Si të hiqni sfondin nga imazhet falas dhe me cilësi HD

hiqni sfondin nga imazhet

Ndonjëherë vjen një pikë ku për punë ose çfarëdo ju duhet të hiqni sfondin nga imazhet dhe nuk dini si. Në fakt ju mendoni se duhet të tërhiqni programe klasike të dizajnit grafik si Photoshop ose Illustrator dhe po, me to mund të hiqni sfondin nga një imazh, por ato nuk janë krejtësisht të nevojshme për ta bërë atë sot. Nuk është vetëm brenda mundësive të ekspertëve të projektimit, është diçka që mund ta bëni vetë në pak minuta. A tingëllon si diçka e tërë kjo që po ju themi, apo jo? Epo, le të shkojmë atje me artikullin.

Artikulli i lidhur:
Programi më i mirë për të bërë montazhe në një kompjuter falas

Në postimin e sotëm në Forumin Mobile ne do të rregullojmë edhe një herë jetën tuaj me një udhëzues të mirë. Ne do t'ju tregojmë faqe të ndryshme në internet në të cilat mund të eliminoni sfondin e imazheve në tutiplen që do të thuheshin atje. Ne do t'ju tregojmë se cilat janë faqet më të mira në mënyrë që të mos keni nevojë të çmendeni në një program të dizajnit grafik. Asnjëherë nuk do të keni nevojë të shkarkoni ndonjë program që do t'ju shqetësojë më vonë ose do t'ju paguajë për pajtim. Ne do të kërkojmë vetëm faqe në internet që realizojnë objektivin tonë me lehtësi dhe thjeshtë. Se kjo ka të bëjë me nxjerrjen e sfondit nga një imazh, jo për ndërtimin e një ure dhe të qenit inxhinierë. Le të shkojmë atje me tutorialin.

Çfarë duhet të dimë para se të heqim sfondin nga imazhet?

Para se të filloni me listën e faqeve në internet që janë të dedikuara për të hequr sfondet nga çdo imazh, duhet të keni parasysh se ka lloje të ndryshme skedarësh dhe se rezultati do të ndryshojë në varësi të asaj që përdorni. Sepse nëse ajo që dëshironi është që sfondi të mbetet i bardhë, nuk do të keni asnjë problem. Ajo që ndodh është se nëse, përkundrazi, dëshironi që rezultati përfundimtar të jetë transparent, gjithmonë do të duhet të kurseni skedarin në një format PNG ose TIFF, dhe kjo është themelore për ta ditur. Dhe ne shpjegojmë pse.

Artikulli i lidhur:
Si të shkëlqeni një video me këto programe falas

Duhet të jeni të sigurt se këto formate janë në përputhje me përdorimin që do të jepni imazhin. Gjithmonë duhet të vendosni për këtë më parë. Kjo do të thotë, nëse do të përdorni imazhin në faqen tuaj të internetit dhe përdor WordPress, nuk keni asnjë problem të përdorni një format PNG. Anshtë një shembull që Para së gjithash, duhet të dini pse dhe ku dëshironi atë imazh pa sfond. Ju nuk do të përdorni gjithmonë PNG, kështu që duhet të zbuloni para se çfarë ju nevojitet dhe prej aty të merrni rezultatet përfundimtare. Dhe tani, ne po shkojmë me faqet e internetit që do ta bëjnë jetën tuaj më të lehtë tani e tutje.

Si të hiqni sfondin nga imazhet falas

Siç ju themi, nuk do të keni nevojë për ndonjë program redaktimi ose dizajni grafik pasi të gjitha këto faqe uebi që ne vendosim më poshtë Ata vijnë të përgatitur për t'ju dhënë rezultatin që ju nevojitet në imazh. Ju nuk duhet të shqetësoheni për asgjë. Vetëm për të zgjedhur faqen që ju nevojitet dhe çfarë më mirë bëni për ta përdorur atë çdo ditë ose kur e kërkoni vetë. Dhe në rast se nuk na besoni dhe pritja po bëhet e vështirë, le të shkojmë atje me ta.

