10 ide dhuratash për lojtarët që do të duan

Lojëra ideale për t'u dhënë lojtarëve

Bota e lojërave video është karakterizuar gjithnjë duke qenë shumë e veçantë, ajo që quhej Geek tani quhet Gamer, E marr me mend sepse mbiemri i parë tingëllon keq dhe shoqëria ka përparuar shumë. Tani të jesh fanatik i lojërave video nuk konsiderohet aq keq, megjithëse ka përjashtime. Por lojtarë që kurrë nuk kanë rëndësi për neAjo për të cilën kujdesemi është të jemi të pajisur mirë në mënyrë që orët e vesit të jenë sa më të këndshme.

Por jo të gjithë e kuptojnë se çfarë kërkon një lojtar për të pajisur SetUp-in e tij, kështu që Nuk ka asnjë të keqe të na ndihmojë të marrim një ide se cilat produkte janë ato ideale për të dhënë si dhurata. Ka shumë pajisje që përmirësojnë shumë përvojën në një lojë video, nga kufjet, minjtë apo edhe karriget. Në këtë artikull do të japim 10 ide për lojtarë që me siguri do ta dashuroni.

Kontrollet me këmbëzat dhe butonat e pasmë (Scuf)

Ne filluam të fortë me diçka që nuk mund t'i mungojë asnjë lojtari të SetUp, pasi nuk është gjithmonë e rehatshme të luash me miun dhe tastierën. Në kategorinë e kontrolleve kemi qindra mundësi të të gjitha çmimeve, por sigurisht që do të vnim bast në kontrollet e skufit.

Kontrollues elite gamer scuf

Këto pulla Ato karakterizohen duke shfrytëzuar në maksimum hapësirën duke ofruar opsionet maksimale të mundshme të kontrollit. Gjetim kontrolle me butona ose leva të pasme, gjë që do të na japë mundësinë e të qenit më preciz në lëvizjet tona. Ato sigurisht janë të përshtatshme për lojëra aksioni, ku kërcimi, përkulja ose vrapimi është po aq i rëndësishëm sa të shtënat, kështu që ne do të vlerësonim aftësinë për të bërë të gjitha ato gjëra pothuajse në të njëjtën kohë.

Syzet e realitetit virtual

Pa dyshim, ne do të rritemi në çmim me këtë artikull, është diçka që aktualisht po lulëzon dhe megjithëse çmimi është i lartë, aktualisht ne gjejmë një larmi të gjerë të produkteve me çmime të ndryshme që japin shumë mundësi. Undshtë padyshim një nga përvojat më të mira që bota e lojërave video mund të ofrojë aktualisht dhe në këtë moment është më i disponueshëm për këdo se kurrë.

Syzet e realitetit virtual VR

Kemi syze të realitetit virtual si për kompjuterë ashtu edhe për konsola, madje kemi parë mundësi edhe për celularët. Pa dyshim, një bast për të ardhmen që padyshim do të fitojë lojtarët më të guximshëm. Përveç promovimit të mos uljes gjatë gjithë kohës.

Minjtë e lojrave

Nuk mund të ketë dhuratë më të mirë se kjo për një lojtar hardcore PC. Miu është shumë më i rëndësishëm sesa fuqia e një PC kur luani lojëra konkurruese të shtënave. Edhe lojtarët më të mirë do të peshoheshin nga një mi i keq.

Për këtë arsye, një mi cilësor, dritë, me butona të rregullueshëm, sensorë tensioni në butonat kryesorë dhe nëse mund të jenë drita RGB, do të vlerësohet shumë nga çdo lojtar me vlerë të kripës së tij.

Minjtë e lojrave

Tastierë lojrash

Nëse miu është duart e çdo lojtari, tastiera është këmbët dhe është aq e rëndësishme për të xhiruar sa për të lëvizur në çdo lojë. Ergonomia është e rëndësishme pasi që do të kemi nevojë për shumë saktësi gjatë shtypjes, goditje të tasteve për një kohë reagimi të shpejtë, rezistencë ndaj goditjeve të mundshme Lëngjet mund të merren në rast se fluturojnë

Ne kemi një larmi të gjerë modelesh dhe çmimesh, me estetikë ose ngjyra diskrete me ndriçim të udhëhequr. Me tel ose pa tel, megjithëse gjithmonë ne rekomandojmë kabllo kur bëhet fjalë për të qenë konkurrues duke luajturAshtu si miu, ata do të fitojnë shumë shpejtësi përgjigjeje nëse përdorin kabllon si medium transmetimi.

Monitoruesit e lojrave

Ne shkojmë me një artikull tjetër me shumë rëndësi kur zhvillojmë lojërat tona, monitori është syri ynë dhe nëse ato punojnë me rezolucion të lartë dhe me një kohë të ulët përgjigjeje, performanca jonë do të jetë superiore. Ka Full HD, 2K ose 4K, megjithëse gjëja më e rëndësishme kur garoni në lojëra video është koha e përgjigjes dhe herc që tregon ekrani.

