Celularët më të mirë për të moshuarit

Celularët më të mirë për të moshuarit

Mësoni në këtë artikull se cilat janë celularët më të mirë për të moshuarit. Ideja kryesore është të lehtësojnë punën e komunikimit apo edhe argëtimin përmes smartfonit të tyre.

Përveç një liste të asaj që ne konsiderojmë se janë pajisjet që i përshtaten më mirë nevojave tuaja, ne do t'ju tregojmë disa elemente që duhet të keni parasysh përpara se të bëni këtë zgjedhje. Lexoni me shumë kujdes dhe më pas vazhdoni me një krahasim të asaj që kërkoni.

Aktualisht ka shumë opsione në treg, megjithatë, ne vendosëm në këtë listë të shkurtër në mënyrë që të keni një ide e qartë e asaj që mund të gjeni për sa i përket përfitimeve dhe çmimeve brenda gjigantit të tregtisë elektronike, Amazon.

Karakteristikat e nevojshme në celularin e një të moshuari

Celularët më të mirë për të moshuarit amazon

Është e rëndësishme të kihet parasysh se me kalimin e viteve, shqisat mund të humbasin mprehtësinë e tyre. Kjo është arsyeja pse ne duhet të lehtësojmë punën e të moshuarve duke marrë parasysh këto karakteristika:

 • tingull: të folurit dhe të dëgjuarit audio është thelbësore, ne kërkojmë që celulari të ketë një kufje të fuqishme dhe një mikrofon që lejon përforcimin e zërit. Përdorimi i sistemeve pa duar është ideal. Është gjithashtu jetike që personi të dëgjojë telefonin kur merr telefonata ose mesazhe.
 • autonomi: Ne nuk duam që personi të duhet të karikojë celularin e tij gjatë gjithë kohës, prandaj rekomandohet që bateria të zgjasë sa më shumë të jetë e mundur, duke pasur nevojë të lidhet maksimumi një herë në ditë.
 • Ekrani: Një rezolucion i lartë është thelbësor për të lejuar lexim më të mirë. Për më tepër, mund të jetë e nevojshme të rritet madhësia e elementeve, gjë që do të lehtësojë vizualizimin e tyre.
 • Përdorimi i gjithanshëm: Edhe pse pajisjet e gjeneratës së fundit kanë një shkathtësi funksionesh, ne duhet të kërkojmë që ato të jenë të lehta për t'u përdorur. Duhet të kujtojmë se aftësitë njohëse dhe të të mësuarit mund të ndryshojnë, ndaj duhet të studiojmë se si përdoret.
 • mjetet: Përveç funksionimit, është e rëndësishme që në raste urgjente ata të mund të përdorin lehtësisht pajisjet. Disa celularë mund të konfigurohen për të dërguar mesazhe ose për të telefonuar miqtë dhe familjen në raste urgjente, pa pasur nevojë të përdorni ndërfaqen.
Si të reagoni ndaj mesazheve në WhatsApp
Artikulli i lidhur:
Si të reagoni ndaj mesazheve në WhatsApp

Këta janë celularët më të mirë për të moshuarit që mund të gjeni në Amazon

Celularët më të mirë për të moshuarit

Në mënyrë që të merrni një vendim dhe të blini atë që i përshtatet më së miri nevojave tuaja ose të të moshuarit të cilit dëshironi t'i dhuroni një celular, ne ju lëmë një listë me ato që ne i konsiderojmë si modelet më të mira.

Funker C135I Comfort Pro

funker

Është një telefon celular mjaft i veçantë, sepse Ka butona fizikë Ashtu si modelet më të vjetra, megjithatë, ai ka elementë që kanë telefonat inteligjentë tradicionalë, siç është një sistem operativ Android. Në anën e pasme të pajisjes ka një buton SOS që mund të konfigurohet për thirrjet, mesazhet dhe pozicionimin e pajisjes.

Ka një bazë karikimi mjaft miqësore për të ngarkuar baterinë tuaj. Ne te njejten Aplikacionet si WhatsApp dhe Facebook Lite vijnë të para-instaluara, e cila zgjeron shkathtësinë e pajisjeve. Ekrani i tij është me prekje dhe mund të përdoret së bashku me tastierën fizike.

Funker C135I Comfort Pro - Celular, WhatsApp, 3G, Ekran me prekje me GPS dhe buton SOS, ...
 • Lehtë për t'u përdorur: ka një menu të thjeshtë me qasje të lehtë në të gjitha funksionet; Ai përfshin një ekran me prekje për menaxhim të lehtë...
 • Butoni SOS: Funker C135i përfshin një buton SOS të pasmë që aktivizon një sekuencë të konfigurueshme thirrjesh dhe mesazhesh...

ari 8050

Doro

Është një pajisje tradicionale Android, në të cilën ka qenë menyja e saj thjeshtuar shumë nga ekspertët. Ka një tingull shumë të lartë dhe të qartë, ideal për njerëzit me probleme dëgjimi. Në anën e pasme ka një buton SOS të konfigurueshëm.

Ekrani i tij është mjaft i madh dhe konfigurimi fillestar ofron një lexim të qartë dhe të rrjedhshëm. Trupi i celularit është mjaft i fortëKjo nëse pushon së qeni i lehtë, kjo lejon një kapje më të mirë dhe shmang aksidentet e mundshme.

