji të reja. Sigurisht, kjo nuk do të thotë se ato nuk do të përfshihen në asnjë moment. Le të shpresojmë që Meta ta ketë parasysh këtë dhe së shpejti të shtohen edhe në këto dy versione.

Lajme të tjera në aplikacionin e mesazheve

emoji në whatsapp

Siç e shohim, ky aplikacion mesazhesh nuk ndalet dhe lajmet nuk vonojnë të shfaqen. Përveç emoji-ve të reja të WhatsApp-it, Meta ka bërë ndryshime shumë të rëndësishme në ndërfaqen e aplikacionit. Një shembull i kësaj është rregullimi që është bërë në shiritin e navigimit.

Në fakt, shumë përdorues u befasuan kur, nga një moment në tjetrin, Shiriti i navigimit kaloi nga të qenit në krye në të qenit në fund. Por, për çfarë qëllimi është bërë ky modifikim? Një nga arsyet është se projekton një pamje më minimaliste dhe moderne. Përveç kësaj, e bën më të lehtë përdorimin e aplikacionit me një dorë, gjë që vlerësohet.

Një tjetër risi: ndërveprueshmëria

Ndryshime të tjera kanë të bëjnë me kushtet e politikës së privatësisë dhe sigurisë së WhatsApp. Prej disa ditësh vendet europiane do të duhet të përshtaten me ndryshimet drastike brenda aplikacionit. Për shembull, tani ndërveprueshmëria do të jetë e disponueshme. Për çfarë është ky lajm?

Për herë të parë, Përdoruesit e WhatsApp do të mund të komunikojnë me përdoruesit e aplikacioneve të tjera shërbimet e mesazheve si Telegrami ose Sinjali. Sigurisht, siç është e qartë, ky funksion do të jetë opsional. Çdo person mund të vendosë nëse do ta përdorë ose kur do ta bëjë. Në fakt, vlerësohet se në krye do të jetë skeda “bisedat e palëve të treta” ku mund të shihni mesazhe nga aplikacione të tjera. Interesante, apo jo?

Le të përfitojmë nga emoticonet e reja dhe lajmet e tjera të WhatsApp

Tani Cfare Kuptimi i emoji-ve të reja të WhatsApp është shumë më i qartë, ne mund t'i përdorim ato me besim të plotë. Ne kemi mënyra të reja për të shprehur ndjenjat, emocionet, idetë dhe veprimet tona. Nga njëra anë, mund të themi nëse jemi dakord me diçka apo jo dhe përdorim emoji të rinj për ushqim.

Përveç kësaj, ne mund të përfitojmë nga veçori të tjera të reja si funksioni i dërgimit të mesazheve për përdoruesit e aplikacioneve të tjera. Në përmbledhje, që nga Këto aplikacione të përdorimit të përditshëm nuk ndalen në kohë, jemi ne ata që duhet të përshtatemi dhe të mësohemi me të renë. Vetëm në këtë mënyrë do të nxjerrim maksimumin prej tyre.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.