Si të përdorni filtrin Instagram Pixar?

Si të përdorni filtrin Instagram Pixar?

Si të përdorni filtrin Instagram Pixar?

Sot, shumë shpesh kanë pajisjen e tyre celulare me aplikacione të shkëlqyera dhe të dobishme për studim ose punë, ndërsa të tjerët priren të fokusohen në përdorimin e aplikacione për kohën e lirë dhe argëtimin, të tilla si lojërat ose aplikacionet e mediave sociale. Mbi të gjitha, këto të fundit, pasi u lejojnë shumë njerëzve të krijojnë përmbajtje përrallore dhe interesante me imazhet ose fotot e tyre ose të palëve të treta.

Një shembull i mirë i kësaj janë aplikimet e Instagram, TikTok dhe Snapchat. Të cilat bazohen kryesisht në përdorimin e materialit multimedial (video, imazhe dhe foto, muzikë, audio dhe tinguj), tek të cilët aplikohen efekte përrallore nga funksionet e quajtura filtra. Prandaj, sot do të flasim për një që është në trend të lartë, pra shumë në modë dhe në rritje të plotë të përdorimit. Dhe kjo njihet me emrin e «Filtri i Pixar Instagram».

Si të përdorni filtrin që më duket i famshëm në Tik Tok?

Si të përdorni filtrin që më duket i famshëm në Tik Tok?

Siç thamë në fillim, Instagram, TikTok dhe Snapchat Zakonisht ato përdoren gjerësisht për filtrat e tyre të mrekullueshëm. Dhe në rastin e Instagramit, «Filtri i Pixar Instagram» Aktualisht është një nga më të pëlqyerit në mesin e përdoruesve të këtij rrjeti social.

Gjë që nuk është për t'u habitur, pasi ky filtër ofron një përvojë unike për ata që duan shtoni një prekje magjie te fotot dhe videot tuaja. Pra, në vijim, ne do të shpjegojmë gjithçka që ju duhet të dini për të.

Si të përdorni filtrin që më duket i famshëm në Tik Tok?
Artikulli i lidhur:
Filtrat Tik Tok: Si të përdorim filtrin që më duket i famshëm?

Filtri i Pixar Instagram: maskoni fytyrën tuaj si Disney

Filtri i Pixar Instagram: maskoni fytyrën tuaj si Disney

A ekziston vërtet filtri i Pixar Instagram?

Para së gjithash, është e rëndësishme të theksohet se videot e shkëlqyera që shohim në Instagram me të njohurit filtri pixar, domethënë videot e njerëzve që shohim në Instagram me fytyrat e tyre nën efektin e Pixar (Fytyrat e personazheve të Disney Pixar) janë në fakt produkt i videove të krijuara në aplikacioni celular i Snapchat.

Filtri Pixar Snapchat i përdorur në Instagram 2

Kjo sepse, në realitet, filtri Pixar që gjeneron rezultatin më efektiv dhe më real midis aplikacioneve të njohura celulare është ai i Snapchat. Gjithashtu, emri aktual i një filtri të tillë është Lente vizatimore në stil 3D, e cila u publikua më 10 qershor 2021, dhe deri më sot është përdorur nga qindra miliona përdorues në mbarë botën, përmes Snapchat.

Snapchat
Snapchat
zhvilluesi: Snap Inc
Çmimi: Falas
 • Fotografitë e Snapchat
 • Fotografitë e Snapchat
 • Fotografitë e Snapchat
 • Fotografitë e Snapchat
 • Fotografitë e Snapchat
 • Fotografitë e Snapchat
 • Fotografitë e Snapchat
 • Fotografitë e Snapchat
 • Fotografitë e Snapchat
 • Fotografitë e Snapchat
 • Fotografitë e Snapchat

Ky filtër Snapchat është lehtësisht i përdorshëm, pasi ndodhet, së bashku me filtrat e tjerë, në karuseli i lenteve të snapchat-it, kështu që mund të aksesohet lehtësisht. Prandaj, mjafton të hapni aplikacionin Snapchat, të shkoni te ikona e xhamit zmadhues për të kërkuar filtra dhe atje shkruajmë "Karikaturë Stili 3D” dhe e njëjta gjë do të na shfaqet.