Ndoshta një nga karakteristikat më të rëndësishme të kësaj pajisje është e saj ndërfaqe e bazuar në folje veprimi. Ky funksion i unifikuar me asistentin e Google lejon navigim intuitiv përmes zërit.

shitje
Smartphone i thjeshtuar 8050G Doro 4 Ideal për të moshuarit me ekran 5.4", kamerë 13 MP,...
 • MENU INTUITIVE: Doro 8050 është inovativ dhe i lehtë për t'u përdorur, me ikona të mëdha dhe një sistem menyje intuitive. Vjen...
 • PËRGJIGJE NGA DORO: Kur shtypni butonin e ndihmës, i vendosur në pjesën e pasme të Doro 8050, ai do të sinjalizojë...

Samsung Galaxy A13

Samsung A13

kjo ekipi është shumë i gjithanshëm Për të gjitha llojet e njerëzve, ajo ka një bateri 5.000 mAh, e cila lejon një autonomi të gjerë. Falë ekranit të tij me rezolucion të lartë, ju mund të shihni qartë përmbajtjen dhe madje të ndryshoni madhësinë e elementeve për të gjitha llojet e pamjes.

Nuk ka një buton SOS, por mundet programoni një sekuencë në butona në mënyrë që të funksionojë në mënyrë të ngjashme, duke transmetuar drejtpërdrejt pozicionin dhe mesazhet në numrat e zgjedhur.

Procesori i tij është mjaft i fuqishëm, i cili siguron shpejtësinë e përdorimit dhe të tij memorie ruajtëse e zgjerueshme deri në 1 TB, ju lejon të ruani atë që ju nevojitet.

SAMSUNG Galaxy A13 Dual SIM 32 GB 3 GB RAM E zezë
 • Ekran i drejtpërdrejtë. Më shumë hapësirë ​​për të luajtur me ekranin Infinity-V 6,6 inç, teknologjinë FHD+ nga...
 • Dizajni minimalist: kombinon ngjyrën e zbehtë me një pamje delikate dhe komode për tatuazhin.

Xiaomi Redmi 9A

Redmi 9A

Një nga Elementi më i spikatur i këtij modeli është ekrani i tij, e cila ka një sistem mbrojtës të syve, pa sakrifikuar cilësinë e shikimit. Autonomia e pajisjes është mjaft e lartë, 5.000 mAh.

Ekrani me teksturë lejon një përdorim më të mirë dhe më efikas të ekranit me prekje, duke shmangur problemet me njolla për shkak të përdorimit të tij. Memorie e zgjerueshme që Ju lejon të ruani të gjitha llojet e fotove dhe videove.

e tyre butonat mund të konfigurohen që të funksionojnë si SOS, lëshimin e vendndodhjes në kohë reale, si dhe mesazhe ose thirrje në numrat që ne i konsiderojmë thelbësore. Pajisja është mjaft e lehtë dhe ka një madhësi ideale për t'u përdorur me lehtësi.

shitje
Telefon Xiaomi Redmi 9A 2 GB RAM + 32 GB ROM, Ekranit 6.53” mungojnë pika, procesor tetë bërthamash,...
 • Pamja: Telefoni celular Xiaomi Redmi 9A ka mbrojtje të syve me ekran të plotë 6.53 ", dritë të ulët...
 • Lentet e kamerës: Kamera e përparme 5MP me kamera të pasme 13MP. Bëjini kujtimet të qëndrueshme me kamerën...

Pak M3 Pro

Su bateria dhe sistemi i karikimit janë të shquar në këtë model, pasi autonomia e tij është mjaft e lartë dhe ka një sistem karikimi të shpejtë, ideal për të mos u lidhur me kabllo gjatë gjithë ditës. Ekrani i tij ka një rezolucion të lartë, i cili lejon maksimizimin e objekteve dhe një vizualizim më të mirë.

Ajo ka një sistemi i quajtur Paper texture mode, i cili kontribuon në uljen e lodhjes në sy, gjë që lejon përdorimin e vazhdueshëm për një kohë më të gjatë.

Ky celular modern dhe mbresëlënës ka një sistemi i asistencës zanore, i cili ju lejon të hapni të gjitha llojet e aplikacioneve, të bëni telefonata apo edhe t'u përgjigjeni pyetjeve. Ky sistem është ideal për të moshuarit, kërkon vetëm instalimin e aplikacionit.

shitje
Poco M3 Pro Smartphone 5G Dual - RAM 6GB ROM 128GB MediaTek Dimensity 700, Ekran DotDisplay FHD+...
 • MediaTek Dimensity 700 me 5G Dual - MediaTek Dimensity 700 dhe procesori i tij inovativ 7nm ofrojnë një përvojë dhe...
 • Ekrani dotDisplay 6,5" 90Hz FHD+ - Ofron imazhe më të shpejta dhe një përvojë më të qetë për...

Jemi të sigurt që ju pëlqeu ta lexoni këtë listë po aq sa ne e bëmë atë. Ne ju rekomandojmë krahasoni celularët sipas interesave tuaja. Mbani gjithmonë parasysh se jo të gjithë jemi të njëjtë dhe shijet dhe nevojat mund të ndryshojnë pak nga përdoruesit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.