Si të fitoni kredite Habbo falas

Habbo

Funksioni kryesor që na ofrojnë rrjetet sociale është krijimi i komuniteteve të përdoruesve me shije të njëjta, shkëmbimi i informacionit, biseda, zgjerimi i rrethit tonë të miqve ... Megjithatë, nuk është mënyra e vetme për të marrë pjesë në komunitete. Minecraft, Roblox dhe Habbo janë shembuj të tjerë të komunitete me të cilat mund të ndani të njëjtat shije.

Në këtë artikull ne do të përqëndrohemi në Habbo, një komunitet virtual në internet ku mund të bëjmë miq, të bisedojmë dhe të shijojmë një numër të madh lojrash. Ndryshe nga Minecraft por si Roblox, Habbo na ofron një numër të madh blerjesh brenda aplikacionit për të personalizuar avatarin tonë. Në këtë artikull ne do t'ju mësojmë si të fitoni para në Habbo falas, pa pasur nevojë të shpenzoni një euro, dollar, peso ...

Çfarë është Habbo

Habbo

Habbo është një bashkësi virtuale në internet me estetikë të lojërave video nga vitet '80 ku mund të krijojmë avatarin tonë dhe ku mund të bëjmë miq, të bisedojmë, të hartojmë lojëra, të ndërtojmë dhoma ... Siç mund ta shohim, funksionimi bazë i Habbo është shumë i ngjashëm me Roblox, ku ne gjithashtu mund të krijojmë lojëra, të krijojmë komunitete, bisedoni me njerëz të tjerë ...

Ky shërbim, sepse nuk mund ta konsiderojmë si lojë, na lejon të hyjmë në grupe dhe forume që krijojnë rreth komuniteteve me të njëjtat shije ku ne duhet të luajmë një rol.

Një nga metodat e fitimit të parave që na ofron Habbo është përmes estetikës së avatarëve. Habbo na ofron një numër i madh i veshjeve të të gjitha llojeve, të të gjitha klasave, të të gjitha kohërave, të të gjitha shijeve ...

Të gjitha veshjet në dispozicion në lojë, ne mundemi vetëm fitojini ato përmes monedhave në lojë, monedha që mund t’i blejmë me para të vërteta edhe pse mund t’i marrim falas duke ndjekur hapat që ju tregojmë në këtë artikull.

Habbo

Çdo javë në Habbo do të gjejmë një numër të madh të konkurset në të cilat të gjithë lojtarët mund të marrin pjesë, nga konkurset e dhomave dhe fotografive, te videot, konkurset e paraqitjes, pixel-arti ... Të kesh imagjinatë dhe dëshirë për t'u argëtuar është thelbësore për të qenë në gjendje të shijosh këtë titull.

Më e mira nga të gjitha, ky titull është në dispozicion plotësisht pa pagesë për të gjithë përdoruesit që duan, si Roblox, dhe nuk është e nevojshme të investojmë para në të nëse nuk duam të personalizojmë avatarët tanë përmes opsioneve të disponueshme në dyqan.

Është falas

Një tjetër ngjashmëri që Habbo na tregon me Roblox është se është gjithashtu në dispozicion për të dy kompjuterët përmes një shfletuesi në internet (kështu që funksionon praktikisht në çdo kompjuter edhe nëse është i vjetër) dhe për pajisjet mobile iOS dhe Android përmes aplikimeve të tyre përkatëse.

Habbo
Habbo
zhvilluesi: Habbo
Çmimi: Free
Habbo - Bota Virtuale
Habbo - Bota Virtuale
zhvilluesi: Korporata Sulake Oy
Çmimi: Free+

Habbo u ofron përdoruesve abonime nga 14 në 1 vit për hyni në platformë pa kufizime, për blerjet që na lejojnë të blejmë vetëm monedha dhe diamante në lojë.

Kontrollo prindin

Ashtu si çdo lojë tjetër që ia vlen kripa e saj, Habbo vë në dispozicion të prindërve këshilla për fëmijët që të luajnë të sigurt në platformë, në një mjedis të sigurt, pa asnjë lloj rreziku. Kjo është një nga karakteristikat që ndan me Roblox.

Ky aspekt duhet të merret parasysh dhe t’i hidhni një sy para se t’i lini fëmijët tanë të kënaqen me të. Ky lloj platformash zakonisht përdoret nga pedrastas të cilët pretendojnë se janë fëmijë, kështu që ne duhet të kufizojmë, aq sa është e mundur, komunikimin vetëm me miqtë nga shkolla, të afërmit ...

Këto kontrolle prindërore janë shumë të lehta për tu konfiguruar, kështu që ju duhet të shpenzoni vetëm rreth 5 minuta për të ckrijoni një mjedis të sigurt për fëmijën tuaj shijoni këtë platformë.

Si të fitoni kredite falas në Habbo

Habbo

Ndryshe nga lojërat e tjera si Fortnite ose Roblox, Habbo lejon lojtarët merrni para falas përmes faqes së saj në internetMe E tëra çfarë duhet të bëjmë është të instalojmë aplikacione dhe / ose lojëra dhe t'i përdorim ato për një kohë të caktuar. Ai gjithashtu na fton të vizitojmë uebfaqe ose të bëjmë sondazhe për të marrë para në lojë falas.

Të gjitha metodat që kjo platformë na vë në dispozicion për të fituar kredite falas ne mund t'i përdorim vetëm një herëMe Ne nuk do të fitojmë më shumë kredite nëse bëjmë të njëjtat propozime pa pushim, kështu që nëse ju ka shkuar në mendje, ju mund ta harroni atë.

