Si të merrni falas V-Bucks në Fortnite në 2021

V-Bucks falas në Fortnite

Për disa kohë për të qenë pjesë, shumë janë zhvilluesit e lojërave video të cilët kanë miratuar mekanikën e pajisjeve mobile duke ofruar titujt e tyre falas, duke i lejuar përdoruesit të luajnë pa shpenzuar asnjë euro të vetme dhe duke shtuar blerje kozmetike brenda lojës në mënyrë që të fitojnë para dhe ta mbajnë atë.

Fortnite, Warzone, Apex janë disa nga titujt që ne mund t'i shkarkojmë falas dhe t'i luajmë pa pasur nevojë të investojmë para në të. Nëse duam të ndryshojmë lëkurën e karakterit tonë, të përdorim lëkura armësh, të shtojmë pajisje shtesë, do të detyrohemi të kalojmë nëpër arkë, e cila në rastin e Fortnite, më parë duhet të merrni V-Bucks.

Shpëtoni botën Fortnite

L V-Bucks është monedha zyrtare e Fortnite, megjithëse nganjëherë, ne mund të paguajmë drejtpërdrejt me monedhën tonë të zakonshme (euro në rastin e Spanjës), për shembull për të blerë kartën e betejës, grupe lëkurash speciale ... Pyetja që bëjnë shumë është A mund të marr falas V-Bucks në Fortnite?

Artikulli i lidhur:
100 ide për emrat për Fortnite që do t'ju pëlqejnë

Përgjigja për këtë pyetje është po. Nëse doni të dini metodat e disponueshme për të marrë V-Bucks në Fortnite, unë ju ftoj të vazhdoni të lexoni, jo pa ju paralajmëruar më parë se ky artikull nuk do të gjeni ndonjë metodë të paligjshme një nga ato që mund ta gjejmë në shumë video dhe faqe në YouTube duke shpjeguar arsyen.

V-Bucks Falas në Fortnite me Save the World

Metoda e parë që kemi në dispozicion për të marrë V-Bucks plotësisht falas dhe të ligjshme është përmes Save the World. Ruajtja e botës është titulli i versionit të parë të Fortnite që doli në treg, një titull që nuk na ofroi asgjë që nuk ishte tashmë në treg me tituj të tjerë.

Artikulli i lidhur:
Truket për të qenë ekspert në Fortnite

Kur në Lojërat Epike panë që PUBG kishte adoptuar një mënyrë të re loje të quajtur beteja royale, nga Epic ata panë potencialin që kishte ky modalitet i lojës dhe e përfshinë atë në titull, duke lënë mënjanë Save the world.

Përveç kësaj, ata e lëshuan atë në treg falas, në vend që ta shisnin sikur të kishin bërë me Save the World. Falë të dy faktorëve, Fortnite u bë një nga lojërat më të shkarkuara dhe më të luajtura midis 2018 dhe 2019 dhe sot është një nga lojërat më të njohura në botë.

Disponueshmëria e Save the world

Që nga sot, Save the World është i disponueshëm vetëm për PC, PlayStation dhe Xbox dhe kompania nuk ka ndërmend ta lëshojë atë për Nintendo Switch dhe pajisjet mobile, kështu që nëse nuk keni një tastierë Sony ose Microsoft ose një PC, mund të filloni të harroni kjo Merrni falas Fortnite V-Bucks.

Shpëtoni botën

Pasi të jemi të qartë se për cilat platforma Save the World është në dispozicion, duhet ta kemi parasysh këtë loja nuk eshte falas, nuk ka qenë asnjëherë siç kam komentuar më lart.

Save the world është me çmim 15,99 euro në faqen e internetit Epic por çmimi mund të ndryshojë nëse e blini për PlayStation ose Xbox, duke mos qenë Lojëra Epike që e shesin atë drejtpërdrejt.

Save the world for consoles është në dispozicion në dy versione, çmimi i të cilave mund të ndryshojë në varësi të vendit ku i blini:

  • Paketa standarde e themeluesve. Çmimi zyrtar prej 39,99 euro, i cili përfshin 7 pako thirrjesh, qasje të pakufizuar në Save the world dhe 4 ikona ekskluzive për banderolën.
  • Paketa e Themeluesve të Luksit. Kjo paketë përfshin qasje të pakufizuar në Save the World, 33 pako flakë, 10 ikona për të personalizuar banderolën, pistoletë ekskluzive, paketë të rrallë armësh Çmimi i saj është 59,99 euro.

Lidhu çdo ditë për të shpëtuar botën

Shpëtoni botën Fortnite

Nëse kemi qasje në Save the world (nuk ka asnjë mënyrë që ta shkarkojmë falas), në merrni gjeldeti falas ne duhet të jemi të durueshëm dhe duhet të lidhemi çdo ditë, edhe nëse është vetëm për të hapur lojën.

