Kanale WhatsApp të dedikuara për teknologjinë

Kanalet WhatsApp.

WhatsApp lidh miliarda njerëz në mbarë botën. Për këtë arsye, aplikacioni konsiderohet një fenomen global i komunikimit të menjëhershëm. Tani aplikacioni merr një hap tjetër në evolucionin e tij me lançimin e kanaleve. Për fansat e teknologjisë ky është një lajm i mirë pasi ata do të jenë në gjendje të kërkojnë kanale me interes në WhatsApp.

Kanalet lejojnë kompanitë, mediat dhe organizatat ndani shpejt informacionin, përmbajtjen dhe përditësimet me audiencë të madhe abonentësh në një mënyrë më të drejtpërdrejtë. Në këtë artikull do të shohim më në detaje se cilat janë kanalet WhatsApp, si t'i gjeni dhe abonoheni në to, çfarë mundësish ofrojnë për përdoruesit dhe kanale specifike për të ndjekur të rejat më të fundit teknologjike.

Për çfarë shërben një kanal WhatsApp?

Kanalet WhatsApp janë një mjet shumë i dobishëm për të shpërndarë informacionin shpejt dhe drejtpërdrejt te një grup i madh njerëzish të interesuar për një temë specifike.

Këto kanale funksionojnë si një sistemi i abonimit, ku përdoruesi mund të bashkohet vullnetarisht nëse dëshironi të merrni përditësime dhe përmbajtje të ndarë nga administratori i kanalit. Duke u abonuar, përdoruesi do të ketë akses në të gjitha publikimet e bëra në kanal, të cilat dërgohen si mesazhe brenda WhatsApp.

Një nga avantazhet e kanaleve është se ato lejojnë ndajnë informacionin përkatës pa shpërqendrime shtesë, pasi përmbajtja arrin direkt përmes WhatsApp-it pa pasur nevojë të aksesoni faqet e tjera të internetit ose aplikacionet. Gjithashtu e di ruan privatësinë e përdoruesit, pasi administratori i kanalit nuk ka akses në numrat e telefonit të abonentëve.

Më parë, krijimi i kanalit ishte i kufizuar në disa kompani dhe organizata të autorizuara nga WhatsApp. Por, në përditësimet më të fundit të WhatsApp Funksionaliteti është tani i disponueshëm për këdo që është i interesuar të ndajë përmbajtje masivisht përmes këtij aplikacioni të njohur të mesazheve.

Si të gjeni kanale në WhatsApp?

Kërkoni kanalin që dëshironi duke ndjekur këto hapa.

Për të gjetur kanale, duhet të shkoni te seksioni «Lajm» brenda WhatsApp. Aty do të shihni një opsion për "Shfrytëzoni kanalet" dhe një tjetër të quajtur "Kërkoni kanale«, të cilin do ta gjeni duke klikuar në shenjën plus. Së bashku me opsionin "Kërko kanale", do të shfaqet edhe opsioni "Krijo kanal".

Kur të futni "Kërko kanale" do të shihni një listë e kanaleve të disponueshme, të cilat mund të jenë nga media, kompani, organizata, influencues etj.

Kur të jeni në këtë seksion, mund të eksploroni kanale të ndryshme, të shihni sa ndjekës kanë, të lexoni një përshkrim të shkurtër dhe të vendosni nëse do t'i ndiqni apo jo. Nëse dëshironi të kërkoni një të tillë në veçanti, duhet të klikoni në xham zmadhues që shfaqet në këndin e sipërm djathtas dhe shkruani emrin e kanalit.

A mund të shkruaj në një kanal WhatsApp që ndjek?

Kështu që ju mund të kërkoni për kanale në WP.

Per momentin, Përdoruesit nuk mund të shkruajnë ose të ndërveprojnë drejtpërdrejt në kanalet WhatsApp. E thënë thjesht, kanalet WhatsApp nuk janë për të biseduar, por për të marrë informacion.

Kanalet shërbejnë vetëm që kompanitë, mediat etj. mund të shpërndajë informacion në mënyrë të njëanshme për përdoruesit e abonuar. Kjo do të thotë, komunikimi ndodh vetëm në një drejtim nga administratori i kanalit te përdoruesit.

Funksionaliteti është i ngjashëm me atë që ndodh me kanalet që ekzistojnë në Instagram dhe Telegram. Është një formë e "promovimi" dhe "reklamimi" në mënyrë që organizata të ndryshme mund të ndajnë përmbajtje.

Të gjitha lajmet rreth teknologjisë në këto kanale

Qëndroni të përditësuar me lajmet më të fundit nga bota e teknologji duke u abonuar në këto kanale interesante WhatsApp:

Urban Techno

Teknologjia e kanaleve WhatsApp.

Urban Techno është një medium që analizon telefonat inteligjentë, softuerët, aksesorët dhe më shumë. Ai ofron rishikime, krahasime dhe përmbajtje mbi teknologjinë, videolojërat dhe motorët. Ka pothuajse Abonentë të 3.000.

andro4all

andro4all mbulon gjithçka rreth Android, Google dhe telefonisë celulare. Ka komente telefonike, udhëzues, truket dhe lajme për adhuruesit e Android. Ka më shumë se Abonentë të 9.000.

IGN Spanjë

Mësoni për lajmet teknologjike në këto kanale.

IGN Spanjë është kanali spanjoll i faqes së internetit të njohur të lojërave video dhe argëtimit. Ndani të rejat në kulturën e lojërave, filmit, TV dhe lojtarëve. Ka përreth Abonentë të 2.000.

iPadize

iPadize fokusohet në Apple, me më të mirat në lidhje me iPhone, iPad dhe produktet e markës. Ideale për adhuruesit e mollës së kafshuar. Ka më shumë se Abonentë të 2.600.

Alfa Beta

Luaj Alfa Beta Është një kanal lojtarësh me të gjitha lajmet e lojërave video, pamjet paraprake, rishikimet dhe informacionet rreth lojërave tuaja të preferuara. Ka më shumë se 6.000 pajtimtarë.

Me këto kanale teknologjike mund të përditësoheni direkt në WhatsApp.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.