Fraza dashurie në distancë për WhatsApp

Fraza dashurie në distancë

Më e mira Fraza dashurie në distancë për WhatsApp kanë mbërritur. Është e rëndësishme që këto të dalin gjithmonë nga ajo që ndjeni, por këtë herë ne do t'ju japim një ndihmë të vogël për të shprehur ndjenjat tuaja. Mbani në mend se të gjitha situatat janë të ndryshme, por ndonjëherë është e nevojshme të keni një burim frymëzimi.

Ndryshe nga ajo që mund të thoni në a Urime per ditelindje, dashuria duhet të rrjedhë, është një ndjenjë shumë komplekse ta mbash të fshehur për një kohë të gjatë. Lëreni veten dhe thoni me pak fjalë atë që ndjeni, fitoni një psherëtimë, një buzëqeshje apo edhe një vizitë të papritur.

Njihuni me frazat më të mira të dashurisë në distancë për WhatsApp

Fraza dashurie në distancë për WhatsApp

Dashuria në distanca është mjaft e zakonshme në kohët kur teknologjia na afron, edhe kur jemi gjeografikisht me kilometra larg njëri-tjetrit. Shkurtoni distancat, mbani të gjallë marrëdhënien tuaj sikur të ishte diçka personalisht me këto fraza.

Që të keni një klasifikim më të mirë, do t'i ndaj sipas temës, mbani mend përdorni ato me mençuri dhe jepini atyre kontaktin tuaj personal, diçka që ia vlen të përkujtohet. Pa u zgjatur, këto janë disa fraza dashurie në distancë për WhatsApp që do t'ju ndihmojnë të shkruani ato origjinale.

fraza të buta

çift

La butësia mund të jetë baza e një marrëdhënieje, kjo pavarësisht nëse është në faza apo thjesht shërben si një afrim mes njerëzve. Këto janë disa nga frazat që mund t'ju frymëzojnë të krijoni tuajën:

 • Sytë e tu më kujtojnë ato të një qenushi të vogël, plot dritë, shpresë, gëzim dhe butësi. Ata sy më çojnë pranë teje, edhe nëse nuk jemi ballë për ballë.
 • Ndonjëherë ndihem i humbur në oqean, por buzëqeshja jote më udhëheq gjithmonë në shtëpi.
 • Faleminderit që më ndriçove ditët me praninë tënde, gëzimin dhe zërin tënd, edhe nga larg, gjithmonë arrin në shpirt.
 • Kur mbyll sytë dhe dëgjoj audiot e tua, më duket sikur jam në krahët e tu, ti mbush gotën me praninë tënde, edhe pse jemi larg.
 • Çdo natë të shoh ty në ëndërr, duke u zgjuar dhe duke të pasur pranë, së shpejti do të realizohet.
 • Ëndrrat bëhen realitet, jeta të vuri në rrugën time, unë duhet të ridrejtoj timonin tim për të shpenzuar duke kërkuar ty.
 • Dua të zgjohem në krahët e tu, në javët në vijim do të kem mundësinë ta realizoj, pjesa e vështirë do të jetë ngritja nga shtrati me atë magnet të fuqishëm që ke mbi mua.

Fraza për miqësi

Dashuria

Shumë herë dashuria është gati të fillojë, kështu që ka edhe disa fraza që do t'ju lejojnë të gjykoni në distancë për atë person që ju pëlqen shumë. Shikoni disa shembuj për t'ju frymëzuar:

