3 faqet më të mira për të bërë një dhuratë sekrete për miqtë

3 faqet më të mira për të bërë një dhuratë sekrete për miqtë

Loja e miqve të padukshëm është një nga lojërat më argëtuese dhe emocionuese që mund të bëhet midis miqve, familjes dhe kolegëve, pasi të gjithë i bëjnë njëri-tjetrit dhurata anonime. Zakonisht bëhet në dhjetor, rreth kohës së Krishtlindjes, por mund të bëhet edhe në periudha të tjera të vitit.

Këtë herë ne rendisim 3 faqet më të mira për të bërë një dhuratë sekrete për miqtë. Këto përdoren për të bërë tërheqje në distancë shpejt dhe me lehtësi, kështu që nëse për ndonjë arsye nuk mund ta kryeni vizatimin personalisht me miqtë tuaj, nuk do të keni asgjë për t'u shqetësuar.

Miku i fshehtë është në thelb një shkëmbim dhuratash. Kjo shërben për të treguar dashurinë që keni për një person të afërt në një mënyrë argëtuese dhe intriguese, pasi supozohet se askush nuk e di se kush është dhe ai do të jetë miku i tij i padukshëm, të paktën jo para se të marrë dhuratën. Me faqet e mëposhtme që ne rendisim më poshtë, mund të filloni këtë lojë interesante dhuratash. Le të fillojmë!

Vizatoni Emrat

Para së gjithash kemi Vizatoni Emrat, një faqe mjaft e thjeshtë që ju lejon të gjeneroni emrat për shortin e miqve të padukshëm ose Santa Secret, siç e quajnë edhe disa këtë lojë. Thjesht duke hyrë në faqen e internetit, do të gjejmë një seksion ku mund të futen emrat për të luajtur shortin. Pas kryerjes së shortit, mund të shtoni edhe më shumë emra ose të eliminoni një pjesëmarrës, nëse dëshironi.

Për më tepër, Draw Names ju lejon të rregulloni dhe personalizoni disa përjashtime. Gjithashtu ju lejon të vendosni detajet e shkëmbimit të dhuratave.

Organizator sekret i Santa

Ky është një tjetër faqe mjaft e mirë për të bërë dhuratën sekrete të miqve, pasi është mjaft e thjeshtë dhe praktike. Sigurisht, ju nevojiten të paktën 3 emra pjesëmarrës për të gjeneruar shortin e përmendur. Lista e krijuar do të kodohet dhe të gjithë pjesëmarrësit do të marrin një emër përmes emailit të regjistruar më parë të secilit. Ju duhet vetëm të shkruani emrat, dhe kaq, kaq e thjeshtë.

Mik i Padukshëm Online

Faqja e tretë për të bërë një dhuratë sekrete për miqtë është Mik i Padukshëm Online, një që funksionon në një mënyrë shumë të ngjashme me dy të listuara tashmë, por më shumë se çdo gjë për Secret Santa Organizer, pasi i duhen gjithashtu emailet e secilit pjesëmarrës për të dërguar emrin e mikut të cilit duhet t'i bëni një dhuratë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.