Alternativat e Storieswatcher për të parë historitë në Instagram

Alternativat e Storieswatcher Instagram

Qoftë nga kurioziteti, diskrecioni apo për ndonjë arsye tjetër, ndonjëherë ne duam të shohim historitë e dikujt në Instagram pa e ditur ai. Ka disa truke për ta bërë këtë, të tilla si shikimi i historive nga një llogari e dytë në Instagram ose vendosja e celularit në modalitetin e aeroplanit përpara se të shkoni për të parë historitë. Storieswatcher ishte gjithashtu një opsion i shkëlqyeshëm për të parë Historitë në Instagram në gjendje të fshehtë, por nuk është më i disponueshëm. Prandaj, Sot ju tregojmë se cilat janë alternativat kryesore të Storieswatcher të pranishme në ueb.

Nëse dëshironi të shihni historitë e dikujt në Instagram pa lënë gjurmë të identitetit tuaj, ju mund të përdorni aplikacione të ndryshme celulare, faqe interneti dhe madje edhe shtesa të shfletuesit. Në këtë postim do të përpiqemi të përfshijmë alternativat kryesore të Storieswatcher në mënyrë që ju të zgjidhni atë që ju përshtatet më së miri. Disa nga këto opsione ju lejojnë jo vetëm të shikoni historitë, por edhe t'i shkarkoni ato. Le të fillojmë.

Alternativat e Storieswatcher: Aplikacionet celulare

Celular me logon e Instagramit

Le të fillojmë duke numëruar disa nga aplikacionet kryesore celulare për të parë dhe shkarkuar përmbajtjen në Instagram pa ngjallur dyshime, ose të paktën kështu premtojnë. Të gjithë synojnë telefonat Android, megjithëse disa nuk janë të disponueshëm në Play Store. Në këtë rast, do t'ju duhet të shkoni në një depo aplikacioni për ta shkarkuar atë dhe për të kontrolluar se sa mirë funksionon.

histori qorre

Aplikacioni Blind Story

BlindStory është një aplikacion Android që shërben si një alternativë ndaj Storieswatcher, pasi ju lejon të ndani, shikoni dhe shkarkoni histori në Instagram në mënyrë anonime. Aplikacioni nuk kërkon asnjë të dhënë personale për t'u regjistruar dhe as nuk shfaq ndonjë informacion të identifikueshëm.

 • BlindStory është falas, megjithëse e kufizon numrin e shikimeve në 15 histori.
 • Kjo ju lejon të shikoni fotografitë e profilit në cilësi HD dhe të ruani automatikisht histori të reja.
 • Mund ta shkarkoni nga Play Store.

NoSeen për Instagram

Asnjë aplikacion i parë

Aplikacioni NoSeen për Instagram është një alternativë ndaj Storieswatcher projektuar posaçërisht për të parë historitë në Instagram në mënyrë anonime dhe pa gjurmë. Avantazhi kryesor i këtij aplikacioni është se ju lejon të shihni historitë e të gjitha profileve që ndiqni, qofshin ato publike apo private. Karakteristikat e tjera të aplikacionit janë si më poshtë:

 • Ju mund t'i ndani historitë me përdorues të tjerë pa zbuluar identitetin tuaj.
 • Kjo ju lejon të shfletoni histori pa shfaqur aktivitetin tuaj në internet ose pa marrë njoftime.
 • Mos harroni se ky aplikacion nuk është i lidhur, i sponsorizuar, i miratuar ose i lidhur me Instagram, kështu që mund të shkelë kushtet e tij të përdorimit ose të drejtat e pronësisë intelektuale.

Twitly

Aplikacioni Twitly

Një aplikacion i tretë celular për të parë dhe shkarkuar histori në Instagram në mënyrë anonime është Twitly, i disponueshëm për iOS dhe Android. Nga faqja e tij zyrtare nuk thonë se aplikacioni ka rreth 8 vite shërbim dhe më shumë se dy milionë anëtarë. Ka vlera dhe opinione shumë të mira mes përdoruesve të Instagram dhe Twitter.

Twitly
Twitly
zhvilluesi: Ibrahim ozkan
Çmimi: Falas+

Për të filluar përdorimin e Twitly në pajisjen tuaj celulare, thjesht ndiqni këto hapa:

 • Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin në celularin tuaj iOS ose Android.
 • Krijoni një profil në aplikacion dhe identifikohuni.
 • Tani duhet të lidhni llogarinë tuaj në Instagram me Twitly dhe të pranoni termat dhe kushtet e përdorimit.
 • Pasi të hyni në aplikacion, shkoni te seksioni "Tregimet në Instagram" për të parë në mënyrë të fshehtë të gjitha historitë nga llogaritë që ndiqni.