  • HiqBG
  • Clippin Magjike
  • Removefondo.com

Dhe tani, le t'i provojmë të gjitha pak më shumë në thellësi kështu që ju mund të zgjidhni atë që preferoni.

Clipping Magic

Clippin Magjike

Në këtë faqe interneti futet inteligjenca artificiale dhe do t'ju befasojë shumë. Quhet Clipping Magic dhe nuk do të keni nevojë të bëni shumë për të marrë atë që kërkoni. Për të filluar heqjen e sfondit të imazheve në këtë faqe në internet do t'ju shërbejë tërhiqni skedarin që dëshironi të përdorni dhe vetë faqja e internetit do të fillojë të funksionojë magjinë e sajMe Brenda pak sekondash do të merrni imazhin me sfondin e hequr.

Do të ju ofrojë kontrolle të ndryshme me të cilat mund të rregulloni dhe ndryshoni rezultatin përfundimtar, të tilla si shkurtimi i imazhit. Shtë një opsion shumë i mirë, por ka një por, do të duhet të hiqni ujëra më vonë. Nuk është e komplikuar të bëhet dhe as nuk do të marrë shumë kohë. Në fakt, vështirë se mund ta shihni.

HiqBG

HiqBG

RemoveBG, domethënë Hiq sfondin Mund të jetë opsioni më i mirë nga lista që ju kemi dhënë më parë. Procesi përfundimtar i marrjes së imazhit pa sfond është shumë i shpejtë dhe mbi të gjitha është automatik, bëhet brenda pak sekondash dhe do t'ju duhet të bëni vetëm disa klikime. Siç ishte rasti më parë, do të duhet të zgjidhni një imazh. Pasi ta keni bërë, ne do të heqim sfondin nga imazhet.

Sapo të zgjidhni këtë vetëm do të hyjë në punë dhe do të heqë çdo sfond që keni njohur në toMe Ju nuk keni më, është e lehtë, e shpejtë, automatike dhe për të gjithë familjen. Problemi i vetëm është se ju nuk mund të ndryshoni asgjë dhe nuk keni asnjë mjet. Faqja është e kufizuar thjesht në fshirjen e fondeve njëra pas tjetrës. Shtë më mirë të përdorni RemoveBG kur sfondi është plotësisht i qetë dhe i sheshtë dhe i qartë. Sepse nëse jo, mund të fshijë pjesët që dëshironi të jeni atje. Në çdo rast dhe siç themi, opsioni më i mirë dhe më i shpejtë.

Removefondo.com

Removefondo.com

Siç na tregon emri i faqes, hiqni sfondin, sepse kjo është ajo që bën. Ajo jep atë që premton. Hiq sfondin nga imazhet në mënyrë pa ceremoni dhe është gjithashtu plotësisht falas. Kjo ju jep një numër opsionesh të ndryshme edhe pse kjo e bën atë pak më të komplikuar, por sapo ta trajtoni atë është ideale për objektivin tonë. Në çdo rast, faqja e internetit ju jep një tutorial dhe rishikon çdo mjet. Asgjë që nuk e mësoni në pesë minuta. 

Për t'ju dhënë një ide se si funksionon, do të duhet të tregoni rrugët që dëshironi të fshini. Kur të përfundoni, mund ta shkarkoni imazhin pa sfond pa ndonjë problem ose filigran. Rekomanduar plotësisht dhe shumë e plotë kështu që duhet ta provoni po ose po.

Shpresojmë që ky artikull të ketë qenë i dobishëm dhe që tani e tutje ju mund të hiqni sfondin e imazheve pa asnjë problem. Pse nuk keni nevojë për një stilist grafik për këtë? Ne ju kishim thënë në fillim. Nëse keni ndonjë pyetje, mund ta lini në kutinë e komenteveMe Shihemi në artikullin tjetër të Forumit celular.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.