Si të hiqni ngjitësit WhatsApp shpejt dhe me lehtësi?

Si të fshini ngjitësit WhatsApp: Shpejt dhe lehtë

Si të fshini ngjitësit WhatsApp: Shpejt dhe lehtë

Në raste të tjera ju kemi sjellë publikime të mëdha rreth WhatsApp dhe ngjitësit e saj. Si për të ditur se çfarë janë dhe si t'i përdorni ato, si dhe për të ditur se si të shkarkoni dhe shtoni shumë të tjera, për përdorim të mirë dhe argëtim me kontaktet tona nga aplikacioni në fjalë i mesazheve të çastit.

Dhe megjithëse zakonisht nuk është shumë e zakonshme, sot do të trajtojmë këtë të re dhe të dobishme udhëzues i shpejtë "si të hiqni ngjitësit e WhatsApp" shpejt dhe lehtë. Meqenëse shtimi i tyre është zakonisht shumë i lehtë, si individualisht kur na dërgojnë 1 përmes një bisede individuale ose grupore, ose përmes motorit të kërkimit WhatsApp Stickers falas ose me pagesë.

Cilat janë ngjitësit WhatsApp dhe si t'i përdorni ato

Rrjedhimisht, atëherë është shumë e lehtë për secilin prej nesh që të ketë kohë për të uruar fshini një ose disa nga shumë që grumbullojmë në aplikacion, dhe nuk i duam sepse janë të vjetra ose sepse nuk përdoren. që është praktikë e mirë për të shmangur marrjen e hapësirës së panevojshme në dosjen e ngjitësve dhe në kapacitetin e përgjithshëm të ruajtjes së celularit.

Dhe përpara se të hyni plotësisht në temën e sotme, është e rëndësishme të bëni të qartë se, për të përmbushur këtë detyrë ose objektiv në WhatsApp nuk do të kemi nevojë të shkarkojmë një aplikacion të jashtëm, domethënë nga palët e treta ose të kryeni një proces të gjatë rregullimesh ose konfigurimesh. Që nga e njëjta aplikim i mesazheve të çastit ne do të jemi në gjendje ta realizojmë këtë objektiv lehtësisht dhe me efikasitet.

Smartphone whatsapp
Artikulli i lidhur:
Cilat janë ngjitësit WhatsApp dhe si t'i përdorni ato

Si të fshini ngjitësit WhatsApp: Shpejt dhe lehtë

Si të fshini ngjitësit WhatsApp: Shpejt dhe lehtë

Hapat për të hequr një të vetme

 1. Zhbllokojmë celularin tonë dhe hapim aplikacionin WhatsApp.
 2. Më pas, ne hapim çdo Chat për të hyrë në menunë e redaktimit ku ndodhet butoni Stickers.
 3. Më pas, shtypim butonin Stickers për të parë secilin prej ngjitësve të shtuar manualisht ose sipas paketave, falas dhe me pagesë.
 4. Gjejmë ngjitësin e vjetër ose të panevojshëm që tashmë duam ta fshijmë dhe shtypim disa sekonda mbi të, derisa të shfaqet një dritare pop-up.
 5. Nëse e kemi përzgjedhur ngjitësin e përmendur nga dosja e fundit, atëherë heqja e tij do të jetë vetëm dhe ekskluzivisht nga lista e Ngjitësve të përdorur së fundmi, por nëse e zgjedhim atë nga dosja Favoritet, atëherë do të hiqet plotësisht. Por, për sa kohë që është një Sticker i shtuar individualisht dhe jo si pjesë e një pakete Sticker.
WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
zhvilluesi: Whatsapp LLC
Çmimi: Falas

Siç mund të shihet në imazhet e mëposhtme:

Pamja e ekranit 1

Hapat për të ditur se si të fshini një paketë WhatsApp Stickers

Nëse Ngjitësja që dëshironi të fshini plotësisht i përket një Paketa ngjitëse, atëherë ne duhet fshini të gjithë paketën. Dhe për këtë ne duhet të bëjmë hapat e mëposhtëm:

 • Në çdo bisedë të hapur WhatsApp, shtypni ikonën Stickers dhe më pas klikoni butonin shto (në formën e një kryqi ose simboli plus), që ndodhet në fund të djathtë.
 • Pasi të hapet dritarja kryesore për menaxhimin e Stickers, ne kërkojmë dhe zgjedhim paketën e Stickers që nuk është më e dëshiruar ose e nevojshme.
 • Pasi të bëhet kjo, do të hapet dritarja e paketës së përzgjedhur në fjalë dhe në pjesën e poshtme qendrore duhet të shtypim butonin Delete dhe më pas, të shtypim sërish opsionin Delete në dritaren që shfaqet në vijim.
 • Pasi të ketë përfunduar kjo, ne mund të shohim në shiritin e ngjitësve të disponueshëm për të dërguar mesazhe, se nuk do të kemi më në dispozicion asnjë ngjitëse nga paketa e përmendur.

Siç mund të shihet në imazhet e mëposhtme:

Pamja e ekranit 2

Më shumë rreth përdorimit të Ngjitësve individualë

Dhe së fundi, nëse ajo që dëshironi është një formë pushteti instaloni (shtoni) vetëm një ngjitëse individuale nga çdo paketë, për eliminimin e mëvonshëm dhe më të lehtë të tij, ju ftojmë të njihni ueb-in ngjitëse.wiki në mënyrë që të kërkoni Ngjitësin e dëshiruar, të dyja për WhatsApp si Telegram. Për ta përdorur dhe shijuar atë individualisht, dhe jo të gjithë paketën e ngjitësve që e shoqëron.

Ngjitëset me porosi duhet të plotësojnë kërkesat e mëposhtme: Çdo ngjitës duhet të ketë një sfond transparent, ngjitësit duhet të kenë përmasa të sakta 512 x 512 piksele dhe çdo ngjitëse duhet të jetë më pak se 100 KB në madhësi. Ju gjithashtu duhet të siguroni një ikonë që përfaqëson paketën tuaj të ngjitëseve në tabakanë ose lëshuesin e ngjitësve WhatsApp. Ky imazh duhet të ketë përmasa 96 x 96 piksele dhe të jetë më pak se 50 KB në madhësi. Si të krijoni ngjitëse për WhatsApp?

stickers whatsapp
Artikulli i lidhur:
Si të shkarkoni ngjitëse për WhatsApp për Android

stickers whatsapp

Me pak fjalë, nëse nuk e keni provuar më parë, shpresojmë që kjo të jetë e re udhëzues i shpejtë mbi "si të hiqni ngjitësit e WhatsApp" shpejt dhe me lehtësi ju lejon ta bëni atë. Në këtë mënyrë, lironi hapësirë ​​dhe keni në dorë vetëm ato që dëshironi dhe keni nevojë.

Ndërsa, si zakonisht, nëse doni të dini më shumë rreth temës së sotme, ju lëmë në vijim lidhje zyrtare whatsapp në lidhje me përdorimin e Stickers në aplikacionin në fjalë. Dhe në rast se dëshironi të eksploroni më shumë lajme, udhëzues dhe udhëzues për këtë aplikacion të mesazheve të çastit, ne ju lëmë seksioni i postimeve në lidhje me WhatsApp, kështu që ju mund t'i qaseni lehtë dhe shpejt.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.