DonTorrent: 6 alternativat më të mira për të shkarkuar torrentin në 2021

Alternativat më të mira për DonTorrent për të shkarkuar torrent

Skedarët Torrent kanë siguruar akses në një mori të dhënash vitale, informacioni dhe përmbajtje argëtuese. Në thelb, këto shërbejnë si kontejnerë ose marrës të të dhënave dhe informacioneve të caktuara për një përmbajtje të caktuar, të tilla si, për shembull, filma, seriale, video ose muzikë, dhe një nga klientët më të mirë për t'i shkarkuar ka qenë DonTorrent, pa dyshim. Sidoqoftë, ka shumë të tjerë që përmbushin gjithashtu të njëjtin rol të kësaj faqe në internet, dhe për këtë flasim në këtë post përpilimi.

Këtu do të gjeni Alternativat më të mira për DonTorrent për të shkarkuar torrent në 2021. Ne rendisim portale të shumta me të cilat ju mund të përdorni këto lloje skedarësh lehtë dhe shpejt, pasi ne mbledhim më të njohurit dhe më të përdorurit, duke pasur parasysh vlerësimet dhe komentet pozitive që ata kanë mbledhur gjatë viteve për shkak të performancës së tyre të mirë.

Cilat janë skedarët torrent dhe si funksionojnë ato?

Para se të rendisni alternativat më të mira për të DonTorrent Për të shkarkuar torrentin në 2021, duhet të përcaktoni se çfarë janë këto lloje skedarësh dhe si funksionojnë, pasi shumë përdorues zakonisht i shkarkojnë ato përmes klientëve të dedikuar, por pak që e dinë vërtet se çfarë nënkuptojnë, megjithëse në fillim kemi dhënë një përkufizim të shkurtër Mbi këto.

Skedarët Torrent, siç thamë, janë një lloj kontejnerësh dhe kontejnerësh që kanë për qëllim ruajtjen e meta të dhënave për skedarët dhe dosjet e tjera. Këto shpërndahen dhe ndahen përmes klientëve BitTorrent, një protokoll ose sistem i krijuar dhe implementuar në 2001 për shkëmbimin e skedarëve P2P (Peer-to-Peer), si dhe përmes shumë faqeve të internetit duke përfshirë DonTorrent, VivaTorrents, Better Torrent dhe të tjerë që do të gjeni më poshtë.

Meqenëse ato janë skedarë që zakonisht ndahen përmes sistemit P2P, ato nuk janë të strehuara në një server specifik qendror ose bazë, por në kompjuterët e shumë përdoruesve që janë shpërndarë nëpër botë. Në pyetje, ekzistojnë dy lloje të përdoruesve që i bëjnë këto lloje të protokolleve dhe sistemeve të funksionojnë, dhe ata janë ata që ndajnë të dhëna dhe skedarë, dhe ata që i shkarkojnë ato. Duhet të ketë një ekuilibër të shëndetshëm midis tyre, në mënyrë që, kur kërkoni dhe shkarkoni skedarë torrentë përmes klientëve dhe faqeve të internetit të dedikuara për këtë, të mos krijohet një det me radhë që pengojnë dhe ngadalësojnë procesin.

Edhe pse sot përdorimi i klientëve BitTorrent është ulur për shkak të rritjes së përdoruesve të platformave argëtuese streaming për muzikë dhe video, seri dhe filma si Netflix, Amazon Prime, Spotify, Deezer dhe shumë të tjerë, ka shumë përdorues që vazhdojnë të mbajnë ky sistem i shkëmbimit P2P, kështu që ekziston ende një bazë e të dhënave e pamasë me përmbajtje praktikisht të pafundme, në të cilën mund të aksesojmë në çdo kohë. Faqet e internetit të Torrentit janë gjithashtu një mënyrë e mirë për të shkarkuar këto lloje skedarësh.

