Si të rregulloni gabimin Geforce Experience 0x0003

gabimi i përvojës geforce 0x0003

Kjo nuk është hera e parë që ne flasim për gabime të çuditshme që ndodhin me Geforce Experience. Me këtë rast ne do të merremi në mënyrë specifike me Gabim Geforce Experience 0x0003Me Nëse ky problem i vogël është shfaqur, duhet të dini se keni ardhur në vendin e duhur për ta trajtuar atë. Ne do t'ju japim të gjitha zgjidhjet e mundshme ose më efektive për kohëzgjatjen e këtij artikulli. Ju nuk keni pse të shqetësoheni për kompjuterin tuaj ose diçka të tillë, gjithçka mund të zgjidhet në një çast.

Në rast se nuk jeni shumë të përfshirë në temën Nvidia Geforce Experience is ujo drejtuesit më të zakonshëm të Nvidia për Windows 10. Në fakt, nëse luani video lojëra ndoshta ju duket e njohur pasi do ta përdorni në kompjuterin tuaj dhe do ta shihni shumë mirë. Oneshtë një nga më të rëndësishmet për këtë qëllim nëse jeni përdorues i kartës grafike Nnvidia. Si rregull i përgjithshëm, ato janë më të përhapurat në treg dhe më të përdorurat në pothuajse çdo kompjuter që blini në pothuajse çdo dyqan.

Artikulli i lidhur:
Zgjidhja për "një ekran i lidhur me një GPU Nvidia nuk po përdoret"

Ajo që po ndodh këtu me përvojën Nvidia Geforce është se - si pothuajse gjithmonë - një përditësim i ri i Windows 10 po na dështon. Shumë raste gabimi janë raportuar nga përdoruesit e Windows dhe Nvidia Experience. Në fakt, për të qenë më të saktë, do të ishte gabimi i përvojës Geforce 0x0003, domethënë, për të specifikuar më tej 0x0003. Kur rinisni kompjuterin, shumë përdorues shohin këtë kod gabimi, por Kjo është diçka që ka ndodhur që nga Windows 7 dhe ne kemi zgjidhje për të. 

Çfarë dimë për Përvojën Nvidia Geforce?

Përvoja e Geforce Nvidia

Përvoja Nvidia Geforce është në thelb një aplikacion ose softuer desktop për kompjuterin tonë që është krijuar dhe krijuar vetëm dhe ekskluzivisht për t'u ofruar përdoruesve të kartave grafike Nvidia (kryesisht) performancë më të mirë kur luani video lojëra aktuale, një nga më të kërkuarit. Ajo që në thelb bën është krijimi i cilësimeve të mira të përshtatura për kompjuterin tuaj dhe drejtuesit më të rinj Nvidia Geforce.

Mos u shqetësoni pasi drejtuesit e Nvidia Geforce për kartat e tij grafike janë më shumë se fleksibël, por po, nëse jeni përdorues i një Windows Server - i cili tashmë është i rrallë, por mund të jepet - do t'ju duhet instaloni ato vetë për të qenë në gjendje të përdorni drejtuesin Nvidia Shield në kompjuterin tuajMe Përndryshe, nuk duhet të shqetësoheni për asgjë.

Pse shfaqet gabimi i kodit Geforce Experience 0x0003?

Shumë gabime janë raportuar me këtë kod Nvidia Geforce Experience dhe kështu ne kemi arsye të mirë për të besuar se gabimi është për shkak të ndonjë nga shkaqet e mëposhtme:

 • Shërbimet Nvidia Geforce nuk po funksionojnë në këtë kohë
 • Disa shoferë ose drejtues Nvidia janë të korruptuar ose nuk punojnë
 • Keni një problem me përshtatësin e rrjetit
 • Përditësimi i Windows është i korruptuar ose i instaluar gabimisht

Tani do të përpiqemi t'ju japim zgjidhje për të gjitha këto dhe në parim secili nga paragrafët e mëposhtëm duhet të zgjidhë problemin tuaj me gabimin Geforce Experience 0x0003 pa asnjë problem. Mos u shqeteso. Ne shkojmë atje me zgjidhjet e ndryshme të gabimit:

Zgjidhja 1: Jepini Nvidia Geforce më shumë leje për të bashkëvepruar me desktopin

Për të qenë në gjendje ta bëjmë këtë, do të duhet të fillojmë duke hapur dritaren e drejtimit, domethënë, shtypni butonat Windows + R dhe shkruani në atë dritare services.msc dhe pastaj shtypni tastin Enter në tastierën tuaj për të hapur Shërbimet. Pasi të keni bërë këto hapa, do të duhet të zbresni dhe të gjeni 'Kontejnerin e telemetrisë Nvidia' dhe të klikoni me butonin e djathtë për të futur vetitë e tij.

