Si të eksportoni faqeshënuesit e Google Chrome në Android tuaj

eksportoni faqeshënuesit krom android

Sa dembel të kaloni në telefonin tuaj celular Android pasi keni punuar ose keni kërkuar në internet me kompjuterin tuaj personal dhe pasi keni shënuar disa faqe në internet për t'i parë më vonë dhe që nuk janë aty, apo jo? Me këtë artikull do të mësoni se si të eksportoni faqeshënuesit nga Chrome në Android, diçka që ne kuptojmë do ta bëjë jetën tuaj shumë më të lehtë nëse jeni një përdorues aktiv i Google Chrome në kompjuterin tuaj personal dhe në telefonin tuaj celular Android.

Opera kundër Chrome
Artikulli i lidhur:
Opera vs Chrome, cili shfletues është më i mirë?

Google Chrome është një nga shfletuesit më të mirë si për PC ashtu edhe për Android, pasi çdo gjë në Google ka integrime dhe është e organizuar mirë në mënyrë që ju si përdorues sa herë që ndërroni pajisjet të keni punë ose kohë të lirë që keni pasur më parë në një pajisje tjetër pa humbur asgjë Me Kjo është arsyeja pse është zgjedhja e shumë njerëzve. Pyetja është të dini se si të përfitoni nga kjo dhe të dini se si të sinkronizoni pajisjet tuaja për të qenë në gjendje të keni faqeshënuesit tuaj të kompjuterit Chrome në faqeshënuesit tuaj Chrome Android. Por mos u shqetësoni, tani ne do t'ju japim zgjidhjen.

Si të eksportoni faqeshënuesit e Chrome në celularin Android?

Ne do të eksplorojmë metoda të ndryshme për të qenë në gjendje të eksportojmë faqeshënuesit tuaj Chrome në kompjuterin tuaj personal në telefonin tuaj celular Android. Nga metoda zyrtare dhe e thjeshtë e ofruar nga Google Chrome në metoda të ndryshme që mund të përdorim falë aplikacioneve të palëve të treta që bëjnë të njëjtën gjë ose që madje ju ofrojnë më shumë funksione shtesë dhe madje mund t'ju interesojnë.

Eksportoni faqeshënuesit e kromit në Android sipas Google Chrome

Për të përdorur këtë metodë do t'ju duhet të sinkronizoni gjithçkaMe Kjo do të thotë, keni nevojë për llogarinë tuaj gmail që përdorni në Chrome ose Drive për t'u regjistruar dhe aktivizuar në Google Chrome në kompjuterin tuaj personal dhe gjithashtu në telefonin tuaj celular Android, më konkretisht dhe qartë, në shfletues. Nëse nuk e keni bërë dhe aktivizuar, ne do t'ju shpjegojmë hap pas hapi në pikat e mëposhtme për t'u ndjekur.

Për të filluar, duhet të filloni Google Chrome në telefonin tuaj celular (natyrisht, së pari do të duhet të shkarkoni shfletuesin e uebit Google në celularin tuaj). Pasi të jeni brenda, duhet të shkoni në menunë e cilësimeve që do të gjeni në pjesën e sipërme të djathtë, atje do të gjeni mënyrën e regjistrimit Prandaj, në Google Chrome, futni llogarinë ku më parë keni ruajtur faqeshënuesit.

krom
Artikulli i lidhur:
Si të hiqni reklamat që shfaqen në Google Chrome dhe pse është kaq i bezdisshëm

Pasi të keni kryer këto hapa, do të duhet të shkoni përsëri te cilësimet dhe të shtypni butonin e sinkronizimit. Pas kësaj ju mund të verifikoni faqeshënuesit që keni në telefonin tuaj celular Android. Pasi ta keni bërë këtë ju do të duhet të shkoni në kompjuterin ku keni të instaluar Google Chrome dhe pas kësaj futni Chrome dhe sinkronizoni të njëjtën llogari gjithashtu. 

Së fundi, nëse shihni se kjo nuk funksionon, gjithmonë mund të shkoni te menyja e menaxhimit të faqeshënuesve dhe pas kësaj shkoni te menyja e organizimit dhe faqeshënuesit e eksportitMe Ky opsion do të shkarkojë një skedar html që mund ta shkarkoni në telefonin tuaj celular Android me cilësimet e faqeshënuesit tuaj.