Alternativat më të mira për DonTorrent për të shkarkuar torrent në 2021

DonTorrent është një nga faqet e internetit më të përdorura për të shkarkuar skedarë torrent. Vlerësohet se sot ai ka më shumë se 135 mijë torrent që përfshijnë filma nga rezolucioni HD në 4K, seri, video, lojëra, dokumentarë dhe më shumë.

Për shkak se DonTorrent ka pasur disa probleme në të kaluarën për shkak të përmbajtjes që ofron, e cila në disa raste ka qenë e paligjshme dhe përmban të drejta të autorit, ai ka ndaluar punën në kohë të caktuara. Sidoqoftë, faqja e saj në internet është akoma operacionale dhe mbetet një nga më të besueshmet dhe më të përdorurat për të shkarkuar dhe shpërndarë skedarë torrent pa asnjë lloj reklame.

Vlen të përmendet se faqet e shkarkimit të torrentit shpesh kanë çështje të performancës dhe shërbimit, kështu që kjo nuk është diçka që vlen vetëm për DonTorrent. Përveç kësaj, vlen të përmendet se, në kohën e botimit të këtij artikulli, ato që rendisim në këtë post përpilimi funksionojnë në mënyrë perfekte. Gjëja tjetër është se disa mund të paraqesin reklama, të cilat mund të ndryshojnë nga pak në shumë, ndryshe nga DonTorrent, i cili nuk tregon ndonjë dhe është një platformë shumë e pastër në këtë drejtim.

Tani, për të folur rreth asaj për të cilën kemi ardhur, ju prezantojmë Alternativat më të mira për DonTorrent për të shkarkuar torrent në 2021.

DIVXTOTALI

DIVXTOTALI

Ne fillojmë me këtë alternativë të DonTorrent, mirë Shtë një nga më të përdorurat nga përdoruesit e përmbajtjes torrent për të shkarkuar filma, seri anime dhe më shumë. Dhe çështja është që kjo faqe në internet ka një katalog super të gjerë, në të cilin ka edhe programe të filmave artistikë të të gjitha llojeve. Shtë një det me përmbajtje multimediale që ia vlen të shikohet, duke pasur parasysh repertorin e tij interesant.

Këtu do të gjeni nga premierat në filma dhe seri të vjetra, nga karikaturat si Ben 10 te seria si The Big Bang Theory, një xhevahir i komedisë. Përveç kësaj, megjithëse ka reklama, është një nga reklamat më pak invazive dhe bezdisëse, diçka që e ka bërë atë një hapësirë ​​të merituar brenda komunitetit. Gjëja tjetër është se ajo gjithashtu ka një stabilitet të respektueshëm, duke qenë operacional sot me pika të rralla.

Hyni në faqen e internetit të DIVXTOTAL këtu

Përrua më e mirë

Përrua më e mirë

Torrent-i më i mirë është, diçka që ne e parashikojmë me emrin e tij, një nga faqet e internetit më të mirë për të shkarkuar skedarë torrentë të të gjitha llojeve, si dhe një nga torrentët më të kënaqshëm. Dhe është se, në pyetje, Ka një repertor prej gati 60 mijë torrent për të shkarkuar, duke filluar nga serialet dhe filmat deri te lojërat dhe dokumentarët. Në këtë kuptim, vlen të përmendet se seksioni për filmat me definicion të lartë (HD) ka më shumë se 2000 filma artistikë, ndërsa mburret me më shumë se seri 1950 dhe më shumë se 22 mijë episode të tij, kështu që është e vështirë të mërzitesh me të gjithë përmbajtjen që keni për të ofruar.

Torrenti më i mirë është i njohur gjithashtu për të qenë një nga faqet e internetit të shkarkimit të torrentit që pësojnë më pak rënie, deri në pikën që ai vazhdon të mbetet funksional pas shumë vitesh të krijimit dhe lansimit të tij.

