Frazat më të mira për të kërkuar falje në WhatsApp

Frazat më të mira për të kërkuar falje në WhatsApp

Ndonjëherë kërkoni falje për një gabim ose të lëndosh dikë nuk është e lehtë. Ndërsa disa njerëz marrin guximin dhe kërkojnë falje personalisht, të tjerë përdorin gjeste dhe veprime të ndryshme për të shprehur keqardhjen e tyre. Në kohën e rrjeteve sociale dhe komunikimit të përhershëm përmes aplikacioneve, mund të përfitoni nga disa mesazhe që janë të qarta dhe të drejtpërdrejta. Frazat më të mira për të kërkuar falje përmes WhatsApp-it dhe për ta bërë të qartë se ne duam të riparojmë marrëdhënien ose të marrim përsëri atë që u tha. Kini parasysh dhe zgjidhni ato që ju pëlqejnë më shumë për t'i përdorur në kohën e duhur.

L Frazat WhatsApp Për të kërkuar falje, mund t'i dërgoni drejtpërdrejt si mesazh, ose t'i përdorni si përshkrim të statusit tuaj. Do të varet nga mënyra se si dëshironi të arrini personin me të cilin nuk po kaloni mirë. Zgjidhni atë që i përshtatet më mirë nevojave tuaja.

Këshilla për të kërkuar falje në mënyrë korrekte në WhatsApp

Është e mundur që duke kërkuar falje gjërat nuk do të rregullohen.. Duhet të përgatitemi që niveli i ofendimit apo dhimbjes të jetë i madh dhe në ato momente duhet t'i kushtojmë më shumë vëmendje. Nëse falja jonë nuk e arrin objektivin e dëshiruar, do të duhet të presim dhe të provojmë përsëri më vonë, por kurrë mos të zemërohemi. Për më tepër, kur kërkoni falje nuk ka të bëjë vetëm me dërgimin e një mesazhi, por për të pasur një qëndrim proaktiv për të ndryshuar sjelljen që shkaktoi zemërimin.

 • Kërkimi i faljes duhet të jetë i sinqertë, duke kërkuar pajtim, sepse na vjen keq që kemi bërë diçka të gabuar dhe e njohim atë.
 • Kërkimi i faljes duhet të shoqërohet me një veprim që korrigjon gabimin dhe një angazhim për të mos e bërë më.
 • Ne duhet ta bëjmë personin tjetër të ndihet i kujdesshëm dhe t'ia bëjmë të qartë se është një gabim i rregullueshëm.
 • Pranimi është i nevojshëm nëse personi vendos të mos na falë.
 • Është gjithmonë e këshillueshme që së pari të përpiqeni të kërkoni falje personalisht.

Fraza për të kërkuar falje në përgjithësi

Kjo përzgjedhje e parë e frazave është e përgjithshme. Eshte per mesazhe për të kërkuar falje pa ndonjë arsye të veçantë ose i orientuar te një person. Është më tepër një falje që mund ta aplikoni në çdo situatë në jetën tuaj të përditshme.

 • Ndonjëherë veproj pa menduar për atë që them. Kam gabuar dhe nuk kam nevojë të kujtohem për të qenë i vetëdijshëm për këtë. Ndoshta nuk mund të më falësh tani, pavarësisht nëse mendon se është gjëja e duhur për të bërë apo jo, cilido qoftë vendimi juaj, unë do ta pranoj.
 • Shpresoj të mos jetë vonë për të kërkuar falje. Më vjen shumë keq për mangësitë e mia dhe zgjedhjen e dobët të fjalëve që të kanë bërë të ndihesh keq.
 • Po mendoja për atë që bëra dhe dua të të them se të dua. Falja nuk do të ndryshojë të shkuarën, por do të ndryshojë të ardhmen që dua me ty.
 • Nuk mund t'ju them se sa keq më vjen për atë që kam bërë. E di që më dhemb, e kuptoj, sepse po më shkakton dhimbje të tmerrshme.
 • Ndihem si një frikacak i vërtetë që të lëndova. Ju lutemi pranoni këto falje të sinqerta. Të premtoj se nuk do të të zhgënjej më dhe do të shpërblej të gjithë lotët e tu.

