Çfarë është dhe si të përdorni WhatsApp Aero

Aplikacioni WhatsApp Messenger

whatsapp aero Është një nga modifikimet në aplikacionin e mesazheve të çastit që zgjeron shumë opsionet e personalizimit. Përtej opsioneve të fundit në aplikacionin zyrtar, si modaliteti i errët, Aero dhe modalitete të tjera shkojnë një hap më tej dhe lejojnë kontrollin e detajuar të aplikacionit.

L Opsionet e personalizimit të WhatsApp Aero ata nuk kërkojnë kod kompleks ose arna të zbukuruara. Gjithçka që duhet të bëni është të shkarkoni aplikacionin nga një depo ueb në formatin APK dhe të aktivizoni instalimin e skedarëve të palëve të treta. Në këtë mënyrë, Android ju lejon të aktivizoni aplikacionet edhe nëse ato nuk janë në dyqanin zyrtar të shkarkimeve Play Store.

Çfarë sjell WhatsApp Aero i ri?

L mods, ose modifikime të pavarura të aplikacionit, zakonisht përfshijnë funksione të ndryshme që aplikacioni zyrtar nuk i ka. Për këtë arsye, shumë përdorues kënaqen duke luajtur për të marrë një konfigurim unik dhe dinamik për mesazhet e tyre të çastit. Me Aero, përfshihen modifikime të rëndësishme estetike dhe të përdorimit. Mes tyre:

 • Mundësia për të fshehur dy shenjat blu në mesazhet e lexuara.
 • Ndryshime në dizajnin e ndërfaqes për bisedat.
 • Regjistroni se kush e vizitoi profilin tuaj.
 • Mundësia e ndarjes së skedarëve në formate që WhatsApp nuk i mbështet.
 • Modifikimi individual i llojit të fontit në biseda.
 • Përdoruesit që ju dërgojnë mesazhe nuk mund t'i fshijnë ato.
 • Fshih statusin në linjë.
 • Krijoni dhe shtoni me lehtësi emoji.

A është e sigurt të përdorësh WhatsApp Aero?

Zhvilluesit e këtij modi tregojnë se ata përdorin a sistem kundër ndalimit. Sidoqoftë, rreziku ekziston pasi WhatsApp Aero nuk është një version zyrtar. Përdoruesit më të paduruar do të duan të përdorin MOD për të pasur më shpejt funksione të reja, por të tjerët rekomandojnë të jenë të durueshëm dhe të përdorin vetëm versionin zyrtar.

Si funksionon WhatsApp Aero

WhatsApp MOD dhe si t'i përdorni ato

Kur flasim WhatsApp dhe modalitetet e tij, u referohemi aplikacioneve jozyrtare që fillojnë nga kodi burim i aplikacionit origjinal. Modat si WhatsApp Aero mund të instalohen në shumicën e pajisjeve Android duke filluar nga 4.0 e tutje. Kryesisht, modalitetet synojnë, modat synojnë të lejojnë një nivel shumë të gjerë modifikimi në parametrat estetikë dhe funksionalë.

L përditësimet më të fundit të modës Ata po punojnë gjithashtu për përmbajtjen që mund të ndahet, mundësinë e shikimit të atyre që na ndjekin dhe opsionet më të mëdha të privatësisë. Falë WhatsApp Aero, sot është e mundur të ndani video më të mëdha, formate skedarësh që nuk ngarkohen normalisht ose nivele më të larta fotografish me një lëvizje.

Duke vazhduar me alternativat e konfigurimit dhe personalizimi i llogarisë së përdoruesit, WhatsApp Aero ju lejon të përdorni emoji dhe ngjitëse për fotografinë tuaj të profilit. Më pas mund të ndani kontaktet e WhatsApp edhe pa të dhënat e kalendarit ose të dëgjoni audio në sfond në një mënyrë të thjeshtë. Ky funksion u inkorporua pak kohë më parë në aplikacionin zyrtar WhatsApp, duke shënuar qartë ndikimin e MOD-ve për zhvillim.

Si të shkarkoni WhatsApp Aero?

App mesazheve të menjëhershme WhatsApp Aero shkarkohet nga depot në internet, pasi nuk është në dyqanin zyrtar. Skedari është një APK që Android mund ta ekzekutojë vetëm nëse keni aktivizuar funksionin e instalimit të aplikacioneve të palëve të treta. Procesi është po aq i thjeshtë sa shkarkimi i një torrent ose skedari tjetër në PC.

APK (Kit i paketës Android) Është një format i veçantë i celularëve Android që lejon sistemin operativ të instalojë aplikacione të reja. Duke mos iu nënshtruar kontrolleve të dyqanit zyrtar, disa hakerë përdorin skedarë APK për të futur viruse në pajisje. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të shkarkoni APK nga depo të besuara në ueb.

Çelësat për të përfituar më mirë nga WhatsApp Aero

Aplikacioni WhatsApp Aero, si dhe pjesa tjetër e modaliteteve për aplikacionin e mesazheve të çastit, është veçanërisht i dobishëm për ata që e duan personalizimin. Funksionet e privatësisë janë gjithashtu interesante, sepse ato na lejojnë të kontrollojmë më mirë se kush ndjek përmbajtjen tonë dhe lexon mesazhet tona. Por në përgjithësi, përdoret shumë më mirë nëse mendojmë t'i japim bisedave tona një stil tjetër vizual.

Ashtu si modalitetet e tjera të njohura, si p.sh delta e whatsapp, në rastin e WhatsApp Aero ne mund të kujdesemi për fontet, ngjyrat, sfondet dhe madhësitë. Kjo lejon që secila prej bisedave tuaja të jetë e dallueshme vizualisht. Kurrë më nuk do të hutoheni duke i dërguar një bisedë personit të gabuar.

Nëse ju pëlqen të kontrolloni se kush i shikon mesazhet tuaja, ose të mos tregoni se keni lexuar një pa humbur statusin tuaj në linjë, mund të luani me opsionet e privatësisë. Lehtë për t'u instaluar dhe shkarkuar, rreziku i vetëm i WhatsApp Aero është që sistemi kundër ndalimit të mos funksionojë. Në këtë rast, WhatsApp mund të zbulojë se jeni duke përdorur një llogari jozyrtare dhe të pezullojë llogarinë tuaj për një kohë të pacaktuar.

Është e vërtetë që kjo nuk është e zakonshme. WhatsApp Aero ka një shumë efikase sistem kundër ndalimit që parandalon serverët WhatsApp të zbulojnë përdorimin e aplikacioneve jozyrtare. Por rreziku duhet përmendur për të marrë vendimin me vetëdije.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.