 • Unë jam gati të hipi në një aeroplan sot dhe të shoh nëse dukesh aq mirë sa në fotot e tua.
 • Wow, nuk e di nëse po postoni fotot tuaja të profilit për të më joshur, por nëse po, funksionon shumë mirë.
 • Keni një masterplan për të më çmendur me fotot tuaja, jeni kaq afër arritjes së qëllimit tuaj dhe kur më së paku e prisni, unë do të shfaqem në derën tuaj.
 • Unë nuk besoj në gjëra të mbinatyrshme, por prapëseprapë, ju po më tërheqni si me magji.
 • Ti po bëhesh plotësuesi që kam nevojë në jetën time, çdo mëngjes zgjohem duke pritur mesazhin tënd, sikur të ishe pjesë e jetës sime për një kohë të gjatë.
 • Mezi e duroj dëshirën, në pushimet e radhës do të bëj rrugën tonë të kryqëzuar përfundimisht, më duhet të verifikoj vetë tërheqjen që po na bashkon.
 • Mendoj se kjo përrallë e fillit të kuq që bashkon njerëzit që janë të destinuar të jenë bashkë po më çon fort tek ju.

fraza pikante

Pikante

Shumë herë intimiteti në distancë mund të jetë diçka interesante, sidomos kur keni një kohë të gjatë duke pritur. Prandaj, një frazë e mirë dashurie në distancë me një prekje pikante mund të ndihmojë shumë. Këto janë disa nga ato që mund t'ju ndihmojnë të krijoni diçka të re, origjinale dhe që përshtatet në mënyrë të shkëlqyer me marrëdhënien tuaj:

 • E di shumë mirë që ju keni një kukull timen vudu, ajo që nuk më është e qartë është se në cilën pjesë të trupit tuaj të bukur e mbani atë.
 • Më duhet të bëj një telefonatë urgjente me video, por duhet të jemi plotësisht privatë.
 • Sa i dëshpëruar jam të kthehem!Ka ardhur koha për të eksploruar sërish fushat, malet dhe vendet më të largëta të anatomisë suaj.
 • Kjo vetmi më bën të më mungojnë gjithnjë e më shumë kthesat e tua, duke kaluar si një kalë i arratisur nëpër to, së shpejti do ta bëj.
 • Era e lëkurës sate është parfumi që më mungon më shumë, dua të humbas veten në të, ashtu si modestia kur të shoh ty.
 • Modestia dhe turpi janë gjëra që do të humbas kur të jem pranë jush, bëhuni gati.
 • Do të më duhet të më mbyllësh në kafaz që të mos kërcej si tigër mbi gjahun e tij kur është afër teje.

disa fraza qesharake

Humor

Shumë njerëz pohojnë këtë një nga elementët që i tërhoqi fillimisht te partneri ishte humori. Mos e humbisni atë mbështetje, mbajeni flakën të ndezur ashtu siç filloi gjithçka. Pavarësisht pozicionit gjeografik, këto janë disa fraza dashurie në distancë për WhatsApp që mund t'ju ndihmojnë:

 • Nuk e kuptoj se si mund të jetë një engjëll kaq i bukur me një djall të vogël si unë, mendoj se të kundërtat tërhiqen.
 • Kuptoni, nuk më pëlqejnë aspak flokët, fytyra, buzëqeshja apo trupi juaj... e vërteta është se i dua shumë.
 • Po kerkoj te gjitha defektet e tua per ti hedhur ne fytyre, por e verteta eshte qe mendoj se kesaj here larg udhetimit humben ne valixhen tjeter.
 • Ti je mbushja e sanduiçit që është bërë zemra ime. Së shpejti do ta hamë së bashku.
 • Unë i kuptoj profesionet tuaja, në fakt i respektoj, por çfarë të bëj me gjithë kohën që kaloj duke menduar për ju?
 • Zemra ime tashmë duket si një makinë kllouni, ku udhëtojnë më shumë se 20 njerëz, të gjithë duke menduar për ty, çfarë do të bësh apo edhe nëse mendon për mua.
 • Unë jam duke studiuar llogaritjen diferenciale, kështu që argëtoj mendjen time që të mos dal të të shoh ty.

Mos harroni se këto fraza që po ju ofroj janë thjesht një shembull, me siguri që do t'i keni shumë prej jush për të shtuar dhe lëreni atë person të veçantë me gojën hapur derisa të bëhet ribashkimi. Ju mund t'i mbështesni këto fraza me imazhe, video apo edhe GIF, ato me siguri do të priten shumë mirë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.