Mësoni se si të verifikoni llogarinë tuaj WhatsApp në celularin tuaj të ri

Mësoni se si të verifikoni llogarinë tuaj WhatsApp në celularin tuaj të ri

Për të përdorur një nga aplikacionet më të përdorura të mesazheve në botë është e nevojshme keni një numër telefoni, kjo do t'ju lejojë verifikoni llogarinë tuaj WhatsApp për të vërtetuar, në një farë mënyre, se ai celular ju përket juve.

Ka hapa shumë të thjeshtë që ju lejojnë të identifikoheni dhe të përdorni aplikacionin pa problem, ne do t'ju tregojmë opsionet që keni për të shijuar avantazhet e tij.

Mënyrat për të verifikuar llogarinë tuaj WhatsApp

Për WhatsApp është e rëndësishme garantojnë sigurinë dhe autenticitetin e llogarive. Në platformë, bisedat janë të koduara nga fundi në fund, madje ato ju kujtojnë kur hapni një bisedë me ndonjë përdorues tjetër.

Për të pasur sigurinë që i nevojitet llogarisë suaj, në mënyrë që të mos vihen në rrezik të gjitha të dhënat që mund të ruajnë bisedat tuaja, kontrollimi i llogarisë suaj WhatsApp është shumë i rëndësishëm. Ka disa mënyra për ta bërë atë, kështu mundeni sigurohuni që jeni duke komunikuar me njerëzit që dëshironi në siguri të plotë.

Merrni kodin tuaj me mesazh me tekst

Është Mënyra kryesore për të hyrë në llogarinë tuaj WhatsApp në celularin tuaj dhe ne do t'ju tregojmë se si është procesi:

 1. Pasi të keni shkarkuar aplikacionin WhatsApp, duhet ta hapni atë dhe të pranoni termat dhe kushtet e aplikacionit që të mund të ecni përpara.
 2. Më pas do t'ju ftojë të shkruani numrin tuaj të telefonit për të vazhduar. Zgjidhni kodin e shtetit, vendosni pjesën tjetër në hapësirën e dhënë dhe klikoni butonin "tjetër", duke konfirmuar që ky është numri i saktë.
 3. Do të merrni një kod verifikimi me SMS automatikisht, do të keni një periudhë afërsisht një minutë për ta futur atë në hapësirën e krijuar. Pas minutës, mund ta kërkoni përsëri pa problem duke përdorur butonin "Ridërgo SMS".
 4. Duke ngjitur kodin, llogaria juaj do të verifikohet dhe mund të vazhdoni me konfigurimin bazë të aplikacionit.

Merrni një telefonatë të automatizuar me kodin

Në rast se keni probleme me marrjen e kodit përmes SMS, gjithmonë mund të mbështeteni alternativa e marrjes së një telefonate.

 1. Në procesin e instalimit, pikërisht poshtë butonit "Përcjell mesazh", do të gjeni opsionin "Më telefononi" që mund të shtypni mbi të.
 2. Zakonisht, disa sekonda pasi të keni shtypur butonin, do të merrni një telefonatë nga një robot që do t'ju diktojë kodin e konfirmimit.
 3. Ky është një opsion alternativ për kodin SMS, ndaj duhet të prisni edhe pak kohë për ta kërkuar sërish, në rast se nuk keni mundur ta shkruani kodin në kohë.
dërgoni skedarë HD në WhatsApp
Artikulli i lidhur:
Si të dërgoni foto dhe video me cilësi maksimale në WhatsApp

Hyni në WhatsApp me lidhje

Kjo mënyrë për të verifikuar llogarinë tuaj WhatsApp Ajo është e lidhur me opsionin e parë të marrjes së një SMS në telefonin tuaj celular. Brenda të njëjtit mesazh, do të vini re se përveç kodit të dërguar, ekziston një lidhje më poshtë. Duke klikuar në këtë lidhje, ju mund të vërtetoni llogarinë tuaj drejtpërdrejt pa pasur nevojë të kopjoni dhe ngjitni kodin. Efekti është i njëjtë me vërtetimin e SMS-ve.

Për të hapur WhatsApp-in tuaj në një celular të ri

Hapat për të kryer janë të ngjashëm me ato të përmendura më parë, por ajo që duhet të bëni është mbajeni seancën tuaj të hapur në celularin e mëparshëm derisa të migroni. Kjo, pasi shërbimi dërgon një njoftim në celular që nuk do ta përdorni më.

 1. Hyni në celularin tuaj të ri
 2. Do të merrni një njoftim në telefonin inteligjent të vjetër ku keni instaluar WhatsApp. Ju duhet të kopjoni kodin që është krijuar.
 3. Shkruani kodin në pajisjen e re dhe do të bëhet migrimi i të dhënave.

Duke qenë se është një funksionalitet i ri, duhet keni versionin më të fundit të disponueshëm të shërbimit.

Mos u mundoni të merrni me mend kodin

Ju nuk duhet të shpikni kodin, aplikacioni ju bllokon përkohësisht dhe do t'ju duhet të prisni pak për të provuar të hyni përsëri.

Kur keni probleme me verifikimin e llogarisë suaj WhatsApp

Mund të keni disa probleme kur nuk merr kodin ose me ndonjë nga këto hapa. Gjithmonë mund të provoni sa vijon për të parë nëse gjithçka po shkon mirë me instalimi i aplikacionit të mesazheve në celularin tuaj të ri.

 1. Testoni nëse lidhja juaj e internetit po funksionon.
 2. Kontrolloni sinjalin e telefonit tuaj celular në rast se nuk merrni kodin e konfirmimit.
 3. Konfirmoni që po futni numrin e saktë të telefonit.
 4. rinisni celularin tuaj
 5. Fshini dhe instaloni përsëri versionin më të fundit të aplikacionit.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.