Aplikacionet më të mira Android të vitit 2022

Aplikacionet më të mira Android të vitit 2022

Viti po mbyllet dhe ne vendosëm të tregojmë aplikacionet më të mira Android të 2022 në mënyrë që të dini lajmet që po përjetojmë dhe të keni një ide të qartë se çfarë mund të vijë në vitin 2023.

Kjo listë jep vetëm një mostër e vogël aplikacionesh që kanë qenë të njohura ose që kanë lënë një shenjë të veçantëMegjithatë, viti nuk ka përfunduar ende dhe disa veçori të reja mund të shtohen në listë.

Ne do të lëmë jashtë disa aplikacione që funksionojnë prej disa kohësh dhe konsiderohen me peshë të madhe për përdoruesit, do të shihni vetëm aplikacionet më të mira Android të vitit 2022. Elementet që konsiderohen të hyjnë në listën tonë të shkurtër janë: funksioni, koncepti dhe dizajni.

Njihuni me listën tonë të aplikacioneve më të mira Android të vitit 2022

Lista e aplikacioneve më të mira Android të vitit 2022

Është shumë e vështirë të zgjedhësh midis kaq shumë aplikacioneve të mira të lëshuara gjatë vitit 2022, megjithatë, lista jonë kërkon të mbledhë më të habitshmet dhe më të zhvilluarat. Nëse keni ndonjë sugjerim, mund të komentoni dhe ne do t'i shtojmë me kënaqësi.

Pa u zgjatur më shumë, shikoni ato që ne i konsiderojmë si aplikacionet më të mira Android të vitit 2022.

Galeria e Zogjve

Birds Gallery Aplikacionet më të mira Android të vitit 2022

Ndoshta me emrin e tij ju prisni një seri imazhesh të bazuara në zogj, megjithatë, kjo është në thelb një galeri për imazhet në pajisjen tuaj. E njëjta kërkon të rrëzojë nga froni galerinë e paracaktuar që vjen në ekipin tuaj.

Zhvilluar sipas standardeve të burim i hapur. Ju lejon të hapni, shikoni apo edhe modifikoni imazhe dhe video në formate të ndryshme, të cilat nuk janë të disponueshme në të gjitha aplikacionet e këtij lloji.

Një element për t'u theksuar që lejon a përshtatje e madhe, nga butonat tek ngjyrat që përdorni në galerinë tuaj.

Është plotësisht falas dhe deri më sot, ka më shumë se 10 mijë shkarkime.

Ishulli dinamik

Ishulli dinamik

Nëse ju pëlqejnë shumë nga elementët që ofron iPhone në pajisjet e tij, por pa lënë Android, atëherë do t'ju pëlqejë ky aplikacion. e njejta ti ju lejon të keni të ashtuquajturin ishull dinamik të Apple në pajisjen tuaj Android. Kjo është një dritare kërcyese e njoftimeve, e cila e bën të lehtë menaxhimin e mesazheve tuaja apo edhe ndryshimet e statusit në celularin tuaj.

Shkarkimi i tij është plotësisht falas, megjithatë, disa veçori kërkojnë pagesë për t'i marrë dhe aktivizuar ato. Ka më shumë se një milion shkarkime dhe përdoruesit e tij e kanë klasifikuar si të shkëlqyer, me një rezultat prej 4.7 yjesh.

Polarr 24 fps

Polarr 24fps Aplikacionet më të mira Android të vitit 2022

Është një redaktues ideal video për tregimet, bobinat tuaja apo edhe për TikToks. Shkarkimi i tij është plotësisht falas dhe bëhet direkt nga dyqani Google Play. Funksionimi i aplikacionit mbështetet kryesisht në numrin e madh të filtrave që janë në dispozicion. Shumë prej këtyre filtrave janë shtuar nga përdoruesit entuziast.

Su operacioni është shumë i thjeshtë dhe intuitiv, madje edhe për të prerë dhe bërë rregullime. Nëse dëshironi filtra të ndryshëm, do t'ju duhet të paguani për një abonim premium. Deri më sot, aplikacioni ka pasur mbi 1 milion shkarkime.