Fraza për të kërkuar falje nga familja dhe miqtë

Familja dhe miqtë janë njerëz shumë të rëndësishëm në jetën e përditshme.. Kjo është arsyeja pse duhet të jeni shumë të kujdesshëm kur kërkoni falje. Të bësh gabime është normale, por të kërkosh falje në mënyrë korrekte është thelbësore për të shmangur pakënaqësitë ose keqkuptimet që njollosin të ardhmen e marrëdhënies.

Si të kërkoni falje në WhatsApp

 • Në këtë moment, mendimet e mia janë ngatërruar. Ata nuk e dinë se sa e tmerrshme ndihem, dhe gjëja më e keqe është të dish se për fajin tim ata janë në telashe. Unë sinqerisht ju kërkoj falje që ju lëndova.
 • Faleminderit për durimin dhe mirëkuptimin tuaj, që më ndihmoni gjithmonë të përmirësohem. Më vjen shumë keq për atë që kam bërë dhe/ose kam thënë, ata janë forca lëvizëse e jetës sime dhe nuk do të doja të isha gur në lumturinë e tyre, më vjen keq.
 • Më falni që ju zhgënjej. Unë nuk jam ajo që prisni, por çdo ditë përpiqem të jem më i mirë, për ju. Për mua. Me vjen shume keq, vertet.
 • Falja nuk e bën të drejtë tjetrin, por ju liron.
 • Ky është versioni më i mirë i juaji dhe unë jam me fat që e keni vënë veten atje me mua. Më falni që nuk jam në nivel, dua të jem një person më i mirë dhe të mësoj nga jeta në anën tuaj.
 • Nuk mund të kthehem pas në kohë dhe të rregulloj atë që kam bërë, por mund të kërkoj falje. Nuk e meritoni të vuani për shkakun tim dhe nuk do ta bëj më një gabim të tillë.
 • Unë dua të të shoh të lumtur dhe kurrë të trishtuar. Nëse nuk ju ndihmoj me këtë qëllim, më falni, ju jeni aq i çmuar sa nuk duhet të të rrjedhë asnjë lot në fytyrë.

Fraza për t'i kërkuar falje partnerit tuaj në WhatsApp

Marrëdhëniet e dashurisë nuk janë pa grindje dhe komplikime.. Ndonjëherë një veprim përfundon duke lënduar personin tjetër, dhe kërkimi i shpejtë i faljes dhe pranimi i asaj që kemi bërë gabim është pjesë e rritjes. Pjekur dhe të kesh një marrëdhënie më të shëndetshme përfshin ndalimin e gabimeve të caktuara, njohjen e personit tjetër dhe kufijtë në llojin e ndërveprimeve që do të kryejmë. Me këto fraza dhe veprime të ndërgjegjshme dhe të vëmendshme, mund të kërkoni falje përmes WhatsApp dhe të përmirësoni marrëdhënien tuaj në përgjithësi.

 • Ndonjëherë ne nuk e kuptojmë se sa i rëndësishëm është dikush derisa të jetë tepër vonë. Ju kërkoj falje nëse nuk jeni ndjerë i vlerësuar. Te lutem me fal. Unë të dua.
 • Unë kam bërë gabime në të kaluarën, e di, por do të përpiqem shumë. Dua t'ju tregoj se nuk është vonë.
 • E kuptoj qe meritoni nje shpjegim, me falni.
 • Ti je gjëja më e vlefshme në jetën time, më fal që të lëndova. Por e di që e mira që kemi përjetuar është shumë më tepër se e keqja. Më jep një shans tjetër.
 • Gjëja më e mirë që kemi është mundësia për t'i bërë gjërat mirë. Nuk do të të dështoj, të dua dhe të admiroj.
 • Nuk do të bëj gabimin më të madh nga të gjithë: të të lë të shkosh. Ju lutem më jepni një shans, unë mund të përmirësohem. Unë të dua.
 • Nuk e ke idenë se sa shumë më dhemb të di që të kam lënduar. Nuk doja të të lëndoja ashtu. Shpresoj të më falësh dhe të më japësh një shans tjetër.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.