Statusi i WhatsApp për të tërhequr vëmendjen e dikujt

statusi i whatsapp

WhatsApp është një nga aplikacionet më të njohura të mesazheve në botë, dhe veçoria e tij e statusit është një mënyrë argëtuese dhe krijuese për të ndarë mesazhe me miqtë dhe familjen. Nëse po kërkoni ide për t'u dalluar në listën e kontakteve të WhatsApp, Ne paraqesim disa nga statuset më të mira të WhatsApp për të tërhequr vëmendjen në mënyra të ndryshme në varësi të personalitetit tuaj dhe asaj që dëshironi të përcillni.

Duke qenë se varet nga disa njerëz dhe si ju njohin, pak a shumë do të befasoheni me këto gjendje. Nëse jeni qesharak në grupin tuaj të familjes, me siguri ju jeni më të interesuar të keni statuse qesharake me të cilat kontaktet tuaja do të qeshin më shumë kur t'i shohin. Nëse, përkundrazi, ju thonë gjithmonë se jeni filozof dhe ju pëlqen të futeni në polemika kur flisni me miqtë tuaj, mund të jeni më të interesuar për një deklaratë filozofike. ose motivimi.

Cilat janë shtetet e WhatsApp?

çfarë janë shtetet

Ashtu si profilet më të njohura sociale si Instagram ose Facebook, Whatsapp ka një profil informacioni. Duke qenë se edhe pse rrjeti social Meta nuk konsiderohet i tillë, në të njëjtin nivel me të tjerët, është një profil social. Sigurisht më private, e ndarë vetëm me njerëzit që njihni dhe me të cilët ndani në ditën tuaj në një mënyrë më personale. Por kjo nuk do të thotë që ne nuk duhet të kujdesemi për profilin tonë, në mënyrë që të gjithë kontaktet tona ta shohin atë.

Në fakt, ai ka të njëjtën rëndësi, pasi pasqyron të njëjtin informacion si çdo rrjet tjetër.. Statusi i WhatsApp, i njohur edhe si "Info" në profilin tonë vjen i paracaktuar me shprehjen "Hej atje. Unë jam duke përdorur Whatsapp”. Ose çfarë është e njëjta "Përshëndetje të gjithëve, unë jam duke përdorur WhatsApp". Por ashtu siç ndryshoni foton e profilit, prezantohuni edhe me një fragment të vogël. Diçka që përcakton disi kush jeni dhe si jeni

Gjendje krijuese për të tërhequr vëmendjen

Statuset krijuese janë një mënyrë e shkëlqyer për të tërhequr vëmendjen e miqve dhe ndjekësve tuaj., dhe ato mund të jenë aq të thjeshta ose komplekse sa të doni. Një ide është të përdorni një citim ose thënie që ju frymëzon ose ju bën të reflektoni. jumund të përdorni gjithashtu një lojë fjalësh ose një shaka qesharake për t'i bërë kontaktet tuaja të qeshin. Një tjetër mundësi është të përdorni një imazh ose grafik krijues për të shprehur ndjenjat tuaja.

Gjëja më e habitshme për këto gjendje është se kontaktet tuaja gjejnë diçka që zakonisht nuk shihet tek të tjerët dhe që ju bën të dalloheni. Një mënyrë për të befasuar dhe që mund t'ju bëjë të filloni një bisedë argëtuese me dikë që e ka parë dhe ju pyet se ku e keni zgjedhur. Mos harroni ta ndani këtë artikull me miqtë tuaj në mënyrë që ata të zgjedhin atë që u pëlqen më shumë.