Monitor lojrave

Më të lirë janë 60/75 Hz dhe më të shtrenjtë 144 HzNë mes janë ato prej 120 Hz që padyshim kanë një performancë shumë të mirë. Pa harruar monitorët e lakuar për zhytje më të madhe ose ato ultra panoramike për një kënd më të mirë shikimi. Mos harroni se për të përfituar sa më shumë nga një monitor lojrash duhet të keni një kompjuter mjaft të fuqishëm.

Kufje lojrash

Sa më shumë ose më i rëndësishëm është tingulli dhe për këtë arsye një kufje e mirë mbi vesh nuk mund të mungojë për t'u bashkuar me ne në seancat tona të gjata të lojrave. Kufjet e mira me zë rrethues bëhen një dhuratë idilike për çdo lojtar.

Kufje lojrash

Ne kemi një larmi opsionesh, nga kufjet me kabllo ndihmëse, USB deri te Bluetooth pa tel ose wireless. Në varësi të platformës që ne do të luajmë, disa do të jenë më të përshtatshme se të tjerët, pasi Nëse luajmë në një tastierë, distanca e madhe midis konsolës dhe divanit do të ishte problem për kabllot, kështu që do të ishte më mirë të zgjidhni një opsion pa tel.

Karriget e lojrave

Nëse i japim rëndësi imazhit dhe zërit, nuk mund t'i japim më pak rëndësi komoditetit të shpinës. Asnjë lojtar nuk do të durojë shumë orë duke luajtur nëse nuk është komod ose të paktën nuk do ta shijojë plotësisht përvojën. Kështu një nga dhuratat më të mira që mund të bëhet është një karrige e mirë ergonomike, e cila i kthen orët e gjata ulur në kënaqësi.

Karrige të rehatshme dhe rezistente të lojtarëve

Ne gjejmë një larmi të madhe karrigesh, por më të njohurat janë ato që duken si daulle të makinave sportive. Ato janë bërë prej pëlhure, lëkure ose lëkure. Ne gjithashtu gjejmë njësi me ndriçim të drejtuar të ambientit. Megjithëse çmimet ndryshojnë shumë, por preferohet të investoni pak më shumë për një komoditet më të madh.

Jastëku i miut

Një mi i mirë ka nevojë për një bllok të mirë miu, pasi varet shumë nga vendi ku e rrëshqasim miun për të pasur një ndjeshmëri të mirë me të, si prekja ashtu edhe aftësia për të rrëshqitur në sipërfaqe janë të rëndësishme. Ne i kemi të të gjitha llojeve, metalike, plastike, tekstile. Shumica e tyre duhet të mbështesin kyçin tonë në mënyrë që të fitojmë rehati nëse luajmë për shumë orë.

Nuk mund të mungojnë opsionet me ndriçimin e integruar të udhëhequr për të shoqëruar vendosjen e SetUp-it tonë. Eshte per një element i thjeshtë por shumë i rëndësishëm i cili gjithashtu ka shumë mundësi personalizimi.

Ndriçim LED

Tani shkojmë me më të njohurit e SetUp aktual, ndriçimin e udhëhequr nga ambienti. Ne kemi shumë lloje të ndriçimit, nga dritat e zgjuara të tavanit, madje edhe shiritat e udhëhequr për tu vendosur pas tryezës. Ka shirita të udhëhequr nga madhësi të ndryshme të mundësuar nga USB për t'u vendosur pas monitorit.

Në rastin e përdorimit të ndriçimit inteligjent, ne do të japim mundësinë e bashkëveprimit me ta nga telefoni inteligjent ose nga altoparlantët inteligjentë të sinkronizuar. I gjithë komoditeti është i vogël kur bëhet fjalë për të shijuar lojërat video.

Kartat e parapaguara

Ne do të përfundojmë me diçka që mund të jetë plotësisht thelbësore për të gjithë ata që nuk kanë karta krediti për të paguar për lojërat dixhitale. Këto janë karta me parapagim. I kemi nga 5 deri në 100 euro. Diçka shumë e dobishme jo vetëm për ata që nuk kanë karta, por edhe për ata që preferojnë të kontrollojnë shpenzimet e tyre në lojëra video duke pasur paratë në portofolin virtual.

Këto para do të na shërbejnë si për të blerë lojëra, ashtu edhe për të blerë DLC ose pasime beteje në lojëra si WarZone ose Fortnite.

Dhurata e lojtarit: karta me parapagim

Këto janë 10 idetë që ju vijnë në mendje për të kënaqur nevojat e çdo lojtari me vlerë të kripës së tyre, ata me siguri do të kujtojnë sa herë që praktikojnë hobi të tyre të preferuar. Nëse mund të mendoni për më shumë ide që kemi anashkaluar, mos hezitoni t'i kontribuoni ato në formën e një komenti.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.