Tani sapo të jeni në prona, do të duhet të zgjidhni skedën e hyrjes dhe pastaj lejoni që shërbimi të ndërveprojë me desktopin, lëreni të aktivizuarMe Nëse e shihni të paaftë, vendoseni në punë. Ju do të duhet të përsërisni këtë hap me shërbimet e mëposhtme që do të shihni në listë dhe pasi të keni përfunduar këtë rindezje dhe të testoni për të parë nëse gabimi i përvojës geforce 0x0003 ka ndaluar së shfaquri.

 • Shërbimi i Shfaqjes së Nvidia
 • Kontejner i Sistemit Lokal të Nvidia
 • Enë shërbimi e rrjetit Nvidia

Zgjidhja 2: Rinstaloni Nvidia Geforce

nvidia geforce

Unë mund t'ju marr me qira më shumë për faktin se riinstaloni plotësisht Nvidia GeforceMe Prandaj, pasi ta instaloni përsëri dhe të keni të gjithë drejtuesit e Nvidia nga e para, do të duhet të rindizni kompjuterin tuaj dhe të provoni për të parë nëse gabimi i famshëm që na bën këtu duke shkruar dhe lexuar këtë artikull është zgjidhur dhe na lë vetëm tani.

Për ta bërë këtë ju duhet çinstaloni së pari të gjithë drejtuesit e NvidiaMe Për ta bërë këtë shpejt, thjesht duhet të ndiqni këto hapa:

Kthehuni përsëri në dritaren e drejtimit me Windows + R dhe shkruani appwiz.cpl dhe shtypni Enter në tastierën tuaj. Tani programet dhe veçoritë do të hapen për ju. Ju do të duhet të gjeni programin Nvidia dhe ta bëni kliko me të djathtën çinstalo. Pasi të ndiqni këto hapa, rinisni përsëri kompjuterin tuaj dhe shkarkoni të gjithë drejtuesit Nvidia për Windows 10. Sigurohuni që të jetë gjithmonë versioni më i fundit.

Zgjidhja 3: Rivendosni përshtatësin e rrjetit

Shtë e vërtetë se ky është gabimi dhe zgjidhja që është raportuar më pak, por mund të jetë rasti juaj dhe nuk ju dëmton ta provoni. Për të qenë në gjendje të rivendosni përshtatësin e rrjetit Ju duhet të ndiqni hapat e mëposhtëm:

Për të filluar, duhet të kthehemi përsëri në dritaren e ekzekutimit me Windows + R. Tani shkruani cmd dhe shtypni Control + shift + Enter për të hapur komandën e shpejtë të administratorit. Aty do të duhet të futni komandën rivendosur netsh Winsock dhe shtypni butonin Enter. Pasi ta bëni këtë, mund të vazhdoni të rindizni kompjuterin përsëri dhe të shihni nëse gabimi është korrigjuar apo jo.

Zgjidhja 4: Shkarkoni drejtuesit më të rinj grafikë

GPU-të Nvidia

Nëse keni ardhur deri këtu dhe asgjë nuk ka funksionuar, kjo tashmë është pak e dëshpëruar, por mund të funksionojë. Mos u dorëzo. Opsioni dhe zgjidhja jonë e fundit është të shkarkoni dhe riinstaloni versionin më të fundit të drejtuesve të grafikës për Përvoja Nvidia Geforce për Windows 10Me Shkoni në faqen e saj zyrtare të internetit dhe shkarkoni të gjithë listën e drejtuesve të pajtueshëm me sistemin dhe kompjuterin tuaj. Kur t'i keni instaluar, rinisni përsëri dhe shikoni nëse është korrigjuar.

Shpresojmë që ky artikull të ketë qenë i dobishëm dhe ju keni qenë në gjendje të zgjidhni gabimin e përvojës Geforce 0x0003. Shihemi në artikullin tjetër për t'ju ndihmuar dhe për t'ju informuar. Çdo gjë që mund të na lini problemin ose mendimin tuaj në kutinë e komenteve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.