Si funksionojnë filtrat e rinj të WhatsApp

Filtrat e bisedës WhatsApp

Siç njoftohet nga blogu WhatsApp, mjeti i njohur i mesazheve të çastit ka vendosur të përfitojë të gjitha ndryshimet që po bëjnë në aplikacion për të integruar përgjithmonë filtrat e bisedës në WhatsApp. Le të shohim Nga se përbëhen këto filtra dhe si organizohen bisedat tani e tutje?.

Tani gjetja e mesazheve në WhatsApp është më e shpejtë falë filtrave

Whatsapp

Siç e dini, WhatsApp është një nga ato aplikacione që nuk resht së inovacioni dhe përmirësimi. Sot do të shohim lajmet më të fundit nga platforma e mesazheve jeshile, ardhjen e filtra të rinj të bisedës në WhatsApp. Këto filtra lejojnë jepni përparësi bisedave që ne jemi më të interesuar të lexojmë ose përgjigjuni brenda pak sekondash.

Funksioni i kërkimit të mesazheve sipas datës mbërriti së fundmi në WhatsApp dhe tani kanë mbërritur filtrat e rinj. Duket se dikush brenda Metës do rinovoni përvojën e përdoruesit të aplikacionit mesazheve të çastit

Filtrat e rinj janë sigurisht një mënyrë e shkëlqyer për të gjetur biseda të rëndësishme në mënyrë më efikase. Për më tepër, ardhja e këtyre filtrave shënon herën e parë që ne mund të segmentojmë bisedat në aplikacion midis bisedave private dhe bisedave në grup. Unë mendoj se përveç ndihmës për përdoruesit e zakonshëm të WhatsApp, ky funksionalitet do të ketë një veçanërisht i dobishëm kur përdorim WhatsApp për një biznes, i cili zakonisht ka dhjetëra ose qindra biseda të hapura.

Edhe pse duhet të dini se ky funksion mund të mos jetë ende i disponueshëm për pajisjen tuaj. Në mënyrë të drejtë Prill do të jetë kur ky funksion do të nisë në mënyrë progresive në të gjitha terminalet e pajtueshme Android. Me siguri deri në muajin e ardhshëm të gjithë do të kemi dizajnin e ri që plotëson ndryshimin e fundit në ndërfaqen e aplikacionit.

Tani që ky funksionalitet i ri do të jetë i disponueshëm, le të shohim se si funksionon dhe si mund të na ndihmojë të gjejmë bisedën që kërkojmë në një mënyrë më të shpejtë dhe më të thjeshtë.

Si mund të organizoni bisedat tuaja në WhatsApp me filtrat e rinj

Si të filtroni kontaktet tuaja në WhatsApp

Ky funksionalitet i filtrit të bisedës në WhatsApp aktualisht ka tre lloje të ndryshme filtri me të cilët segmentohen bisedat që shfaqen në ekran.

Para së gjithash do të kishim opsion standard, që është ajo që kemi pasur gjithë jetën. Në këtë mënyrë ne të gjitha mesazhet do të shfaqen siç janë tani, pasi mesazhet e fundit kanë mbërritur dhe duke respektuar bisedat e bisedës të gozhduara më sipër.

Nga ana tjetër kemi filtri i palexuar. Ky filtër është i përsosur për të identifikuar se cilat biseda kërkojnë përgjigje. Thjesht, nëse klikoni këtë opsion, WhatsApp do t'ju shfaqte të gjitha mesazhet e pahapura dhe ato të shënuara si të palexuara. Në këtë mënyrë do të keni mundësinë të shihni mesazhet të cilave na është dashur t'u përgjigjemi prej kohësh dhe me një prekje të vetme të gishtit.

Dhe mënyra e fundit për të segmentuar bisedat WhatsApp është përmes opsionit filtro sipas grupeve. Ky opsion, të cilin komuniteti e kishte kërkuar për shumë kohë, ju lejon të shihni vetëm bisedat në grup në të cilat jemi shtuar. Kur duhet të rishikoni grupet tuaja, trokitni lehtë mbi «Filtra» > «Grupet» dhe të gjitha bisedat tuaja në grup do të shfaqen në ekran. Mbani parasysh se nëse klikoni në këtë filtër, do të shfaqen edhe nëngrupet e komunitetit.

Personalisht, besoj se ky ndryshim është organik dhe se i përgjigjet nevojave të shumë përdoruesve që kanë deri në qindra biseda dhe biseda në grup në WhatsApp-in e tyre. Është e vërtetë që herë pas here është mirë të pastrojmë bisedat që kemi në aplikacion, por me filtrat e rinj të bisedave në WhatsApp, tani do të jetë më e lehtë të lundrosh nëpër biseda të ndryshme. Dhe ti, Po prisnit që filtrat të mbërrinin në WhatsApp?


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.