Ne nuk kemi nevojë të luajmë një lojë, megjithëse kjo do të na lejojë lëviz më shpejt dhe merr më shumë V-Bucks. Bonuset e gjelit të detit janë 100 nga 100, kështu që mos prisni të merrni sasi të mëdha gjelash vetëm për hapjen e lojës çdo ditë.

Luaj pa pasuar betejën

Një metodë tjetër për të marrë falas Fortnite V-Bucks është duke luajtur pa pasur kalimin e betejës.

Ndërsa ngritemi, në nivele të caktuara, Fortnite do të na japë 100 V-Bucks, V-Bucks që ne mund të shpenzojmë për kozmetikë në lojë ose të kursejmë për disa sezone në mënyrë që të blejmë një kartelë beteje me të gjitha shpërblimet që përfshin.

Duke luajtur me pasimin e betejës

Pass Pass - Fortnite

Nëse kemi kalimin e betejës, në fund të sezonit, nëse e përfundojmë të gjithë pasimin, ne do të marrim 1.500 V-Bucks, më shumë se sa V-Bucks për të blerë pasazhin tjetër të betejës nëse kemi qenë të kujdesshëm për t'i shpenzuar ato më parë.

Kalimi i betejës për secilin sezon të Fortnite zgjat afërsisht 3 muaj, më shumë se kohë e mjaftueshme për të arritur nivelin 100 dhe për të rimarrë më shumë para sesa kemi investuar fillimisht. Kalimi i betejës Fortnite është me çmim 9,99 euro.

Me faktin se blejmë vetëm një pasazh beteje, ne do të jemi në gjendje të vazhdojmë të luajmë falas për pjesën tjetër të sezoneve falë V-Bucks që loja na shpërblen duke u lartësuar dhe shkoj në të paktën 100.

Kujdes nga mashtrimet: askush nuk jep asgjë

Merrni falas Fortnite V-Bucks

Metodat e vetme për të marrë V-Bucks falas kam treguar në këtë artikull. Nuk ka ndonjë metodë tjetër të vlefshme për t'i marrë ato. Ndërsa lojërat e tjera ju lejojnë të merrni monedha virtuale duke shkarkuar lojëra, në rastin e Fortnite nuk është ky rasti. Nuk është kështu dhe nuk do të jetë kurrë kështu, kështu që nuk ka rëndësi kur e lexoni këtë artikull.

Ashtu siç nuk mund të marrim falas V-Bucks duke shkarkuar aplikacione ose lojëra të tjera, as të gjitha ato faqe në internet që pretendojnë të na japin V-Bucks pa bërë asgjë. Sipas këtyre faqeve në internet, ne vetëm duhet të shkruani emrin e përdoruesit, sasinë e V-Bucks që duam dhe kaq.

Problemi me këto faqe në internet është se ato na detyrojnë që shkruani si emailin e llogarisë ashtu edhe fjalëkalimin të na injektojë gjelat falas. Duke kryer këtë proces, ne po u japim kontrollin e llogarisë sonë palëve të treta, njerëzve që ndryshojnë emailin me të cilin shoqërohet llogaria dhe që më vonë janë përgjegjës për shitjen e këtyre llogarive në Web i thellë për disa euro.

Në raste të tjera, një seri të dhënash kërkohet nga ne, siç pretendojnë ata, verifikoni që ne jemi një person dhe jo një bot, gjë që na detyron të shkruani detajet e kartës tonë të kreditit, ashtu si metoda e kontrollit.

Nëse futim të dhënat e kartës sonë, mund ta harrojmë, sepse do të duhet t'i anulojmë nëse nuk dëshirojmë vazhdoni të paguani për të gjitha blerjet të bëhet me të nga kudo në botë.

Fortnite është biznesi kryesor i Epic Games së bashku me motorin grafik Unreal Engine. Për më tepër, duke qenë një lojë që funksionon vetëm e lidhur me serverat, kompania e di në çdo kohë statusin e llogarisë tuaj dhe transaksionet që kryeni.

Ka vetëm dy mënyra për të shtuar sasi të mëdha të V-Bucks në llogarinë tuaj (nga dyqani Fortnite ose kartat e gjelit të detit që shiten në duhanpirësit, dyqanet e lojërave video, Amazon ...).

Para se të biem në mashtrim, ne duhet të ndalemi për të menduar për arsyen pse këta njerëz dhuroni V-Bucks në vend që t’i shisni më lirë për të bërë një fitim. Askush nuk punon për dashurinë ndaj artit dhe aq më pak njerëz që tregtojnë mallra të vjedhura, veprime të paligjshme ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.