 • gërvisht këtu ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒ për të ditur statusin tim
 • Princeshat gjithashtu lodhen nga kaq shumë histori
 • Nëse duhet ta detyrosh, nuk është madhësia jote
 • Nëse jeta ju jep limon, kërkoni kripë dhe tekila

gjendjet e motivimit

statuse qesharake

Këto fraza janë bërë shumë në modë sot dhe kërkojnë të inkurajojnë të tjerët. Nëse jeni një nga ata njerëz që janë gjithmonë pozitivë dhe që kërkojnë anën e mirë të gjërave, me siguri ju duhet një nga këto fraza. Të paktën nëse miqtë tuaj ju njohin për këtë. Me siguri do t'ju duhet më shumë se një për ta ndryshuar herë pas here. Kështu që gjithmonë do të keni diçka të re për të treguar kontaktet tuaja për t'i motivuar ata

Nëse doni të frymëzoni miqtë dhe ndjekësit tuaj, statuset motivuese janë një opsion i shkëlqyer.. Ju mund të ndani një frazë motivuese ose një citim frymëzues që ju ka ndihmuar në një moment në jetën tuaj. Ju gjithashtu mund të ndani arritjet ose qëllimet tuaja dhe të inkurajoni kontaktet tuaja që të ndjekin ëndrrat e tyre. Statuset motivuese janë një mënyrë pozitive për t'u lidhur me të tjerët dhe për t'i frymëzuar ata që të jenë më të mirët.

 • Jepini çdo ditë një shans për të qenë dita juaj më e mirë
 • Dritë, aparat fotografik dhe… mirëmëngjes!
 • Është e ndaluar të ngrihesh pa iluzione
 • Nëse e hëna nuk ju buzëqesh, gudulisni atë
 • Sot është dita perfekte për të shkëlqyer
 • Shikoni jetën me sytë e një turisti dhe zbuloni shtigje të reja
 • Sot ju keni një mision: lëreni buzëqeshjen tuaj të ndryshojë botën

statuset më qesharake

shtetet më të mira

Statuset qesharake janë një mënyrë e shkëlqyer për të bërë miqtë dhe ndjekësit tuaj të qeshin. Ju mund të ndani një shaka, një shaka ose një anekdotë qesharake për të ndriçuar ditën e kontakteve tuaja. Ju gjithashtu mund të përdorni emoji ose emoticon për t'u shprehur disponimin tuaj ose ndani një meme që ju bëri të qeshni. Statuset qesharake janë një mënyrë e qetë për t'u lidhur me të tjerët dhe për të ndarë momente të mira.

 • CKur një budalla merr një rrugë, rruga përfundon dhe budallai vazhdon
 • Sot ju shkrova diçka shumë të thellë: "nëntokë"
 • Nuk jam online, është thjesht një iluzion optik
 • NNetët e shthurjes… Mëngjeset me ibuprofen
 • E urrej të jem bipolar, është kaq e bukur
 • Më parë isha i pavendosur... tani nuk e di

Gjendjet filozofike për të habitur

Ndonjëherë mund të jetë shumë e lodhshme të flasësh vazhdimisht për filozofinë dhe politikën. Me siguri një nga miqtë tuaj është një prej tyre dhe i pëlqen këto lloj frazash. Nëse, përkundrazi, nuk ke asnjë shok të tillë... Me siguri ti je shoku. Kështu që ja ku po ju lëmë disa fraza filozofike me të cilat do të befasoni më shumë se një dhe ndoshta disa as nuk do ta kuptojnë se për çfarë bëhet fjalë dhe do t'ju pyesin.

 • Unë nuk mund t'i mësoj askujt asgjë, thjesht i bëj të mendojnë
 • Dituria është fuqi
 • Lufta më e keqe është ajo që nuk bëhet
 • Zemra ka arsye që arsyeja i injoron
 • Unë kurrë nuk do të vdisja për bindjet e mia sepse mund të gaboj
 • Të gjithë shohin atë që dukeni, pak e përjetojnë atë që jeni në të vërtetë
 • Dëshira është thelbi i vërtetë i njeriut
 • Durimi është i hidhur, por fryti i tij është i ëmbël.

Këto dhe fraza të tjera mund t'ju bëjnë të keni një status të mirë për WhatsApp-in tuaj dhe të befasoni miqtë dhe familjen tuaj me to.. Me atë që do të jeni unike dhe do të keni më shumë njerëz që duan të dinë se nga i keni marrë këto fraza origjinale.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.