Nëse fshij një imazh nga WhatsApp, ajo fshihet nga galeria e personit tjetër

Nëse fshij një imazh nga WhatsApp, ajo fshihet nga galeria e personit tjetër

¿Nëse fshij një imazh nga WhatsApp, ai fshihet nga galeria e personit tjetër? Kjo pyetje përsëritet çdo ditë nga mijëra përdorues në mbarë botën. Sot do t'ju jap një përgjigje të qartë në mënyrë që të kuptoni procesin në këtë rast.

Para se të filloni, është e nevojshme që të keni parasysh se ka disa raste të veçanta. Mos u shqetësoni, ne do t'i trajtojmë të gjitha dhe do t'ju lëmë një zgjidhje koncize për pyetjen tuaj nëse unë fshij një imazh nga WhatsApp, ajo është fshirë nga galeria e personit tjetër.

Procedurat që do t'ju tregojmë janë ekuivalente pavarësisht nëse përdorni një pajisje me iOS, Android apo edhe nëse përdorni versionet e kompjuterit. Pa zgjatje të mëtejshme, le të fillojmë.

Ku ruhen imazhet WhatsApp në celular

Nëse fshij një imazh nga WhatsApp, ai fshihet nga galeria e personit tjetër2

Do të përfitoj nga kjo pyetje tjetër për t'iu përgjigjur një tjetre, se po, fshij një imazh nga WhatsApp, fshihet nga galeria e tjetrit. Përgjigja që prisni është relative, sepse imazhet e WhatsApp nuk ruhet direkt në galeri të celularit, që kjo të ndodhë, duhet ta ruani manualisht.

Kjo do të thotë se fshirja e një skedari media, i bërë mirë, mund të bëjë që pjesa të zhduket në mënyrë efektive nga të dyja pajisjet. Ky opsion mbështet në masë të madhe përmirësimet e privatësisë që ka ngritur gjigandi i mesazheve dixhitale.

E gjithë përmbajtja e WhatsApp, qoftë audio, mesazhe, video apo imazhe, ruhen në një dosje të rezervuar për aplikacionin. Kjo mundëson menaxhim më të mirë të përmbajtjes në nivel sistemi dhe nuk ndërhyn me elementë të tjerë si galeria e imazheve.

Edhe brenda dosjes WhatsApp mund të gjeni nëndrejtori të tjera, ndër të cilat janë edhe imazhet. Nëse dëshironi të konfirmoni ose mbështesni përmbajtjen, mund ta bëni atë direkt nga këtu.

Rastet për të kuptuar nëse fshij një imazh nga WhatsApp fshihet nga galeria e personit tjetër

I shqetësuar Nëse fshij një imazh nga WhatsApp, ai fshihet nga galeria e personit tjetër

Siç e përmenda edhe më parë, ka disa raste që duhen mbajtur parasysh që të ndodhë ajo që shtron pyetja. Para kësaj, është e nevojshme të shpjegohet si të fshini një imazh nga biseda jonë në WhatsApp.

Shpjegimi do të bëhet nga aplikacioni desktop, por mbani në mend se në thelb është i njëjtë në aplikacion. Hapat janë:

 1. Futni WhatsApp-in tuaj si zakonisht.
 2. Hyni në bisedën ku ndodhet imazhi që dëshironi të fshini.Wa1
 3. Gjeni imazhin e dëshiruar dhe shtypni butonin e djathtë të miut. Ekuivalenti i këtij veprimi nga celulari është të mbani të shtypur imazhin për disa sekonda.Wa2 Nëse fshij një imazh nga WhatsApp, ai fshihet nga galeria e personit tjetër
 4. Klikoni në opsionin e fshirjes.Wa3

Këtu do t'ju duhet të zgjidhni midis dy opsioneve të mundshme, të cilat i zbërthej më poshtë:

Fshi për mua

Ky opsion, si parazgjedhje, ju lejon të fshini imazhin ose videon, por vetëm në pajisjen tonë. homologu nuk do të merrni asnjë njoftim dhe skedari i medias do të mbetet i paprekur në kompjuterin tuaj.

