Fitoni para duke bërë atë që ju pëlqen me Distinktivët e Instagramit

Shenjat në Instagram: Një mënyrë për të fituar para në Instagram

Shenjat në Instagram: Një mënyrë për të fituar para në Instagram

Instagrami është një nga rrjetet sociale më të njohura në botë dhe nuk është çudi që gjithnjë e më shumë njerëz po kërkojnë mënyra për të fituar të ardhura përmes tij. Duke qenë, një nga mënyrat më të njohura të fitoni para nga llogaria juaj në Instagram, shitjen e produkteve të sponsorizuara dhe përdorimin e inovativëve "THEdistinktivët e instagramit», e cila mund të jetë një mjet i vlefshëm për ta arritur këtë.

Dhe nëse nuk keni dëgjuar kurrë për këto, me siguri do t'i bëni vetes pyetjet e mëposhtme: Cilat janë distinktivët e Instagramit? Epo, pikërisht, në këtë botim të volitshëm që ju ofrojmë sot, do të trajtojmë Të gjitha gjërat thelbësore për të ditur dhe zotëruar në lidhje me këtë mënyrë të re të fitimit të parave në platformën e rrjetit social Instagram.

Si të përdorni Instagramin hap pas hapi

Por, përpara se të fillojmë të trajtojmë këtë temë produktive, ne e shohim të arsyeshme të sqarojmë se Instagram, si shumë RRSS të tjera, përbëhet nga përdoruesit tipikë që e përdorin atë si mekanizmi i komunikimit me familjen, miqtë dhe të njohurit e ngushtë. Dhe nga përdoruesit krijuesit e përmbajtjes që e përdorin atë si mekanizmi i fitimit të parave të produkteve, mallrave dhe shërbimeve të ndryshme, në pronësi ose nga palë të treta, si kompani dhe organizata, private ose publike.

Arsyeja pse, Instagram ka një fillim dhe në rritje katalogu i opsioneve të fitimit të parave ku krijuesit e përmbajtjes mund të zgjedhin më të përshtatshmet të jetë në gjendje të fitojë dinero për punën që bëjnë për komunitetin e tyre të ndjekësve.

Si të përdorni Instagramin lehtësisht
Artikulli i lidhur:
Si të përdorni Instagramin nga e para

Shenjat në Instagram: Një mënyrë për të fituar para

Shenjat në Instagram: Një mënyrë për të fituar para

Cilat janë distinktivët në Instagram?

Shenjat mund të përshkruhen si disa ikona të vogla që shfaqen pranë emrit të përdoruesit nga një llogari në Instagram. Këto ikona ato mund të jenë të llojeve të ndryshmeSi një kurorë për krijuesit e përmbajtjeve të paraqitura, një aparat fotografik për ekspertët e Instagram Live ose një dyqan për krijuesit e përmbajtjeve për blerje.

Dhe një nga më të përdorurat është ajo që njihet si distinktiv mbështetës. Meqenëse, kjo distinktiv është një zemer e vogel që shfaqet pranë emrit të përdoruesit të një llogarie në Instagram dhe përdoret për të mbështetur krijuesit e përmbajtjes përmes një abonimi mujor.

Ideja prapa distinktivit të mbështetjes është që ndjekësit e një llogarie në Instagram mund mbështesni krijuesin tuaj të preferuar të përmbajtjes në mënyrë më të drejtpërdrejtë dhe të personalizuar. Duke paguar një shumë të vogël parash çdo muaj, ndjekësit munden tregoni mbështetjen tuaj dhe merrni akses në përmbajtje ekskluzive Nuk është i disponueshëm për publikun e gjerë.

Shenjat e shtuara në Instagram ju lejojnë të fitoni para kur dilni drejtpërdrejt. Këto shfaqen pranë emrit të përdoruesit në Instagram gjatë gjithë videos live. Përveç kësaj, mbështetësit që blejnë distinktivë në "Live" do të shfaqen në komente dhe mund të zhbllokojnë veçori shtesë, si p.sh. të qenit në listën e mbajtësve të distinktivit të krijuesit ose aksesi në një zemër të veçantë gjatë videos së drejtpërdrejtë. Rreth simboleve në Instagram

