Si të fshehni historitë në Instagram

Si të fshehni historitë në Instagram 2

Ju pyesni veten Si të fshehni historitë në instagramEpo, në këtë shënim do të keni përgjigje për këtë. Zgjidhja është mjaft e thjeshtë dhe e përpiktë, nuk ka nevojë të keni njohuri të mëdha për ta bërë atë. Nëse nuk jeni të sigurt për këtë, ne ju tregojmë hap pas hapi se si ta bëni atë.

Është e nevojshme të sqarohet para fillimit, Ne kemi dy modalitete në lidhje me mënyrën e fshehjes së historive në Instagram. E para është se ne nuk i shohim historitë e atyre përdoruesve që i ndjekim me përkushtim, por nuk duam ta shohim vazhdimisht përmbajtjen e tyre. Tjetra është të parandalojmë përdoruesit që na ndjekin të shohin historitë tona, duke i fshehur ato vetëm prej tyre.

Hap pas hapi se si të fshehni historitë në Instagram

Si të fshehni historitë në Instagram

Siç e përmenda edhe më parë, ka dy mënyra, shumë të ndryshme nga njëra-tjetra, për të fshehur historitë në Instagram. Të dyja metodat janë shumë të ndryshme nga njëra-tjetra., njëjtë me funksionin e tij. Për ta bërë këtë, ne do ta ndajmë atë në dy pjesë:

Si të fshehni historitë e përdoruesve të tjerë

Instagram

Ky proces gjithashtu njihet si memec Dhe është shumë më e shpejtë dhe më e lehtë se sa mendoni. Ai konsiston në tregimin e Instagramit se Nuk duam të shohim histori të një profili të caktuar, gjë që do të bëjë që ata të mos shfaqen në linjën tonë të kontaktit pa i hequr nga mesi i tyre.

Mund të jetë një shqetësim për ju, por e vërteta është kjo Ata përdorues të cilëve ne i heshtim nuk marrin njoftime dhe nuk mësojnë për vendimin tonë. Ju mund ta kryeni këtë proces me aq përdorues që e konsideroni të nevojshëm, pa kufizime për të. Hapat se si të fshehni historitë në Instagram nga disa përdorues janë si më poshtë:

 1. Qasuni si zakonisht në aplikacionin tuaj në Instagram. Ju nuk do të jeni në gjendje ta ekzekutoni atë nga kompjuteri. Në rast se nuk jeni të identifikuar, duhet të shkruani kredencialet tuaja.
 2. Në pjesën e sipërme të ekranit do të gjeni një shirit koke me historitë e përdoruesve që ndiqni.
 3. Kërkoni nëpër histori për profilin që dëshironi të çaktivizoni dhe mbani për disa sekonda, gjë që do t'ju çojë në një meny të vogël kërcyese.
 4. Do të ketë vetëm dy opsione, "Shikoni profilin"Dhe"Heshtja”, duke qenë i dyti i interesit tonë.
 5. Më pas, një dritare kërcyese do t'ju kërkojë konfirmim, ku mund të çaktivizoni vetëm historitë ose tregimet dhe postimet. Ne zgjedhim ato që duam dhe konfirmojmë edhe një herë. memec1

Ekziston një metodë tjetër më praktike, veçanërisht nëse nuk ka histori aktive profilin që dëshironi të fshehni historitë e tyre në Instagram. Kjo bëhet si më poshtë:

 1. Me ndihmën e menysë së kërkimit, të treguar me një xham të vogël zmadhues, kërkoni emrin e profilit nga i cili dëshironi të fshehni historitë e tyre.
 2. Kur hyni, duhet të klikoni në butonin e parë në të majtë, ku tregohet se jeni duke ndjekur përdoruesin. Mundohuni të klikoni direkt në shigjetën e vogël.
 3. Kjo do të shfaqë një menu të re pop-up, ku do të kërkojmë "Heshtja".
 4. Pasi të klikojmë mbi të, do të shfaqen dy opsione, të cilat duhet të fiken si parazgjedhje.
 5. Zgjidhni "Historitë” dhe më pas konfirmoni vendimin tuaj. memec2

Ky proces i heshtjes së historive është plotësisht i kthyeshëm, thjesht duhet të përmbysësh atë që sapo bëmë, duke hequr opsionin e heshtjes për atë profil.

Opsioni i heshtur ofron avantazhe për ata që kërkojnë të fshehin historitë në Instagram të një profili të caktuar, por pa e hequr ndjekësin apo pa e informuar se e kemi bërë këtë.