Habbo na lejon të marrim kredi falas në 3 mënyra të mundshme:

Instalimi i aplikacioneve dhe lojërave dhe përdorimi i tyre për një kohë të caktuar

Kredite falas në Habbo

Numri i krediteve që mund të marrim duke instaluar lojëra dhe / ose aplikacione është shumë më e lartë sesa regjistrimi në faqet e internetit ose kryerjen e sondazheve. Këto lojëra na detyrojnë të arrijmë një nivel të caktuar ose të luajmë rregullisht për një minimum prej ditësh para se të marrim kredite falas.

Në rastin e aplikimeve, ata na ftojnë të krijojmë një llogari dhe ta përdorim aplikacionin në mënyrë të rregullt. Jo të gjitha aplikacionet që na lejojnë të marrim kredite falas me të huajt, disa prej këtyre aplikacioneve janë TikTok, Fotografitë e Amazon, Norton Secure VPN

Regjistrimi në faqet e internetit

Kredite falas në Habbo

Regjistrimi në faqet e internetit është një tjetër nga metodat që Habbo na ofron merrni kredite falas, megjithëse numri që na ofron është shumë më i ulët se ai që mund të marrim përmes pajisjes sonë celulare.

Ky opsion është më pak i rekomanduari pasi na fton të regjistrohemi me një email ku do të marrim sasi të mëdha spam të të gjitha llojeve.

Këto faqe interneti na ofrojnë tituj po aq sugjestiv sa edhe fitimi i një PS5, një MacBook, një iPhone, produkte Yves Saint Lauren ose Channel, karta dhuratash McDonald deri në 100 euro, marrin mostra produkti falas ...

Për të parandaluar përdoruesit të përdorin truke ose metoda që na lejojnë të marrim pikë pa marrë një email të vlefshëm, duke klikuar në secilën lidhje, ata do të na tregojnë kërkesat dhe hapat që duhet të ndjekim për të marrë kredi falas.

Nëse duam të përfitojmë nga ky opsion, mund të përdorim një email të përkohshëm ose na krijoni një email të krijuar posaçërisht për të marrë kredite Habbo falas çdo herë që shtoni metoda të reja për t'i marrë ato në faqen tuaj të internetit.

Kryerja e sondazheve

Kredite falas në Habbo

Një tjetër nga metodat zyrtare dhe plotësisht ligjore që Habbo na ofron merrni para falas është përmes sondazheveMe Numri i krediteve që marrim është po aq i ulët sa numri që marrim duke u regjistruar në faqet e internetit.

Gjatë kryerjes së këtyre llojeve të sondazheve, ne gjithmonë duhet shkruani emailin tonë, kështu që në fund do të arrijmë të njëjtin rezultat si regjistrimi në faqet e internetit: që emaili ynë të jetë i mbushur me junk mail, nga i cili do të jetë praktikisht e pamundur të çabonoheni.

Pse jepni kredi falas?

Habbo

Të dhënat e përdoruesit ato janë shumë të vlefshme për agjencitë e marketingutMe Përmes këtyre të dhënave, ata mund të kryejnë fushata të segmentuara që synojnë kamare të caktuara të njerëzve, sipas moshës, racës, vendndodhjes, nivelit ekonomik, shijeve ...

Ky lloj shpërblimi i lejon kompanitë të rrisin numrin e shkarkimeve të aplikacioneve në mënyrë që ato rritje në renditjen e Play Store dhe App Store pa dyqanet përkatëse që shohin lëvizje të çuditshme që mund të ndikojnë në renditjen e tyre.

Mund ta themi me siguri Habbo shet të gjitha të dhënat që merr nga përdoruesit, përmes 3 metodave që ofron për të marrë kredite falas, për një kompani në të njëjtin grup që është e përkushtuar për të ofruar këtë lloj shërbimi.

Nuk është hera e parë, as nuk do të jetë e fundit. Nja dy vjet më parë, ne pamë me antivirusin falas Avast, mblodhi një sasi të madhe të të dhënave të përdoruesit e cila më vonë u shit në një agjenci reklamash të të njëjtit grup biznesi.

Le të shohim kur të mësojmë se çfarë askush nuk jep asgjë dhe kur është kështu, është sepse ne jemi produkti, siç është rasti me Habbo.

Kini kujdes nga platformat jozyrtare

Habbo

Shumë janë përdoruesit që përpiqen të marrin monedha nga një lojë falas dhe përfundojnë duke rënë në mashtrimet e disa ueb faqeve, faqe interneti që pretendojnë se u lejojnë atyre të marrin monedha falas pa bërë asgjë fare. Sikur nuk është e mundur merrni V-Bucks falas në Fortnite, marrja e parave falas në lojëra të tjera si Habbo është e pamundur, përderisa largoheni nga kanalet zyrtare.

Habbo lejon përdoruesit të marrin para falas, ligjërisht dhe plotësisht të sigurt përmes faqes së saj të internetit, siç shpjegova në pjesën e mëparshme. Kjo është mënyra e vetme për të marrë para. Harrojeni për aplikacionet ose faqet e internetit që ju ftojnë të merrni para për Habbo falas pa ofruar asgjë në këmbim ose nga aplikacionet që ju ftojnë të shkarkoni aplikacione (duke ndjekur të njëjtën metodë si Habbo) por pa marrë përfitimin e premtuar.

Objektivi i vetëm i këtyre ueb faqeve është marrja e numrave të një karte krediti, me pretekstin e vetëm të sigurohuni që jemi në moshë ligjoreMe Diçka që është veçanërisht e habitshme kur janë fëmijët që luajnë kryesisht këtë titull, fëmijë të cilët mund të detyrohen të marrin kartat e kreditit të prindërve të tyre për të marrë shpërblime që ata kurrë nuk do t'i marrin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.