Filtri Pixar Snapchat i përdorur në Instagram 1

Pasi të zgjidhet, ne mund të përdorim kamerën për të bërë një foto ose për të bërë një video. Dhe sapo të gjenerohet, ne do ta vërejmë ndryshimi i fytyrës sonë me atë të personazhit të zgjedhur të Pixar automatikisht nga aplikacioni. E cila do të varet nga parametrat që përputhen më mirë me fytyrën dhe trupin tonë aktual. Dhe atëherë ne mundemi ruajeni dhe shpërndani imazhin ose videon, për të shijuar me të tjerët këtë krijim fantastik dhe argëtues në Instagram apo Rrjete të tjera Sociale.

Opsione ose alternativa brenda Instagram

Megjithëse filtri Pixar në Instagram është shpesh rezultat i përdorimit të filtrit Pixar të Snapchat, Instagram përfshin një shumëllojshmëri e mirë e filtrave midis seksionit të efekteve të tij, të cilat arrijnë një rezultat optimal, edhe pse jo të së njëjtës cilësi.

Për të përdorur disa nga këto efekte në Instagram në stilin e filtrit Pixar të Snapchat, gjithçka që ju nevojitet është bëni një foto ose krijoni një videoose nga aplikacioni, për më vonë gjeni dhe aplikoni ndonjë nga këto efekte, për të shtuar atë prekje përrallore të magjisë së Disney Pixar në botimin tonë. Dhe në rast se dëshironi të dini pak më shumë se si të kërkoni filtra në Instagram, ju lëmë më poshtë, publikimin tonë të mëparshëm kushtuar atij.

Mësoni si të kërkoni filtra në Instagram
Artikulli i lidhur:
Mësoni si të kërkoni filtra në Instagram

Filtrat e rekomanduar në Instagram

Filtrat e rekomanduar

Ndërsa, në rastin e ju zotëroni përdorimin e filtrave në Instagram, rekomandimi ynë është të kërkoni dhe aplikoni disa nga filtrat e mëposhtëm në filloni të provoni dhe shijoni:

 • Fytyrë vizatimor.
 • Princesha e filmave vizatimorë.
 • Princi vizatimor.

Më shumë rreth Instagram

Me pak fjalë, mënyra më e mirë për të përdorur «Filtri i Pixar Instagram», është që të përdorim filtri origjinal i Pixar Snapchat. Meqenëse ka veçori unike dhe lehtësi të shkëlqyeshme përdorimi, cilësia e rezultatit e ka bërë atë një nga më të popullarizuarit në mesin e përdoruesve të Snapchat, dhe natyrisht, të përdoruesve të Instagram dhe TikTok. Sidoqoftë, nëse ideja është të bëni pa aplikacione të palëve të treta, mund të përdorni disa nga efektet ose filtrat e Instagram që i simulojnë ato në një mënyrë të ngjashme, por jo me të njëjtën cilësi si filtri Pixar në Snapchat. Dhe duke qenë se gjithçka është çështje shije, ju ftojmë t'i provoni të dyja.

Dhe, nëse nuk keni ditur për të ose keni provuar më parë ndonjë nga këta filtra, ju ftojmë të na tregoni për përvojën ose mendimin tuaj. me anë të komenteve në temën e përmendur. Gjithashtu, në rast se e keni gjetur këtë përmbajtje interesante dhe të dobishme, ne ju rekomandojmë ndaje me të tjerët. Gjithashtu, mos harroni të eksploroni më shumë nga udhëzuesit tanë, mësimet, lajmet dhe përmbajtjet e ndryshme që nga fillimi web tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.