Duhet të keni parasysh se kur e bëni këtë, as imazhin nuk e shihni, as nuk mund të fshihet për të gjithë. Përpara se të shtypni butonin, pavarësisht se jeni me nxitim, duhet të jeni të vëmendshëm për të shmangur një gabim.

Fshini për të gjithë

Fshij për të gjithë, lejon skedarin e medias hiqni veten nga biseda në të gjitha pajisjet që e kanë marrë në të njëjtën kohë. Ky opsion është relativisht i ri, pasi nuk u shfaq në versionet e para të WhatsApp.

Vlefshmëria e eliminimit, në këtë mënyrë, ka ndryshuar në lidhje me versionet e platformës WhatsApp. Fillimisht, ka pasur një periudhë deri në 60 orë për të eliminuar, gjë që ka ndryshuar në të rejat.

Pse mund të fshij një imazh nga WhatsApp?

intimitet

Arsyet për të fshirë përgjithmonë një imazh WhatsApp nga të dyja pajisjet mund të jenë të ndryshme. Megjithatë, pavarësisht nga arsyeja e ekzistencës së saj, e vërteta është Na e ka bërë jetën shumë më të lehtë..

Këtu janë disa nga arsyet më të zakonshme për dëshirën për të hequr një skedar media nga të dyja bisedat:

 • Bisedë e gabuar: Kjo është arsyeja më e zakonshme nga të gjitha. Kujt nuk i ka ndodhur që të bëjmë chat gabim dhe e kuptojmë pasi kemi dërguar mesazhet ose materialin multimedial. Ju mund ta rregulloni atë me këtë opsion.
 • Pendimi: Shumë njerëz veprojnë në mënyrë të brendshme, veçanërisht kur emocionet janë të larta. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të penduar atë që kemi bërë kur jemi të qetë. Le të shpresojmë se nuk është shumë vonë.
 • intimitet: disa njerëz dërgojnë të gjitha llojet e materialeve përmes bisedave të tyre në WhatsApp, por në shumë raste ne mund ta rrezikojmë privatësinë tonë. Për këtë arsye, shumë njerëz preferojnë mesazhe të përkohshme dhe shmangin regjistrimin e asaj që bëjmë ose dërgojmë.
 • Pakënaqësia: perfeksionizmi ndonjëherë e bën të vetën. Kujt nuk i ka ndodhur që pas dërgimit të një imazhi, nuk i pëlqen dhe vendos të dërgojë një më të mirë.
 • Koha e tepërt pa parë: Një numër i madh përdoruesish ndihen të pakëndshëm kur nuk janë të vëmendshëm ndaj bisedave të tyre, prandaj mund të vendosin të fshijnë materialin. Një rast tjetër i mundshëm është që përmbajtja e imazhit është tashmë e vjetëruar, gjë që mund të shkaktojë konfuzion.

Rast i veçantë i iPhone ku imazhi nuk fshihet lehtë

Ka disa konfigurime të veçanta në celularët Apple që munden krijoni shqetësime gjatë heqjes për të gjitha fotot e dërguara. Disa pajisje vijnë me një cilësim fabrike për të ruajtur automatikisht imazhet në galeri.

Kur lini imazhin e dosjes WhatsApp, ne mund ta fshijmë fotografinë brenda aplikacionit, por nëse një kopje ekziston tashmë në pajisje, ajo do të mbetet e ruajtur derisa pala tjetër ta fshijë manualisht.

Pavarësisht nga kjo pengesë, skuadra në WhatsApp e ka marrë shumë seriozisht çështjen e privatësisë. Ky gabim është korrigjuar në versionet më të fundit të iOS, duke mbetur i disponueshëm vetëm në versionet e vjetra, të cilat do të zhduken së shpejti.

Si të largoheni nga një grup WhatsApp 3
Artikulli i lidhur:
Si të largoheni nga një grup WhatsApp

Do të doja t'ju kisha ndihmuar të zgjidhnit problemin se nëse fshij, një imazh WhatsApp fshihet nga galeria e personit tjetër. Shpresoj të vazhdojmë të lexojmë në botimet e ardhshme, shihemi së shpejti.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.