Një funksion i ri WhatsApp pritet të ndajë skedarët midis telefonave celularë aty pranë

Funksioni i ri WhatsApp do t'ju lejojë të ndani skedarë me telefonat celularë aty pranë.

WhatsApp është duke punuar në një funksion që e kishte parashikuar prej disa kohësh, ky do të shërbejë për të ndarë skedarët me pajisjet e afërta pa pasur nevojë të keni një bisedë të hapur. Mjeti i ri quhet "ThunderStorm" dhe do të zbulojë pajisjet në distancë të afërt me ndarjen e skedarëve të aktivizuar. Kur klikoni në kërkim, do të shfaqet një dritare radari që tregon procesin në veprim, së bashku me një animacion të vogël radar në krye.

Si do të funksionojë ky mjet i ri?

Logoja e WhatsApp në 3D.

Për të kërkuar pajisje në afërsi, do t'ju duhet të aktivizoni Bluetooth-in dhe, në këtë mënyrë, të gjeni pajisjen me të cilën dëshironi të ndani skedarët. Madje do të jetë e mundur konfiguroni ekranin në mënyrë që të tjerët të mund të identifikojnë pajisjen dhe të ndajnë përmbajtjen. Sapo transferimi të jetë pranuar, WhatsApp do të jetë përgjegjës për transmetimin e skedarëve pa ndërhyrje nga bisedat e aplikacionit.

Funksioni i ndarjes së skedarëve në WhatsApp do të jetë aktiv si për Android ashtu edhe për iPhone. Tani do të jetë më e lehtë shkëmbimi i fotove, videove apo dokumenteve mes përdoruesve, pavarësisht nga sistemi që ata kanë.

Jo vetëm ndarja e skedarëve: më shumë lajme vijnë në WhatsApp

Ju mund të pin mesazhe në bisedat dhe grupet e WhatsApp.

Funksioni i ndarjes së skedarëve aty pranë nuk është veçoria e vetme e re që na sjell WhatsApp. Ai gjithashtu ka të tjera shumë emocionuese të përgatitura për përdoruesit e tij:

 • Transkriptimi i memo zanore: Do të mund të merrni një transkriptim teksti të shënimeve zanore të marra.
 • redaktori i afisheve- Kjo veçori ju lejon të krijoni ngjitëset tuaja nga aplikacioni, duke zgjedhur fotot nga galeria dhe duke i modifikuar ato sipas preferencave tuaja.
 • Filtro mesazhet sipas intervalit të datave- Ju do të jeni në gjendje të filtroni mesazhet brenda një bisede brenda një diapazoni specifik datash, duke e bërë më të lehtë kërkimin e mesazheve të vjetra.
 • Skeda e ridizajnimit të Shteteve dhe Komuniteteve: WhatsApp planifikon një ridizajnim të këtyre skedave për një përvojë më të pastër, përveç lejimit të ngarkimi i statusit deri në një minutë.
 • Cilësimet e cilësisë së medias- Një veçori që do t'ju lejojë të konfiguroni aplikacionin në mënyrë që e gjithë përmbajtja multimediale që dërgoni të transmetohet në cilësi të lartë si parazgjedhje.
 • Inkorporimi i PaSKeys- Kjo shtesë do t'i lejojë përdoruesit të verifikojnë identitetin e tyre dhe të hyjnë në aplikacion duke përdorur sensorët biometrikë të pajisjes së tyre, si Face ID ose lexuesin e gjurmëve të gishtërinjve.
 • Opsione të reja navigimi- Opsionet do të zbatohen për të lundruar midis skedave duke rrëshqitur, për të vendosur më shumë biseda në krye dhe për të filtruar bisedat sipas kategorive të personalizuara.
 • Pin mesazhe: qoftë në biseda individuale apo në grup, mesazhet mund të ngjiten në krye të tyre. Në rastin e bisedave në grup, administratorët do të jenë ata që do t'u japin leje anëtarëve të tjerë për të postuar një mesazh specifik. Kur postoni një mesazh, sistemi do të njoftojë anëtarët e tjerë se një mesazh sapo është postuar dhe kush e ka postuar atë.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.