Ku të shkarkoni sfonde 4K për kompjuterin tuaj

Wallpapers 4k

Kujt nuk i pëlqen të ketë një sfond të mrekullueshëm, me ngjyra të plota në desktopin e Windows? Por për këtë, përveç gjetjes së fondeve të mira, duhen edhe ato cilësore. Dhe ju tashmë e dini se ne, Forumi Mobile, duam t'jua bëjmë jetën shumë më të lehtë, prandaj kemi përgatitur një listë me më të mirat Wallpapers 4k për Windows. Duke filluar nga sot, kompjuteri ose laptopi juaj do të ketë një stil krejtësisht tjetër, mos u shqetësoni. Dhe gjithashtu me kosto zero, sepse nuk na pëlqen të paguajmë për një fond pa marrë parasysh sa premium dhe 4k është, apo jo?

Artikulli i lidhur:
Ku të shkarkoni sfondet më të mira për Mac

Të gjitha këto sfonde 4k janë elementë që po bëhen gjithnjë e më të zakonshme për shkak të cilësisë së mirë të ekranit që po merr ekrani mesatar në treg. Sot nuk ecim më me tuba, kërkojmë cilësi dhe dimë të dallojmë elementë të ndryshëm si IPS, HD dhe lloje të tjera karakteristikash. Kjo është arsyeja pse edhe nëse kemi një ekran mesatar me çmim mesatar që nuk bie në sy, ju mund të bëni po ta merrni me një letër-muri të mirë. Dhe megjithëse jo, çfarë dreqin, mund t'ju pëlqejë ndonjë nga ato në listë që do t'ju lëmë më poshtë dhe dëshironi ta shihni çdo ditë kur ndizni kompjuterin tuaj.

Ne nuk duam t'ju mbysim as me mijëra fonde, prandaj kemi bërë përzgjedhjen më të mirë në cilësinë më të lartë, pra në 4k. Ne do t'ju tregojmë disa, por siç themi ne, pa qenë një listë e pafund. Prej saj ju vetë do të mund të gjeni shumë të tjerë nëse nuk jeni të bindur nga asnjëra prej tyre. Thjesht duam t'ju prezantojmë me temën në mënyrë që ekrani juaj dhe desktopi juaj fillojnë të duken me sfond 4k në Windows. Le të shkojmë atje me listën.

Uebsajtet më të mira për të shkarkuar sfonde 4k

Siç e dini tashmë, kjo nuk është e nevojshme, domethënë, ju mund të bëni një foto me kamerën tuaj, ta ruani atë në kompjuterin tuaj dhe prej andej do të mund ta vendosni si sfond desktopi. Në fakt, nëse fotografia është e mirë dhe ka cilësi falë kamerës do të duket luksoze, mos hezitoni. Por nëse nuk doni të shqetësoheni ose të keni mediat dhe skedarët e nevojshëm, atëherë bëni mirë të vini në Mobile Forum për të marrë këtë listë të mirë të Wallpapers në cilësinë më të mirë të mundshme në treg, 4k.

Po flasim për uebsajte të ndryshme ku mund të shkarkoni një mori fondesh, ndaj do të përshkruajmë pak se si funksionojnë dhe prej andej mund të zgjidhni ato që ju përshtaten më mirë. Se jo të gjithë ne duam sfonde të lehta ose të errëta, disa do t'i duan ato nga hapësira dhe të tjerët nga makinat. Në çdo rast, të jeni të sigurt se në to do të gjeni mijëra fonde.

WallpapersHome

Siç mund ta shihni dhe ta merrni me mend nga emri i saj, është një faqe interneti e dedikuar ekskluzivisht për sfondet e të gjitha llojeve. Në fakt është një nga zgjedhjet tona për thjeshtësinë e përdorimit. Në të majtë do të shihni ndërfaqen e faqes në të cilën do të keni shumë kategori që përfshijnë sfonde të ndryshme. Ju mund të gjeni nga prejardhje ushtarake deri te prejardhje për halloween ose lojëra video, absolutisht gjithçka. Nuk ka shumë më tepër për të thënë për Wallpapers Home, me të vërtetë. Ai jep atë që premton dhe mbi të gjitha atë që shihni sapo hyni në vetë faqen. Thjesht do t'ju kërkojë të çaktivizoni shtojcën e bllokuesit të reklamave nëse e keni të aktivizuar. Për pjesën tjetër, shkarkoni çdo sfond që ju pëlqen!

WallpaperHub

Shumë e ngjashme me atë të mëparshme. WallpaperHub është një alternativë shumë e mirë në rast se WallpaperHome na jep një gabim ose nuk funksionon. Në të do të gjeni shumë sfonde 4k për Windows dhe ekranin tuaj. Këtu faqja ka ndërfaqen në krye ndryshe nga ajo e mëparshme që gjetëm në të majtë. Në vetë atë ndërfaqe, siç e shihni në imazh, do të gjeni një opsion që thotë Wallpapers. Pasi të hyni atje, do të mund të lëvizni midis gjithë atij seksioni pikërisht për këtë, të gjeni sfonde të ndryshme në 4k për Windows. Ju vetëm do të duhet të lëvizni nëpër të dhe të zgjidhni të gjitha ato opsione që i përshtaten më mirë tonit dhe cilësisë së ekranit tuaj. Është një faqe interneti që ka shumë rezolucione, në rast se ekrani juaj është diçka ndryshe nga mesatarja e tregut për sa i përket rezolucionit.

Wallhaven

Nëse asnjë nga sa më sipër nuk ju bind sepse ju dukej mjaft e lodhshme të futeni në kategori dhe të kërkoni midis njërës dhe tjetrës, ne ju prezantojmë Wallhaven. Një faqe që bie tërësisht në sy për sasinë e sfondeve që ka, por mbi të gjitha për motorin e saj të kërkimit. I njëjti motor kërkimi që shihni në imazh është në gjendje të gjejë absolutisht gjithçka, në fakt në vetë imazhin shihni se ka etiketa poshtë me tema që do të gjeni plot me Wallpapers.

Artikulli i lidhur:
Si të vendosni sfonde lëvizëse për PC

Pasi të gjeni sfondin që ju pëlqen, në Wallhaven, kur klikoni në atë imazh, do të shfaqen informacione të detajuara rreth tij. Për shembull do të mund të shihni të dhëna të ndryshme si madhësia e tij, etiketat, lloji i imazhit dhe shumë më tepër. Nga atje, është vetëm të klikoni mbi shkarkimin siç ndodhi në faqet e mëparshme të internetit. Një opsion shumë i mirë plot sfonde për Windows në cilësitë më të mira.

Shpresojmë që ky artikull të ketë qenë i dobishëm për ju dhe që tani e tutje, ekrani dhe desktopi i kompjuterit tuaj Windows të kenë sfondet më të mira të cilësisë 4k. Nëse keni ndonjë pyetje, mund ta lini në kutinë e komenteve në mënyrë që ne t'ju lexojmë. Nëse keni sugjerime, gjithsesi. Shihemi në artikullin tjetër të Forumit celular.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.