Pika e shiut.io

pika e shiut.io

Siç thamë, ka metoda alternative që mund t'ju ofrojnë më shumë funksione sesa thjesht eksportimi i disa faqeshënuesve. Po, padyshim ata do të jenë shkarkime të aplikacioneve të palëve të treta. Kjo është arsyeja pse një nga të zgjedhurit është Raindrop.io. Të cilat tani do të vazhdojmë t’ju ​​shpjegojmë në disa hapa të thjeshtë, për të arritur qëllimin që dëshironi.

Në Raindrop.io do të jeni në gjendje të bëni më shumë sesa të eksportoni faqeshënues, gjithashtu mund të mblidhni artikuj, faqe në internet, fotografi, seri dhe filma që gjeni në internet. Nëse shtoni se është e lidhur me funksionin e eksportimit të faqeshënuesve të Chrome në Android do të jeni në gjendje t'i ndani të gjitha këto informacione dhe preferenca me grupe të ndryshme, siç janë miqtë ose familja juaj. Për të arritur të gjitha këto, duhet të ndiqni hapat e mëposhtëm:

Siguria në fjalëkalimin tonë
Artikulli i lidhur:
Si të shikoni fjalëkalimet tuaja të ruajtura në Google Chrome?

Për të filluar dhe padyshim, shkarkoni aplikacionin. Pas kësaj hapni Raindrop në telefonin tuaj celular Android dhe më pas regjistrohuni me llogarinë tuaj. Tani eksportoni faqeshënuesit e Google Chrome në Raindrop.io. 

Pasi ta keni bërë këtë, hyni në cilësimet e aplikacionit nga kompjuteri juaj, nga vetë ndërfaqja e aplikacionit në internet. Nga atje mund të eksportoni faqeshënuesit dhe për këtë klikoni në eksport dhe më pas dërgoni postë. Tani shkarkoni atë email në telefonin celular Android dhe hapeni atë skedar për të sinkronizuar faqeshënuesit.

Aplikacioni Diigo

Aplikacioni Diigo

Diigo është një aplikacion tjetër i palëve të treta, domethënë, nuk i përket Google. Me këtë aplikacion ajo që do të merrni është edhe eksportimi i faqeshënuesve Chrome Android falë resëMe Një metodë e re që deri më tani nuk e kishim prekur.

Falë cloud Diigo ju mund të përdorni faqeshënuesit, shënimet dhe personalizimet tuaja të preferuara që keni bërë nga çdo pajisje që jeni lidhur me renë Diigo. Dhe ata gjithashtu premtojnë se do të jetë shumë e thjeshtë.

Për të përdorur aplikacionin Diigo, duhet ta shkarkoni, padyshim, edhe një herë. Pas kësaj ju vetëm do të duhet të eksportoni faqeshënuesit tuaj nga Google Chrome në aplikacion. Pasi ta keni eksportuar, mund ta redaktoni edhe nga aplikacioni. Më në fund do të duhet të futeni në faqen zyrtare të Diigo dhe regjistrohuni me të njëjtën llogari si aplikacioni. Si hapi i fundit, i premtuar, tani do të duhet të klikoni vetëm në faqeshënuesit e eksportit dhe tani zgjidhni faqeshënuesit e eksportit nga Android Chrome në një skedar html. 

Artikulli i lidhur:
Çfarë është Google Cassroom dhe si funksionon ai

Në fund, gjithçka që diskutojmë në këtë artikull bazohet në zgjedhjen midis përdorimit të një aplikacioni të palëve të treta ose vetë Google Chrome. Realiteti është se nëse jeni përdorues i Google Chrome, kudo që të shkoni, përdorni pajisjen që përdorni, ajo që do t’ju ​​marrë me qira më shumë është ajo që përdorni oraret tuaja Për më tepër, ne ju këshillojmë që më pas të përdorni llogarinë tuaj Gmail dhe Google Drive, sepse është falas dhe përputhet në të gjitha kuptimet dhe fushat, si personale ashtu edhe në punë.

Ne ju lejojmë juve të zgjidhni midis atyre aplikacioneve ose të përdorni suitën e Google me të cilën nuk do te shpenzosh asgje dhe do të shijoni të preferuarat tuaja dhe personalizimet e tyre kudo që të shkoni, siç ju kemi thënë.

Na lini çfarë metode keni përdorur për të eksportuar faqeshënuesit nga Chrome në Android në kutinë e komenteve!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.