Maniak Beta

Maniak Beta

Nëse ju pëlqen të testoni aplikacione në zhvillimin beta, atëherë ky aplikacion do të jetë sipas dëshirës tuaj. Në thelb, Beta Maniac do paraqet listat e aplikacioneve në fazën beta dhe ju lejon t'i provoni dhe të lini mendimin tuaj. Për ta bërë këtë, ai lidhet drejtpërdrejt nga Google Play dhe ju informon kur ofrohen aplikacione të reja.

Shkarkimi i tij është plotësisht falas dhe tashmë ka më shumë se 100 përdorues që e përdorin atë, nga të cilët më shumë se 4.9 kanë menduar se aplikacioni meriton XNUMX yje.

Përzierje emoji

përzierje emoji

Më shumë se një aplikacion, Emoji Mix është një uNjë funksion që mund të përfshihet në Gboard nga celulari juaj, por shkarkimi dhe instalimi i tij bëhet përmes Google Play. Funksioni i këtij aplikacioni është kombinimi i emoji-ve të ndryshëm ekzistues për të krijuar të reja dhe origjinale. Është mjaft intuitiv dhe mund të përdoret në aplikacionet kryesore të mesazheve, si WhatsApp dhe Telegram.

Është gjithashtu falas për t'u shkarkuar, si aplikacionet e tjera për të cilat kemi folur. Deri më sot ka më shumë se 1 milion shkarkime dhe përdoruesit e tij kanë menduar se meriton 4.9 yje nga 5 të mundshëm.

wombo

Wombo Aplikacionet më të mira Android të 2022

Ky aplikacion nuk është thjesht një zbulim, por një nga më të njohurit. Aplikacioni lejon ktheni çdo foto në një video të shkurtër ku protagonisti këndon një këngë. Cilësia e animacioneve është vërtet e mirë në pjesën më të madhe dhe shërben për të kaluar një kohë të mirë.

Pavarësisht se është shumë popullor, ka qenë disi i paqëndrueshëm, shpresojmë se në përditësimet e ardhshme kjo do të përmirësohet. Shkarkimi i tij është plotësisht falas, thjesht duhet të krijoni një llogari dhe të filloni ta përdorni. Ka mbi 50 milionë shkarkime dhe një vlerësim 4.4 yje.

Citra

Citra

Nëse jeni adhurues i videolojërave, atëherë Citra do të jetë një aleat i shkëlqyer në celularin tuaj. Ky aplikacion është një emulator për lojërat Nintendo 3DS, duke ju lejuar të shijoni mijëra tituj në një mënyrë të shpejtë dhe argëtuese.

Ky emulator nuk ka reklama, por është një nga versionet e para. Shkarkimi i tij është plotësisht falas, por duhet ta keni parasysh këtë nuk përmban asnjë ROM, shkarkimi i tij mbetet nga ana juaj.

Ampers të vërtetë

Ampers të vërtetë

Nëse karikimi i celularit ju duket i lodhshëm dhe monoton, atëherë duhet të dini për True Amps, një aplikacion që do të jetë përgjegjës për gjenerimin e miniaplikacioneve, animacioneve ose madje shfaqni njoftimet vetëm me një prekje. Aktivizohet vetëm kur pajisja është e lidhur me furnizimin me energji elektrike dhe konsumon shumë pak burime.

Shkarkimi i tij është plotësisht falas dhe tashmë ka më shumë se një milion. Ia vlen të provohet.

vë në dukje

vë në dukje

Nuk mund të linim jashtë redaktorët e fotografive, por kjo veçohet për estetikën e saj. Nëse ju pëlqen CyberPunk, atëherë do të shijoni mjetet e redaktimit që ka Expose, pasi elementët e tij do të evokojnë menjëherë lojën.

Efektet e defekteve të arritura bazohen në një paraqitje GPU, e cila cndryshoni fotot statike në animacione të vogla, shumë interesante dhe mbresëlënëse. E vërteta është se ky aplikacion konsumon pak më shumë burime se ato të zakonshmet, por ia vlen ta provoni.

Deri më sot, Expose ka më shumë se 100 mijë shkarkime nga Google Play dhe përdoruesit e tij kanë rishikuar se cilësia e aplikacionit është 4.8 yje nga 5 të mundshme, një tregues cilësor shumë i dobishëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.