Ruani privatësinë tuaj duke pasur dy foto profili në WhatsApp

dy foto profili në WhatsApp

Ruani privatësinë tuaj duke pasur dy foto profili në WhatsApp, një mjet vërtet interesant. Fillimisht mund të tingëllojë pak e çmendur, megjithatë, jam plotësisht i sigurt se do t'ju pëlqejë kur të jetë i disponueshëm për të gjithë përdoruesit.

Së shpejti do të jeni në gjendje të kënaqeni duke pasur dy foto profili në WhatsApp, dhe aplikacioni Meta kërkon të ofrojë një përvojë më të mirë për përdoruesit e tij. Ndër përditësimet e reja, së shpejti do të jetë i disponueshëm 2 imazhe profili, një për kontaktet tuaja dhe një tjetër për të huajt.

Informacioni është bërë i ditur Wabetainfo. Sistemi i ri do të jetë i dukshëm në ekranin e privatësisë, duke arritur vendosni një foto dhe një emër alternativ për kontaktet tuaja. Falë kësaj, njerëzit që nuk janë ndër kontaktet tuaja nuk do të kenë akses në imazhin tuaj kryesor.

Çfarë funksioni ka ky përditësim i ri?

Ky përditësim i ri synon të ruajë privatësinë e përdoruesve. Kontaktet tuaja do të mund të shohin një imazh kryesor të profilit, ndërsa pjesa tjetër do të ketë akses vetëm në imazhin dytësor.

Edhe nëse përdoruesi dëshiron, ai mundet kufizoni disa përdorues që të shikojnë imazhin tuaj kryesor. Siç mund ta imagjinoni, kjo veçori është aktualisht në modalitetin e testimit në WhatsApp Beta për Android. Për momentin, data e lëshimit të kësaj veçorie të re nuk dihet, e cila do të vijë si një përditësim.

Si do të funksionojë?

dy foto profili në WhatsApp 0

Kur është në dispozicion, mundeni merrni veçorinë brenda opsioneve të privatësisë, dhe më pas në imazhin e profilit. Nga këtu, mund të konfiguroni jo vetëm një imazh, por edhe emrin që do të jetë i dukshëm për kontaktet që zgjidhni.

Ndër opsionet për të ndarë do të keni: Ndani foton tuaj kryesore me të gjithë, vetëm kontaktet tuaja, kontaktet tuaja përveç, dhe me askënd. Me siguri, këto lloje opsionesh ju duken të njohura dhe aktualisht janë shumë të ngjashme me historitë.

Funksioni i propozuar nga WhatsApp është ideal për ata që përdorin telefonin e tyre celular për të punuar. Në thelb, ju lejon përdorni të njëjtin numër telefoni për kontaktet personale dhe ato të punës. Nga këndvështrimi im, më duket shumë i dobishëm.

Programi beta është i mbyllur për testues të rinj

Ata që kanë akses në të gjitha modulet dhe funksionet e testimit janë testuesit e njohur. Ky grup i përzgjedhur njerëzish marrin përditësime të vazhdueshme dhe detyra e tyre është të testojnë dhe të japin mendimin e tyre.

Ndoshta, kjo botë e testeve të WhatsApp tërheq vëmendjen tuaj. Nese ju deshironi bëhuni një testues WhatsApp dhe jini të vetëdijshëm për përditësimet e reja, thjesht duhet të ndiqni udhëzimet e mëposhtme:

 • Hyni në aplikacionin Google Play, në shiritin e kërkimit shkruani WhatsApp
 • Ju duhet të hyni në aplikacion dhe të shkoni në fund
 • Ku do të gjeni opsionin "Bëhuni një testues beta"
 • Tani ju vetëm duhet të pranoni kushtet dhe më pas mund të shkarkoni versionin Beta të WhatsApp.

Në kohën e shkrimit të këtij shënimi, Programi i ri i testuesit është mbyllur. Pavarësisht kësaj, shumë shpejt mund të hapen vende të reja. Unë rekomandoj që të qëndroni vigjilent në rast se lejohet qasja në testues të rinj dhe kështu të mësoni për lajmet që sjell WhatsApp përpara nisjes zyrtare të përditësimeve. 4I

Si të përdorni dy fotografi të profilit përpara përditësimit të ri

Ndërsa presim që përditësimi i ri i WhatsApp të jetë i disponueshëm, ju mundeni përdorni 2 foto në profilin tuaj përmes një kolazhi. Kjo metodë nuk funksionon si versioni i testit që ju thashë, por origjinaliteti është ideal.