Alternativat e Storieswatcher: Faqet e internetit

Alternativa për faqet e internetit të Storieswatcher

Nëse nuk dëshironi të shkarkoni asgjë në pajisjen tuaj celulare për të parë privatisht historitë në Instagram, mund të përdorni një nga faqet e internetit që shqyrtojmë më poshtë. Këto platforma online janë shumë të lehta për t'u përdorur, pasi thjesht shkruani emrin e përdoruesit të llogarisë, historitë e së cilës dëshironi të shihni. Këtu janë tre opsione: përdorni ato dhe na tregoni se si ishte përvoja.

Tregime Insta

Uebsajti alternativ i InstaStories Storieswatcher

Faqja e parë e internetit që mund të përdorni si një alternativë ndaj Storieswatcher është Tregime Insta. Nga kjo platformë është e mundur të shikoni dhe shkarkoni historitë e llogarive publike të 24 orëve të fundit. Për ta bërë këtë, thjesht duhet të shkruani emrin e llogarisë në shiritin e kërkimit dhe të prisni që historitë e tyre të fundit të ngarkohen.

WeInstag

Web WeInstag

WeInstag është një portal web ju lejon të shikoni historitë në Instagram në mënyrë anonime, domethënë pa i njoftuar përdoruesit që i keni parë ato. Gjithçka që duhet të bëni është të shkruani ose ngjisni emrin e përdoruesit të llogarisë në Instagram që dëshironi të shihni në shiritin e kërkimit të faqes. Pastaj, ju vetëm duhet të zgjidhni përdoruesin që kërkoni nga lista që rezulton.

Tani, mbani mend se për të përdorur WeInstag si një alternativë ndaj Storieswatcher për të parë historitë në Instagram, profili në fjalë duhet të jetë publik. Nga ana tjetër, nuk keni pse ta ndiqni atë person për të qenë në gjendje të shihni historitë e tij nga WeInstag.

TregimeIG

Web StoriesIG

Më në fund, le të flasim për TregimeIG, një tjetër platformë online për të parë historitë në Instagram pa e ditur përdoruesit. Funksionimi i tij është shumë i ngjashëm me atë të faqeve të mëparshme të internetit. Futni emrin e llogarisë që dëshironi të shikoni dhe faqja do t'ju tregojë historitë e tyre më të fundit.

Alternativat e Storieswatcher: Zgjerimet e shfletuesit

Së fundi, le të flasim për alternativa të tjera për Storieswatcher, këtë herë dy shtesa të disponueshme për shfletuesin Google Chrome. Nëse jeni mësuar të shikoni histori në Instagram në mënyrë anonime nga kompjuteri juaj, një shtesë si kjo është padyshim alternativa më e mirë. Gjithçka që duhet të bëni është ta instaloni në shfletuesin tuaj dhe kaq. Sa herë që e hapni, do të keni një akses të hapur dhe të fshehtë në përmbajtjen e postuar në Instagram.

Ghostify, alternativë ndaj Storieswatcher

Ghostify Extension Chrome Alternativa Storieswatcher

Ghostify është një shtesë e Chrome që ju lejon të shikoni historitë në Instagram në mënyrë anonime nga shfletuesi. Zgjatja nuk ju lejon të shihni historitë e një llogarie private nëse nuk jeni pranuar si ndjekës. Nga ana tjetër, për të shijuar plotësisht këtë shtesë, mund t'ju duhet të përmirësoni në versionin me pagesë.

Historia e Chrome IG

Aplikacioni Stories për Instagram

Chrome IG Story është një shtesë tjetër që mund ta përdorni si një alternativë ndaj Storieswatcher për të parë historitë në Instagram në mënyrë anonime. Përveç shtimit të një mënyre anonime për të parë historitë, zgjerimi ju lejon t'i shkarkoni ato pa e ditur përdoruesi. Kur shtesa është instaluar, një ikonë e syrit shfaqet pikërisht mbi listën e tregimeve. Nëse e shtypni, aktivizohet modaliteti i fshehtë për t'i parë dhe shkarkuar pa lënë gjurmë.

Meqenëse Storieswatcher nuk është më i disponueshëm, është e nevojshme të gjeni opsione të tjera për të parë historitë në Instagram pa u zbuluar. Shpresojmë që kjo përzgjedhje e aplikacioneve, faqeve të internetit dhe shtesave do t'ju ndihmojë të gjeni mjetin më të mirë për të parë përmbajtjet në Instagram në mënyrë anonime.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.