Mësoni si të fshehni një bisedë në WhatsApp

Mësoni si të fshehni një bisedë në WhatsApp

Mësoni të fsheh një bisedë në whatsapp thjesht, shpejt dhe pa truke. Kjo do t'ju lejojë të shmangni kureshtjen e atyre njerëzve që kanë akses në celularin tuaj, duke i bërë bisedat shumë më private.

Kjo metodë për shmangni shikimet kurioze në bisedat tuaja në WhatsAppNdryshe nga funksionet e tjera, mund të bëhet si në versionet e tij në ueb ashtu edhe në desktop dhe, natyrisht, në aplikacionin celular. Idealja në këto raste është që askush të mos ketë akses në aplikacionet në celularin tuaj, por shumë herë ne i japim hua për disa sekonda dhe mund të jetë e pashmangshme që ata të rishikojnë bisedat tona.

Zbuloni një univers mundësish kur mësoni se si të fshehni një bisedë WhatsApp me këtë hap pas hapi që do të lexoni.

Hap pas hapi. Si të fshehni një bisedë në WhatsApp

fsheh një bisedë në whatsapp

Siç e përmenda më parë, procesi për të fshehur një bisedë në WhatsApp është shumë i thjeshtë dhe mund të bëhet nga kompjuteri ose celulari juaj. Ky proces, në vend që të fshihet, po arkivohet, siç tregohet në platformën e mesazheve, megjithatë, ne mund t'i mbajmë këto biseda në një dosje të veçantë. Kjo i mban bisedat larg syve të kureshtarëve.

Më pas, mënyra për të fshehur një bisedë në WhatsApp, pavarësisht se nga jeni duke u lidhur.

Fshihni bisedat tuaja nga celulari

Procedura që do të kryejmë është mjaft e thjeshtë dhe e drejtpërdrejtë. Por jo për të lënë bosh do ecim hap pas hapi. Ky është funksional si në pajisjet Android ashtu edhe në iOS.

 1. Hapni aplikacionin tuaj WhatsApp si zakonisht.
 2. Në skedën e bisedave, gjeni bisedën që dëshironi të fshihni. Është e rëndësishme që të mos e futni këtë, thjesht vendoseni në listën tuaj.
 3. Shtypni bisedën për disa sekonda, derisa të shfaqet një menu e re në krye të ekranit dhe një kontroll i vogël jeshil në imazhin e profilit të kontaktit tuaj me të cilin po bisedoni.
 4. Në këndin e sipërm djathtas të ekranit, menjëherë pranë 3 pikave të rreshtuara vertikalisht, do të gjeni një ikonë me një kuti dhe një shigjetë poshtë. Shtypeni pak mbi të. Arsye

Gjatë kryerjes së procedurës, biseda do të zhduket menjëherë. Mos mendoni se e keni humbur bisedën përgjithmonë, ajo është ruajtur në një dosje mjaft të padukshme që shfaqet në krye të bisedave tuaja.

Kjo dosje quhet "Arkivohet” dhe për të hyrë në të, thjesht duhet të klikoni mbi të. Të gjitha bisedat që keni fshehur do të shfaqen këtu. Ju mund t'i fshihni ose zharkoni bisedat, për ta bërë këtë, ndiqni hapat e mëposhtëm:

 1. Futni dosjen "Arkivohet".
 2. Mbajeni shtypur për disa sekonda bisedën që dëshironi të hiqni nga arkivi.
 3. Në shiritin e sipërm të aplikacionit do të gjeni tre ikona, atë të interesit tonë, kutinë e vogël me një shigjetë të drejtuar lart.
 4. Klikoni mbi të dhe menjëherë, biseda do të kthehet në vendin e saj në skedë.

Fshihni bisedat tuaja nga aplikacioni i desktopit në kompjuter

Procedura për të fshehur ose arkivuar bisedat në versionin e desktopit është shumë më e thjeshtë dhe më e shpejtë se sa për versionin e desktopit. Ne do ta bëjmë atë që ju ta kontrolloni vetë.