Hyni në faqen e internetit më të mirë të Torrentit këtu

Nën Torrentët

Nën Torrentët

Një tjetër alternativë e shkëlqyer për DonTorrent është Sub Torrents. Kjo faqe në internet është gjithashtu një nga më të mirëmbajturat ndër vite, duke qenë një tjetër që vazhdon të funksionojë dhe azhurnohet çdo ditë me përmbajtje më të re dhe më interesante.

Në këtë platformë mund të merrni përmbajtje multimediale me audio dhe titra origjinal, nga filma të të gjitha zhanreve dhe periudhave në seri nga shumë vende dhe me njohje të vogël dhe të madhe. Sidoqoftë, ka përmbajtje edhe në Spanjisht, megjithëse shumë pak, pasi nuk është premisa e ofruar nga Sub Torrents. Shumica e objekteve audiovizive që gjeni në këtë portal janë me cilësi 720p, megjithëse ka edhe cilësi 1080p, për adhuruesit e përkufizimit më të lartë.

Hyni në uebfaqen e Sub Torrents këtu

RARBG

RARBG

Kjo është një tjetër alternativë e mirë për DonTorrent për të shkarkuar skedarë torrentë si filma, seriale, muzikë, lojëra, shfaqje TV dhe më shumë. Pjesa më e madhe e përmbajtjes së saj, nëse jo e gjithë, përqendrohet në argëtim, kështu që ka shumë tituj interesantë, nga më të shikuarit te më të shkarkuarit.

Kjo faqe e shkarkimit të torrentit është e bllokuar në disa vende. Megjithatë, nëse e juaja nuk është operacionale, Ju mund të përdorni atë përmes përdorimit të një VPN që simulon se jeni në një rajon tjetër, në mënyrë që të shijoni përmbajtjen e tij.

Isshtë në anglisht dhe pjesa më e madhe e përmbajtjes së saj është në atë gjuhë dhe pa titra, por ekziston një det i madh gjërash për të kërkuar dhe zbuluar në këtë platformë që është gjithashtu në dispozicion në gjuhë të tjera, përfshirë Spanjishten.

Hyni në faqen e internetit të RARBG këtu

VivaTorrents

VivaTorrents

Thisshtë ky post përpilimi i alternativave më të mira për DonTorrent për të shkarkuar torrent, VivaTorrents nuk mund ta humbasë, pasi është një tjetër portal i shkëlqyeshëm me përmbajtje të gjerë dhe qëndrueshmëri që e bën atë një nga ata me më pak rënie, nëse jo, të pranishëm. Dhe a është kjo Kjo faqe në internet ka mijëra filma në Spanjisht, pasi përmbajtja e saj është e specializuar në të. Sidoqoftë, mund të ketë disa tituj në anglisht dhe me nëntituj, por ata do të ishin pjesë e një pakice shumë të vogël. Nga ana tjetër, ajo ka seri interesante, megjithëse ka edhe pak sepse filmat vjedhin vëmendjen në këtë platformë.

Për spanjishtfolësit, si dhe për spanjishten, kjo faqe në internet është një nga më të mirat për të shkarkuar torrentin në mënyrë të sigurt dhe të shpejtë; jo për asgjë është një nga më të përdorurat për këtë qëllim për shumë vite. Përveç kësaj, ajo ka një ndërfaqe mjaft të thjeshtë në të cilën shfaqen posterët e filmit dhe ekziston një motor kërkimi i thjeshtë për t'u përdorur.

Hyni në faqen e internetit të VivaTorrents këtu

KickassTorrents

KickassTorrents

Për të përfunduar këtë post përpilimi të alternativave më të mira për DonTorrent në 2021, ne kemi KickassTorrents, një portal shkarkimi torrent që është karakterizuar si një nga më të plotë, duke pasur parasysh përmbajtjen e tij. Sidoqoftë, ajo është reklamuar gjerësisht, megjithëse, përkundër kësaj, është ende një nga më të përdorurat, sepse ka mijëra skedarë torrent.

Hyni në faqen e internetit nga këtu


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.