Si të merrni fotografitë më të mira të profilit për WhatsApp

Si të merrni fotografitë më të mira të profilit për WhatsApp

Zbuloni se si të merrni fotot më të mira të profilit për whatsapp në mënyrë të thjeshtë dhe me dizajnet më të mira. Mos harroni se fotografia juaj e profilit thotë shumë për ju, duke ju dhënë stil, edhe kur dikush nuk ju ka kontaktuar, por sheh imazhin tuaj.

Fotografia e profilit për WhatsApp është një mënyrë e shkëlqyer për të nënkuptojnë disponimin, nivel profesional apo edhe tregoni nëse jeni në dispozicion për t'u kontaktuar në një kohë të caktuar.

Zbuloni se si të merrni fotot më të mira të profilit për WhatsApp, të gjitha në një mënyrë praktike dhe shumë e përpiktë. Këto metoda janë shumë të ndryshme, por shumica prej tyre janë falas dhe shumë të lehta për t'u zbatuar. Qëndroni deri në fund, me siguri do t'i doni.

Si të ndryshoni foton e profilit në WhatsApp

fotot e profilit për whatsapp

Nuk do të të bëjë mirë të kesh një të tillë. shumë imazhe nëse nuk dini si t'i ndryshoni ato. Unë jam i sigurt se ju tashmë e dini këtë, por në rast se keni dyshime ose keni harruar, unë ju ofroj një hap pas hapi.

Mos harroni këto Ndryshimet mund të aplikohen vetëm nga celulari juaj, sepse nga versioni ueb ose desktop për kompjuterin, nuk mund të bëhet. Ajo që duhet të bëni për të arritur këtë modifikim është:

 1. Hyni në aplikacionin WhatsApp si zakonisht.
 2. Klikoni në tre pikat e rreshtuara vertikalisht në këndin e sipërm të djathtë të ekranit tuaj.
 3. Ju duhet të zgjidhni opsionin "settings”, i cili do t'ju çojë në një ekran të ri.
 4. Në shiritin e sipërm, ku shfaqet imazhi aktual i profilit, klikoni një herë.
 5. Kur hyni në zonën e redaktimit të informacionit, shkruani imazhin e profilit tuaj, për ta bërë këtë, thjesht klikoni mbi të.
 6. Në këndin e sipërm do të gjeni një laps të vogël, me këtë mund të redaktoni atë aktualin. Profil
 7. Pasi ta bëni, mund të zgjidhni nëse do ta bëni imazhin tani me "Kamera“. Zgjidhni një foto të ruajtur me "Galería"ose është të zgjedhësh një nga "Avatar".
 8. Dy opsionet e para kërkojnë që ju të përqendroni zonën e imazhit që ju intereson, duke ju lejuar të zmadhoni apo edhe të shkurtoni.
 9. Pranoni ndryshimet dhe prisni disa sekonda që të ruhet dhe kontaktet tuaja ta shohin atë.

Ku të gjeni fotot më të mira të profilit për WhatsApp

ku të gjeni foton më të mirë të profilit

Në botë 3.0 ju gjeni material i mirë për të gjeneruar fotot më të mira të profilit për WhatsApp, kjo pavarësisht nëse imazhi është bërë nga ju apo jo. Këto janë disa nga metodat kryesore për ta bërë profilin tuaj në bisedën e kontakteve tuaja.

Merrni një nga bankat e imazhit

Pexels

Aktualisht, ne mund të kërkojmë pothuajse çdo gjë në ueb, pavarësisht nëse e bëjmë atë nga celulari apo kompjuteri. Një opsion i shkëlqyer për të gjetur një imazh mbresëlënës të profilit që lë shenjë, janë imazhe bankash.

Aktualisht ekziston një shumëllojshmëri e gjerë faqesh interneti që funksionojnë si banka imazhi, ku do të gjeni vektorë, ilustrime ose fotografi. Ju nuk mund ta besoni, por një pjesë e madhe e këtyre faqeve ofrojnë përmbajtjen e tyre falas. Nëse dëshironi të mbështesni autorët e këtij materiali, mos harroni t'u lini atyre një donacion ose t'u dërgoni një mesazh falënderimi.

Pasi të keni imazhin e ëndrrave tuaja, thjesht shkarkoni atë në celularin tuaj. Pas kësaj, aplikoni metodën për të ndryshuar foton e profilit përshkruar më sipër, duke zgjedhur opsionin e galerisë. Me siguri, pjesa e shkarkuar do të shfaqet ndër pozicionet e para, duke lehtësuar procesin.

statusi i whatsapp
Artikulli i lidhur:
Statusi i WhatsApp për të tërhequr vëmendjen e dikujt

Krijoni një pjesë unike me kamerën tuaj

foto e profilit

Ju nuk dëshironi të punoni me një imazh klipi dhe doni origjinalitet, mund ta bëni lehtësisht me kamerën tuaj celulare. Ndoshta kjo metodë mund t'ju duket e thjeshtë, por e vërteta është se me pak kreativitet mund të bëheni edhe trend.