Për të bërë një kolazh për profilin tuaj WhatsApp, thjesht do t'ju duhet të shkarkoni aplikacionin Photo Collage, i cili është i disponueshëm në Google Play dhe është një aplikacion falas.

Kolazh fotografish

Atëherë duhet të ndiqni hapat e mëposhtëm:

 • Hapni aplikacionin Photo Collage, edhe nëse nuk dëshironi ta shkarkoni në celularin tuaj, mund të përdorni versionin online.
 • Tani ju vetëm duhet të zgjidhni Kolazh dhe zgjidhni fotografitë që dëshironi dhe shtypni "në vazhdim". 1y2
 • Në fund të ekranit keni opsionin e dizajnit, mund të zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë për kolazhin tuaj. Kur të keni përfunduar kolazhin, thjesht duhet të zgjidhni "ruaj". 3i
 • Më në fund, ju vetëm duhet të ngarkoni Kolazhin tuaj në imazhin e profilit tuaj WhatsApp.
Foto Kolazh: Edit Fotot
Foto Kolazh: Edit Fotot
zhvilluesi: Studio Lyrebird
Çmimi: Falas

Përdorni avatarin tuaj si foto profili në WhatsApp

Nëse dëshironi të përdorni një foto qesharake, ndërsa prisni publikimin e këtij përditësimi të ri, ju mund të krijoni avatarin tuaj dhe e përdorin atë.

Avatari është një rekreacion tredimensional që është i disponueshëm në platformat e ndryshme Meta. Nuk ka rëndësi se në cilën prej tyre e bëni, mund të jetë përdoret për të gjallëruar bisedat dhe ndërveprimet tuaja. Me siguri që tashmë e keni gati dhe është identike me ju, nëse po, mund ta aplikoni si foto profili brenda aplikacionit të mesazheve.

Nëse, nga ana tjetër, nuk e keni krijuar ende avatarin tuaj, këtu unë ju tregoj se si ta bëni atë:

Për të prodhuar avatarin tuaj, duhet të zgjidhni tre pikë të cilat ndodhen në krye të WhatsApp dhe zgjidhni cilësimet (5).

Tani klikoni në ikona e fotos tuaj të profilit, dhe zgjidhni kamerën, më pas shfaqen 3 opsione, duhet të prekni opsionin “avatar”. 6i

Ju duhet të zgjidhni ndonjë nga 9 stile avatar që ofron aplikacioni, mund të ndryshoni edhe sfondin dhe kur të përfundoni duhet të shtypni kontrollin në krye të ekranit.

Avatarja juaj do të shfaqet automatikisht si një foto profili, një opsion argëtues për të shfaqur fillimisht kontaktet tuaja. 7i

Si të dini nëse WhatsApp juaj është i kontrolluar: Udhëzues i shpejtë për fillestarët
Artikulli i lidhur:
Si të dini nëse WhatsApp juaj është i kontrolluar? Ejani ta mësoni!

Tani kemi vetëm prisni për lëshimin e këtij përditësimi të ri të WhatsApp, kështu që ne mund të përdorim 2 imazhe të ndryshme për kontaktet tona, duke përdorur të njëjtin numër, duke ruajtur privatësinë tonë me njerëzit që nuk i kemi shtuar në celularin tonë.

Shpresoj që të jeni po aq të emocionuar sa unë funksioni për të pasur dy foto profili në WhatsApp. Për momentin mbetet në një periudhë prove, por jam i sigurt se shumë shpejt do të jetë i disponueshëm për të gjithë përdoruesit. Ndërkohë, ju keni disa opsione interesante për fotot tuaja të profilit.

Nëse keni ndonjë pyetje, ju lutemi na tregoni në komente, shumë shpejt do të njoftojmë se kur mund të kemi dy foto profili në WhatsApp në mbarë botën. Deri në rastin tjetër.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.