Si t'i fshehim tregimet tona në Instagram nga përdoruesit

Histori në Instagram

Ekziston një metodë tjetër mjaft e dobishme që do t'ju ndihmojë, duke shmangur që përdoruesit që ju vendosni, nuk mund t'i shoh historitë e tua të publikuara. Kjo do të thotë që profili juaj nuk do të shfaqet në burimin e tyre, ashtu siç shfaqen gjithmonë kur hyni në platformë.

Ky proces që do t'ju tregoj mund të duket pak më i ndërlikuar se në rastin e mëparshëm, megjithatë, eshte fare e thjeshte, edhe për përdoruesit e papërvojë. Ka dy mënyra për ta bërë këtë, unë ju tregoj më poshtë:

 1. Hyni në aplikacionin tuaj në Instagram si zakonisht. Mos harroni se nëse nuk jeni të lidhur, duhet të vendosni kredencialet tuaja.
 2. Kur futni burimin tuaj, duhet të kërkoni për profilin tuaj. Mënyra më e shpejtë për ta bërë këtë është duke klikuar mbi foton tuaj në këndin e poshtëm djathtas.
 3. Në këndin e sipërm djathtas, shfaqen 3 vija horizontale, të cilat do të shfaqin një meny të re opsionesh në të njëjtin ekran.
 4. Zgjidhni opsionin e parë, "Cilësimet dhe privatësia".
 5. Me ndihmën e rrotullës së celularit tuaj, lëvizni poshtë derisa të arrini një opsion të quajtur "Fshih historitë dhe videot drejtpërdrejt”, klikoni mbi të.
 6. Do të çoheni në një ekran të ri, i cili në thelb thotë të njëjtën gjë si opsioni i parë, "Fshih historitë dhe videot e drejtpërdrejta a“. Klikoni mbi të edhe një herë.
 7. Duhet të prisni disa sekonda, veçanërisht nëse keni shumë ndjekës. Më pas, do të shfaqet një listë me të gjithë ndjekësit tuaj. Nëse përdoruesi nga i cili dëshironi të fshihni historitë tuaja nuk shfaqet ndër të parët, mund të përdorni filtrin e kërkimit në krye të ekranit. fsheh1
 8. Pasi të gjeni profilin nga i cili dëshironi të fshihni historitë tuaja, thjesht shënojeni atë me shenjën blu në të djathtë të ekranit. Me këtë rast nuk është i nevojshëm një konfirmim për ta zbatuar atë dhe me daljen nga ky opsion, ndryshimi do të aktivizohet automatikisht.

Këto ndryshime mund të duhen disa minuta për t'u bërë efektive, kështu që unë rekomandoj pak durim. Pasi të aplikohet, llogaritë nga të cilat keni fshehur historitë tuaja nuk do të mund të shohin asnjë, por mbani në mend se ato do të mund ta shohin furnizimin tuaj si normal. Për më tepër, ata nuk do të marrin njoftime për procedurën që sapo keni kryer.

Nëse, nga ana tjetër, dëshironi ta kryeni procedurën nga një mjet tjetër, këtu do t'ju tregoj se si ta bëni shpejt dhe lehtë:

 1. Hyni në aplikacionin Instagram si zakonisht. Mos harroni të identifikoheni nëse nuk e keni bërë tashmë.
 2. Gjeni llogarinë nga e cila dëshironi të fshihni historitë tuaja, mund të ndihmoni me xhamën e vogël zmadhuese që shfaqet në fund të furnizimit tuaj.
 3. Pasi të futeni në burimin e profilit në të cilin dëshironi të kufizoni aksesin në historitë tuaja, duhet të klikoni në tre pikat që shfaqen në këndin e sipërm të djathtë të ekranit.
 4. Ndër opsionet pop-up që do të shfaqen është "fsheh historinë tuaj”, ku do të shtypim.
 5. Hapi tjetër është të konfirmojmë se duam të fshehim historitë tona nga profili i zgjedhur, për të konfirmuar klikoni në "fsheh". fsheh2
Si të shihni postimet e pëlqyera në Instagram
Artikulli i lidhur:
Si të shihni postimet e pëlqyera në Instagram

Nëse shikoni të gjithë procesin, është shumë e lehtë për t'u bërë, cilado qoftë rruga që zgjidhni. Shpresoj t'i jam përgjigjur pyetjes se si të fshehin historitë në Instagram.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.