Sepse fotot HD nuk dërgohen përmes WhatsApp! Eja zbulohu

Sepse fotot HD nuk dërgohen përmes WhatsApp! Eja zbulohu

Sepse fotot HD nuk dërgohen përmes WhatsApp! Eja zbulohu

Nëse jeni një nga ata që sot e njohin aplikim i mesazheve të çastit Telegram, atëherë ju tashmë e dini se është një nga kompetencat më të forta të WhatsApp. Dhe shumë nga kjo është për shkak të faktit se, e njëjta gjë incluye shumë nga veçoritë thelbësore të WhatsApp dhe të tjerëve si ai, por gjithashtu ka shumë veçori unike dhe novatore në këtë fushë. Për shembull, fuqia ngarkoni dhe transferoni imazhe në cilësinë e tyre origjinale. Kjo është, pa ndryshuar madhësinë dhe rezolucionin e tyre. Natyrisht, përderisa ju jeni të udhëzuar për ta bërë këtë. Gjë që deri shumë kohë më parë nuk ishte e mundur në WhatsApp.

Megjithatë, siç e kemi parë në të shpeshtat tona postime rreth WhatsAppNë 2 vitet e fundit, ky aplikacion i mesazheve të çastit në pronësi të kompanisë Meta ka bërë një angazhim të fortë për të përfshirë përmirësimet, përditësimet dhe lajmet e nevojshme dhe të kërkuara, të nevojshme dhe të kërkuara nga komuniteti i saj, për të vazhduar të jetë më i përdoruri nga të gjithë në mbarë botën. Për këtë arsye, së fundmi ata kanë përfshirë mundësinë e ngarkimit dhe transferimit të imazheve në cilësinë e tyre origjinale. Pra, nëse e keni menduar ndonjëherë "sepse fotot HD nuk dërgohen përmes WhatsApp", sepse ky publikim është ideal që ju të dini se çfarë lidhet me këtë risi.

Udhëzues i shpejtë për problemet dhe zgjidhjet e zakonshme të uebit WhatsApp

Udhëzues i shpejtë për problemet dhe zgjidhjet e zakonshme të uebit WhatsApp

Natyrisht, ky funksionalitet ose veçori e re është e disponueshme vetëm për aplikacionin celular, kështu që nuk vlen për versionin ueb, të paktën për aq sa dihet zyrtarisht. Por, dhe në rast se dëshironi të dini më shumë kufizime ose probleme në lidhje me ueb-in e WhatsApp, pasi të keni përfunduar këtë publikim, ju ftojmë të eksploroni publikimin tonë të mëparshëm të quajtur:

Udhëzues i shpejtë për problemet dhe zgjidhjet e zakonshme të uebit WhatsApp
Artikulli i lidhur:
Problemet e zakonshme të uebit WhatsApp dhe zgjidhjet e tyre

Kanalet WhatsApp

A keni menduar për Pse fotot HD nuk dërgohen përmes WhatsApp?

Shkaqet pse fotot HD nuk dërgohen përmes WhatsApp

Edhe pse, edhe brenda faqes së internetit WhatsApp, ne ende na thuhet në seksionin e saj për si dheDërgoni emoji, skedarë media, kontakte dhe vendndodhje, që ështël Madhësia maksimale e skedarit e lejuar për të gjithë skedarët e imazhit, audio dhe video të dërguara ose të përcjella përmes WhatsApp janë 10 MB në telefonat me 512 MB memorie dhe 5 MB në telefonat me më pak memorie. E vërteta është se tani është i disponueshëm një përditësim që na lejon ta arrijmë këtë objektiv në nivelin e fotografive.

Keshtu nese Nuk mund të dërgoni ende fotografi me cilësi të lartëdmth ne cilesi HD, pasi shkaku kryesor dhe i vetem eshte qe nuk e ke thene akoma perditesimin. Prandaj, mund të jetë kështu Ky përditësim nuk është ende i disponueshëm për modelin, rajonin dhe vendin tuaj të pajisjes celulare ose smartfonit tuaj.

Sidoqoftë, idealja është që siç themi gjithmonë këtu në Forumin Móvil, Përditësoni sa më shumë sistemin tuaj operativ në fillim dhe më pas aplikacionin celular në fjalë, që në këtë rast është WhatsApp, në versionin më të fundit të disponueshëm. Për të kontrolluar nëse përfshin apo jo funksionin e ri të përmendur.

Hapat për të dërguar një imazh ose foto në cilësi HD

Duke bërë këtë, dhe duke supozuar atë përditësimi i saktë është ngarkuar në pajisjen tuaj, mund ta kontrolloni në mënyrën e mëposhtme:

 • Ne zhbllokojmë pajisjen tonë celulare dhe ekzekutojmë aplikacionin tonë celular WhatsApp si zakonisht.
 • Më pas, ne zgjedhim dhe hapim çdo Chat, personal ose grup, ku mund të dërgojmë një foto testuese në cilësi HD.
 • Më pas, duke shtypur butonin bashkëngjit skedarët, zgjedhim opsionin Galeria dhe vazhdojmë të zgjedhim një imazh në cilësi HD për të bërë testin.
 • Pasi të zgjidhet, pikërisht kur në ekran shfaqet menyja tipike e redaktimit, brenda saj do të shfaqet një opsion i ri i quajtur HD, dhe ne duhet të klikojmë mbi të.
 • Më pas, dhe në fund, në fund do të shfaqet një ekran i ri informacioni me dy opsione cilësore, të cilat janë: Cilësia standarde dhe Cilësia HD. Pra, do të na duhet vetëm të zgjedhim opsionin HD Quality në mënyrë që ta dërgojmë në atë cilësi të zgjedhur. Pas kësaj, do të shohim një mesazh që tregon se imazhi i dërguar do të dërgohet me cilësi të lartë.
WhatsApp kundër Telegram
Artikulli i lidhur:
Telegram vs WhatsApp: cila është më mirë?

Siç mund të shihet konkretisht në pamjet e mëposhtme të ekranit:

Pjesa e parë

Së pari 2

Me pak fjalë, tani që e dini "sepse fotot HD nuk dërgohen përmes WhatsApp", me siguri do të jeni në gjendje ta zgjidhni shpejt këtë problem duke u përpjekur të përditësoni sistemin operativ të telefonit tuaj celular dhe aplikacionin përkatës WhatsApp. Për këtë, mund ta shijoni këtë veçori të re.

Megjithatë, mbani në mend se nëse ju ende nuk mund të shijoni përditësimin dhe funksionin e përmendur, gjithmonë mund të dërgoni një imazh në cilësi HD, duke e bashkangjitur nën formatin e dokumentit dhe jo si imazh. E cila ofron avantazhin e dërgimit të fotografisë origjinale, por pa qenë në gjendje të shikohet paraprakisht brenda WhatsApp.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.