 1. Hapni aplikacionin e desktopit. Në rast se nuk e keni seancën aktive, duhet të skanoni kodin QR me ndihmën e celularit tuaj.
 2. Zgjidhni bisedën në të cilën dëshironi të kryeni procedurën.Joaktiv 1
 3. Duhet të klikoni me të djathtën në bisedën në kolonën që shfaqet në anën e majtë të ekranit. Do të shfaqet një menu e re.Joaktiv 2
 4. Do të klikojmë në opsionin arkiv, i cili do të bëjë që biseda të zhduket menjëherë nga vendi ku është dhe të çohet në dosjen e arkivit.Joaktiv 3

Për të hyrë në bisedë, duhet të klikoni në dosjen "Arkivohet”, e cila shfaqet në krye të listës së bisedave. Këtu, si në aplikacion, do të gjeni të gjitha bisedat e fshehura. Nëse dëshironi që ata të kthehen në gjendjen e mëparshme, thjesht duhet të klikoni me të djathtën mbi të dhe më pas "Unarkivoj".

Fshihni bisedat tuaja nga versioni në internet i WhatsApp

Në këtë version procesi është në thelb i njëjtë si në dy të tjerët, me ndryshime të vogla dhe delikate. Vëzhgoni se si do ta bëjmë ne dhe jini ai që do të thotë se cila ju duket më e lehtë.

 1. Ju duhet të hyni në faqe WhatsApp Web. Nëse seanca juaj nuk ka filluar, duhet të skanoni kodin QR me celularin tuaj, nga aplikacioni WhatsApp.
 2. Gjeni bisedën që dëshironi të fshihni.Web1
 3. Vendoseni kursorin mbi të dhe kliko me të djathtën mbi të.
 4. Do të shfaqet një seri e re opsionesh, duke qenë ajo që nuk ju intereson për momentin, "skedar“. Kemi lënë klikim mbi të.Web2

Siç ka ndodhur në rastet e mëparshme, biseda do të zhduket dhe do të ruhet në dosje "Arkivohet”, që do ta gjeni mbi bisedat e tjera. Për të hyrë në të, ju vetëm duhet të klikoni.Web3

Këtu do të gjeni të gjitha bisedat e arkivuara. Për t'u kthyer në gjendjen e mëparshme, mjafton të klikoni me butonin e djathtë të miut dhe më pas të klikoni në opsionin "unarkivoj bisedën".

Opsione të tjera për të fshehur ose bllokuar WhatsApp

Ka disa metoda të tjera që do t'ju lejojnë të mbani privatësinë tuaj në maksimum në WhatsApp. Ideja është që palët e treta me akses në celular, nuk mund t'i lexojnë bisedat tuaja, që do të ishte një shkelje e privatësisë.

Një nga metodat më të përdorura është origjinale në aplikacion dhe bëhet me një bllokim biometrik të aplikacionit. Kjo veçori nuk do të fshehë një bisedë të veçantë, por të gjithë aplikacionin. Mbani në mend se jo të gjithë celularët e kanë këtë opsion. Për të hyrë në këtë, ju vetëm duhet të shkruani "settings", pastaj"intimitet”, në fund dhe në fund të ekranit do të jetë opsioni Fingerprint Lock, të cilin duhet ta aktivizoni.

También ekziston aplikacionet e palëve të treta ose shtesat e shfletuesit që do t'ju lejojë të bllokoni WhatsApp në një mënyrë të thjeshtë, të shpejtë dhe të sigurt. Është e rëndësishme të mbani në mend se disa nga këto mjete mund të jenë një rrezik për kompjuterin tuaj dhe sigurinë e të dhënave tuaja, ndaj duhet të jemi shumë të kujdesshëm.

Si të mos shfaqesh në internet në WhatsApp
Artikulli i lidhur:
Si të mos shfaqesh në internet në WhatsApp

Shpresoj t'i keni mësuar këto metoda praktike që do t'ju ndihmojnë të mbani privatësinë tuaj në maksimum. ne lexojmë njëri-tjetrin në një mundësi tjetër.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.