Statuset e WhatsApp rrisin kohën tuaj për të ngarkuar video

Statuset e Whatsapp

Si gjithmonë, lajmi i madh për aplikacionin më të përdorur të mesazheve në Spanjë vjen nga versioni i tij i aksesit beta, ku disa përdorues mund ta provojnë atë. Këta përdorues lënë më pas vlerësimet e tyre dhe ne i mbledhim ato për t'ju sjellë lajmet më të rëndësishme rreth këtyre përditësimeve. Në përditësimin më të fundit të WhatsApp Beta Ne kemi mundur të shohim se si është dyfishuar koha e shteteve. Le të shohim se çfarë do të ndryshojë në lidhje me aplikacionin WhatsApp.

Statuset e WhatsApp tani mund të zgjasin një minutë

Statuset e WhatsApp 60 sekonda

Siç e dëgjoni, falë Përditësimi më i fundit beta i WhatsApp për Android 2.24.7.6, në dispozicion në Google Play Store, ne zbuluam se WhatsApp është implementimi i një veçorie të ndarjes së videos deri në 1 minutë përmes përditësimeve të statusit.

Siç mund ta shihni në imazhin e mësipërm, nga portali i specializuar në aplikacionin wabetainfo, ekrani i gjendjes së redaktimit dhe shkurtimit mbetet i njëjtë, e vetmja gjë që tani do të na lejojë dyfishimin e kohës për përmbajtjen tonë. Nëse më parë kishim 30 sekonda, tani do të kemi deri në 1 minutë.

Kjo zgjatje e kohës i përgjigjet dy arsyeve. Para së gjithash, përgjigjuni nevoja e përdoruesve që shpesh ngarkojnë përmbajtjen e gjendjeve të prera. Sa herë e keni parë statusin e një prej kontakteve tuaja të cilit linjë shtetërore A paraqitet si 8 prerje? Kjo, edhe pse jemi mësuar me të, është një bezdi e madhe sa herë që do të ngarkojmë një gjendje, duke e prerë atë në copa.

Dhe nga ana tjetër, motivi ynë është të përshtatemi me trendet e rrjeteve sociale. Ne kemi parë që rrjetet sociale si TikTok kanë rritur gjatësinë e videove të tyre, kështu që ju mund të regjistroni video 3-minutëshe pa shkurtime. Epo tani WhatsApp gjithashtu përshtatet me këtë trend për të ofruar më shumë kohë riprodhimi në funksionin e statusit, duke arritur një kohëzgjatje të ngjashme me atë që ka Snapchat në videot e tij, 1 minutë.

Së shpejti do të mund të përmendim kontakte të tjera në funksionin e statuseve

i ri përmend statuset e whatsapp

Nga ana tjetër, një tjetër nga përmirësimet që do të vijnë së shpejti në beta të WhatsApp është ai aftësia e përdoruesit për të përmendur kontakte të tjera në statuset e tyre. Kjo është një mënyrë për të njoftuar përdoruesit e përmendur në status praktikisht menjëherë.

Në këtë mënyrë, ne përpiqemi të inkurajojmë përdorimin dhe pamjet e këtij funksionaliteti i cili, sipas përvojës sime personale, mund të humbasë përdorshmërinë nga përdoruesit. Mund të jetë për këtë arsye që po ju japin kaq shumë rëndësi për përditësimin dhe përmirësimin e shteteve brenda aplikacionit.

Tani, Si kjo veçori e re ashtu edhe statuset 1 minutëshe të WhatsApp do të kërkojnë ende kohë për të arritur. Për momentin ato janë të disponueshme për disa përdorues të WhatsApp Beta.

Si të instaloni versionin e ri të WhatsApp

Qasje në Whatsapp beta

Për të marrë versionin më të avancuar të aplikacionit të mesazheve Ju do të duhet të hyni në testimin beta të WhatsApp. Sigurisht, për t'u bërë pjesë e ekipit të testimit të aplikacionit, do të duhet të prisni që një vend i caktuar testimi të bëhet i disponueshëm.

Aktualisht nuk ka vende të lira, por ju mund të mbani një sy kur dikush largohet nga programi i testimit dhe ju mund të zini "vendin" e tij.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.