Udhëzues i shpejtë për të fshehur me sukses bisedat e bllokuara në WhatsApp

Fshih bisedat e bllokuara në WhatsApp: Hap pas hapi për fillestarët

Fshih bisedat e bllokuara në WhatsApp: Hap pas hapi për fillestarët

WhatsApp, si shumë aplikacione të tjera të mesazheve të çastit me përdorim masiv dhe global si Telegrami, përfshin dhe zhvillon vazhdimisht funksione të dobishme për përdorim të përditshëm dhe opsionet e privatësisë për përdoruesit tuaj. Për këtë arsye, ne, në Forumin Móvil, po ju sjellim gjithmonë artikuj të përshtatshëm dhe shumë praktik me këto lajme. Si në një mënyrë informative dhe praktike, përmes udhëzuesve të vegjël të shpejtë dhe udhëzuesve të plotë mbi to.

Duke qenë 2 shembuj të mirë dhe të fundit të kësaj, postimet tona se si ju mësoni fsheh një bisedë në whatsapp dhe në lidhje me metodën më të mirë për të fshehur kontaktet tuaja WhatsApp. Për këtë arsye, dhe në të njëjtin drejtim, për të vazhduar përmirësimin e njohurive dhe përdorimit të mjetit të komunikimit në fjalë, sot do t'ju ofrojmë një të re dhe të vogël udhëzues i shpejtë se si të fshehni bisedat e bllokuara në WhatsApp. Kështu që çdo fillestar ose fillestar mund ta arrijë atë me sukses. Dhe gjithashtu, që çdokush mund të aplikojë një nivel shtesë privatësie dhe sigurie për atë që bëhet brenda tij.

Mësoni si të fshehni një bisedë në WhatsApp

Megjithatë, ia vlen të sqarohet përpara se të fillohet se, Nuk duhet të ngatërrojmë konceptin e bllokimit të një bisede dhe fshehini ato me biseda të bllokuara që mund të fshihen.

Meqenëse, ndërsa e para i referohet bisedave normale, individuale ose grupore, të cilat mund t'i bllokojmë në mënyrë tradicionale përmes menyja e opsioneve dhe opsioni i kyçjes për të ndaluar marrjen e mesazheve, telefonatave dhe përditësimeve të statusit tuaj në WhatsApp. E dyta i referohet atyre Bisedave që janë konfiguruar përmes funksioni i ri i WhatsApp i quajtur "Kyçja e bisedës", i cili i lejon përdoruesit të bllokojnë bisedat individuale ose grupore në listën e bisedave të tyre.

Mësoni si të fshehni një bisedë në WhatsApp
Artikulli i lidhur:
Mësoni si të fshehni një bisedë në WhatsApp

Udhëzues i shpejtë për të fshehur me sukses bisedat e bllokuara në WhatsApp

Fshih bisedat e bllokuara në WhatsApp: Hap pas hapi i funksionit të ri

Duke vazhduar me sa më sipër, pra funksionin e ri të WhatsApp-it që së shpejti do të na arrijë të gjithëve brenda tij, është e rëndësishme të theksojmë se ky funksion, përveç mbani bisedat të shënuara si të bllokuara të mbyllura, do të na lejojë gjithashtu t'i mbajmë ato plotësisht të fshehura në listën e bisedave tona, duke na lejuar kështu të qëndrojmë jashtë syve të palëve të treta të paautorizuara.

Siç e kanë shpjeguar në mënyrë të thjeshtë dhe të qartë në përkatëse njoftimi zyrtar në lidhje me funksionin e ri të përmendur:

Nëse kyçni një bisedë, biseda zhvendoset nga kutia juaj hyrëse në dosjen e saj, e cila mund të aksesohet vetëm me fjalëkalimin e pajisjes tuaj ose të dhënat biometrike (siç është shenja e gishtit). Përmbajtja e asaj bisede gjithashtu fshihet automatikisht në njoftime.

Hap pas hapi për të përdorur funksionin e ardhshëm "Chat Lock".

Hap pas hapi për të përdorur funksionin e ardhshëm

Po, ju jeni tashmë një nga ata që gëzojnë këtë funksion të ri WhatsApp të quajtur «Bllokimi i bisedës» (Kyçja e bisedës) Për ta përdorur atë, duhet të bëni vetëm sa vijon: hapat për ta aktivizuar dhe më pas për ta përdorur:

aktivizimi

 1. Ne fillojmë aplikacionin celular WhatsApp në telefonin tonë.
 2. Më pas, ne rrëshqisim ngadalë gishtat poshtë ekranit nga kutia hyrëse derisa aplikacioni të na kërkojë të fusim fjalëkalimin ose të dhënat biometrike për t'iu qasur.
 3. Pasi futemi në dosjen e Bllokuar Biseda, vazhdojmë të shtypim menynë e opsioneve (Cilësimet).
 4. Dhe tani për tani, siç tregohet në imazhin menjëherë më poshtë, ne mund të aktivizojmë ose çaktivizojmë "Fshih bisedat e bllokuara" në mënyrë që dosja e bisedave të bllokuara të jetë e dukshme ose jo për të gjithë, përfshirë edhe veten tonë. Përveç aftësisë për të konfiguruar një kod aksesi sekret të ndryshëm nga ai që përdorim tashmë në celular, domethënë PIN-i aktual.

Aktivizimi i kyçjes së bisedës

Përdorim

 • Për të bllokuar një bisedë, duhet të prekim emrin e personit ose grupit që duam ose duhet të bllokojmë. Dhe më pas, përmes menysë së opsioneve, duhet të zgjedhim opsionin "Blloko".
 • Për t'i parë këto biseda të bllokuara në dosjen përkatëse të fshehur të Blocked Chats, duhet të përsërisim hapin numër 2 të shpjeguar më sipër.

Më në fund, dhe siç është shprehur WhatsApp, tani për tani kjo është ajo që mund të bëhet me këtë funksion të ri, por prisni me kalimin e kohës shtoni më shumë opsione ose mundësi përdorimi.

fsheh kontaktet whatsapp
Artikulli i lidhur:
Metoda më e mirë për të fshehur kontaktet tuaja në WhatsApp

fsheh kontaktet whatsapp

Në përmbledhje, ky funksion i ri i WhatsApp thirrje «Bllokimi i bisedës» (Kyçja e bisedës) dhe siç shihet qartë, do të jetë një shtesë e veçantë për ata që për arsye të ndryshme dëshirojnë ose kanë nevojë të bllokojnë dhe fshehin disa biseda me një nivel më të lartë privatësie dhe sigurie, shumë ndryshe nga mënyra tradicionale që ishte zbatuar.

Që nga njëra anë, ky mekanizëm i ri është më e lehtë të arrish të ruash privatësinë biseda individuale ose grupore nëpërmjet një kodi aksesi. Dhe, fakti që dosja e bisedave të bllokuara nuk shfaqet në listën kryesore të bisedave, do të shmangë kuriozitetin e palëve të treta të paautorizuara, të cilët për arsye të ndryshme mund të kenë akses fizik në celularin tonë dhe duan të spiunojnë bisedat tona pa lejen tonë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.