miqtë më të mirë në instagram

Informacion me interes për përdorimin e tij

 1. Shenjat janë për përdorim ekskluziv të Instagram direkt. Prandaj, nuk është e mundur t'i përdorni ato në asnjë pjesë ose seksion tjetër.
 2. Çmimi i distinktivëve mund të variojë nga 1 deri në 5 euro përafërsisht. Dhe, në varësi të çmimit, blerësit do të kenë përfitime të ndryshme.
 3. Lista e kontribuesve që blenë distinktivë gjatë çdo videoje të drejtpërdrejtë mund të shikohet deri në 90 ditë pas përfundimit të transmetimit të drejtpërdrejtë.
 4. Në momentin që një fans vendos të blejë një nga distinktivët tanë, ne do t'i shohim menjëherë drejtpërdrejt, në mënyrë që t'i falënderojmë publikisht dhe menjëherë.
 5. Aktualisht, kur blini distinktivët përmes aplikacionit celular, përqindja e të ardhurave nga Instagram është 0%. Ndërsa, ai i Google dhe Apple është një komision 30%. Pjesa tjetër i takon krijuesit të përmbajtjes.
 6. aktivizoni këtë funksionThjesht klikoni në butonin "Redakto profilin" dhe zgjidhni opsionin "Support Badges". Më pas, duhet të ndjekim udhëzimet për të konfiguruar llogarinë dhe për të vendosur çmimin e abonimit mujor.

Kërkesat për përdorimin e tyre

Për të filluar përdorimin e distinktivëve duhet plotësojnë disa kërkesa, të cilat janë këto:

 • Keni një llogari profesionale (nga krijuesit e përmbajtjes ose kompanitë), në vend të një llogarie personale.
 • Të jeni në moshë madhore (18 vjeç), të keni të paktën 10.000 ndjekës dhe të jetoni në një vend ku funksionaliteti është i mbuluar.
 • Plotësoni disa kritere të përshtatshmërisë, si p.sh.: Të keni një llogari të verifikuar dhe të mos keni shkelur më parë politikat e Instagramit.

Pasi të kemi distinktivët e aktivizuar të mbështetjes në përkatësinë tonë Llogaria në Instagram si krijues përmbajtjeje, ne mund të fillojmë t'i promovojmë ato te audienca jonë. Gjë që mund të bëhet përmes postimeve të burimeve, tregimeve në Instagram, reklamave me pagesë dhe çdo mjeti tjetër që ne e shohim të arsyeshme.

Dhe sigurisht, tani më shumë se kurrë, ne duhet të respektojmë Politikat e fitimit të parave për partnerët dhe në përputhje me Udhëzimet e komunitetit në Instagram dhe Politikat e fitimit të parave të përmbajtjes, për të mos humbur këtë përfitim të madh të platformës.

Më shumë informacione të lidhura

Më shumë rreth Instagram dhe opsionet e tij të fitimit të parave

Shenjat mbështetëse janë a mënyrë e thjeshtë dhe e shpejtë për të fituar para një llogari në Instagram, pasi ato mund të gjenerojnë një burim konstant dhe të parashikueshëm të ardhurash, nëse keni një të tillë audiencë besnike dhe e angazhuar me krijuesin tuaj të përmbajtjes.

Megjithatë, le të kemi parasysh se Instagram, përveç përdorimi i distinktivëve në transmetime të drejtpërdrejta për të fituar para, aktualisht ajo gjithashtu lejon përdoruesit e saj të regjistruar si Krijues të Përmbajtjes të përfitojnë nga bashkëpunim me pronarët e produkteve të markave të preferuara dhe të njohura. Ose, përmes promovimit të produkteve të veta (blerjet në dyqan) dhe madje edhe përmes merrni shpërblime dhe abonime nga komuniteti juaj.

Gjithashtu, nëse doni të dini më shumë për Instagramin, mbani mend se gjithmonë mund të eksploroni listën e të gjithëve tanë publikime (Udhëzues dhe udhëzues) rreth instagramit. Ndërsa, për të mësuar pak më shumë rreth distinktivët e instagramit, ju mund të eksploroni drejtpërdrejt këtë tjetrin lidhje zyrtare në temën e përmendur. Ose, shkoni direkt në tuaj tavolina zyrtare e ndihmës Instagram për shumë tema të tjera të lidhura.

Përmbledhje

Me pak fjalë, distinktivët e Instagramit janë një mjet i vlefshëm për krijuesit e përmbajtjes Çfarë kërkojnë ata fitoni para nga llogaria juaj në instagram. Sidomos nëse ata kanë një audiencë tashmë të formuar dhe të angazhuar, dhe janë të gatshëm të ofrojnë përmbajtje ekskluzive për ndjekësit e tyre. Meqenëse, këto janë një mënyrë efektive për të gjeneruar të ardhura konstante dhe të parashikueshme.

Gjithashtu, nëse keni ditur tashmë për ekzistencën e këtij mekanizmi të fitimit të parave ose programit të fitimit të parave në Instagram, ose aktualisht e përdorni atë, ju ftojmë të na tregoni për përvojën ose mendimin tuaj. me anë të komenteve në temën e përmendur. Gjithashtu, në rast se e keni gjetur këtë përmbajtje interesante dhe të dobishme, ne ju rekomandojmë ndaje me të tjerët. Dhe mos harroni të eksploroni më shumë nga udhëzuesit tanë, mësimet, lajmet dhe përmbajtjet e ndryshme që nga fillimi web tonë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.