Ndër rekomandimet që mund t'ju ofroj është bëni fotografi me kontrast të mjaftueshëm, që lejojnë të theksohen elementë të ndryshëm. Ndër më të zakonshmet dhe me rezultate të shkëlqyera janë agimet, perëndimet e diellit, selfiet apo edhe shkrepjet e rralla.

Nëse nuk keni durim apo aftësi fotografike, mund të kërkoni në internet për disa tendenca interesante, ato me siguri do të shërbejnë si një input motivues dhe së shpejti do të arrini një imazh shumë më të mirë se ato që ju frymëzuan. Mos harroni të përfitoni nga drita dhe karakteristikat e kamerës suaj.

përdorni avatarin tuaj

Avatar

Formati i avatarit ka pak kohë në dispozicion për Instagram dhe WhatsApp, krah për krah me ekipin e zhvillimit të Meta. Avatari ka një numër të pafund përdorimesh, duke filluar nga reagimet tek publikimet, ngjitësit e personalizuar apo edhe për t'u zbatuar si një imazh i mrekullueshëm i profilit.

Krijimi i avatarit tuaj Kërkon disa hapa dhe gjëja më e mirë është se do të funksionojë për platforma të ndryshme nga grupi i synuar. Unë nuk do të shpjegoj në detaje se cili është procesi që ju të krijoni imazhin tuaj dixhital të personalizuar, por do t'ju udhëzoj në disa hapa për ta bërë atë.

Merrni kohën tuaj, ky mjet ka një sasi të madhe detajesh që do të lejojnë avatarin të jetë sa më i ngjashëm me ju. Hapat që duhen ndjekur janë:

 1. Hyni rregullisht në aplikacionin tuaj WhatsApp. Ashtu si ndryshimi i fotove të profilit për WhatsApp, mund ta bëjmë vetëm nga celulari.
 2. Në këndin e sipërm djathtas, do të shfaqen tre pika të rreshtuara vertikalisht, hyni dhe zgjidhni "settings".
 3. Si opsion i tretë do të gjeni "Avatar”, shtypni një herë mbi të.
 4. Duhet të klikoni në butoninKrijoni Avatarin tuaj” dhe ndiqni hapat që do të tregojë aplikacioni. Android 2

Pasi të përfundojë procesi i krijimit të avatarit tuaj, mund ta përdorni si foto të profilit tuaj, duke lejuar pamje dhe kënde të ndryshme. Ky është një mjet shumë argëtues që mund ta shfrytëzoni në platforma të ndryshme, provojeni.

Përmirësoni ose krijoni imazhet tuaja me mjete redaktimi

Imazh

Si imazhet që bëni me kamerën tuaj celulare, ashtu edhe ato që shkarkoni nga interneti, mund të personalizohet. Kjo ju lejon të keni detaje unike, duke gjeneruar material origjinal, edhe kur baza nuk është.

Ka disa mjete që do t'ju lejojnë të personalizoni fotografitë dhe imazhet, ndër të cilat mund të veçojmë gjithmonë të njohurat Canva. ju mund të përdorni mjetin nga faqja juaj e internetit përmes shfletuesit ose aplikacionit celular, në dispozicion në Google Luaj Store. Ky mjet ju lejon të vizatoni apo edhe të përdorni shabllone në fotot tuaja, duke arritur efekte vërtet interesante.

Një tjetër opsion i spikatur është përdorimi i aplikacioneve të specializuara në redaktimin e imazheve. Lista është shumë e gjerë, por unë mund t'ju rekomandoj tre që me siguri do t'i shijoni në një mënyrë të shkëlqyeshme:

Redaktori i fotografive ToonTap-Drawing

ToonTap

Kjo goditëse aplicación gratis ofron nëpërmjet Inteligjencës Artificiale për të kthyer fotografitë tuaja në vizatime. Është shumë popullor tani, me mbi 1 milion shkarkime dhe mbi 22 komente që e vlerësojnë atë me 4.7 yje. Sikur të mos mjaftonte kjo, do të mund të redaktoni dhe retushoni gjithashtu imazhe nga galeria juaj.

Fotot e profilit

fotot e profilit

Këtu jo vetëm që mund të modifikoni, retushoni dhe përmirësoni disa imazhe nga galeria juaj, por edhe ajo ka një bazë të dhënash të gjerë me imazhe të reja vazhdimisht. Ndoshta, ky nuk është aplikacioni më i përditësuar në Google Play, por ka qenë i popullarizuar, me më shumë se 100 shkarkime dhe një vlerësim prej 4.9 yjesh, ky nga 5 të mundshme.

Dpsmiles - Profilbilder
Dpsmiles - Profilbilder
zhvilluesi: dpsmiles
Çmimi: Falas

Foto e paprerë e profilit

Foto e paprerë e profilit

Është një aplikacion shumë i kompletuar, i zhvilluar posaçërisht për editimin dhe përmirësimin e fotove me synimin për t'u publikuar si profil. Ky aplikacion nuk është krijuar vetëm për fotot e profilit për WhatsApp, por për të gjitha rrjetet sociale, duke treguar mjete të avancuara në mënyrë falas. Provojeni, me siguri do t'ju pëlqejë.

Aplikacioni Profilbild Anpassen
Aplikacioni Profilbild Anpassen
zhvilluesi: zjarrfikës
Çmimi: Falas

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.