A mund të kërkoni për mesazhe sipas datës në WhatsApp?

Ju mund të kërkoni për mesazhe sipas datës në WhatsApp

A mund të jenë kërkoni mesazhe sipas datës në WhatsApp? Kjo pyetje do të marrë përgjigje në rreshtat e ardhshëm. Pavarësisht nëse është e vërtetë apo jo, sot do t'ju tregoj atë që duhet të dini, duke e bërë fjalën shpejt dhe shkurt.

WhatsApp ka ardhur në rritje, veçanërisht pasi iu bashkua radhëve të Metës, një gjigant teknologjik. Të përditësime dhe përmirësime në platformë, lëshohen vazhdimisht, duke lënë në shumë raste përdoruesit e tyre pa fjalë.

Nëse keni një mesazh të humbur, por ju kujtohet se në cilën datë e keni marrë ose dërguar atë, atëherë duhet të dini nëse mund të kërkoj apo jo mesazhe sipas datës në WhatsApp.

A mund të kërkoj vërtet mesazhe sipas datës në WhatsApp?

kërkoni mesazhe sipas datës në WhatsApp

Do të filloj me gjënë më të drejtpërdrejtë dhe të përpiktë, duke dhënë përgjigjen e shumëpritur. Absolutisht, duhet të them se po, megjithatë, Është i disponueshëm vetëm për versionin Beta për iOS dhe Android. Versioni që e përfshin është 2.23.24.16, siç është shpallur zyrtarisht në faqen e saj WABetaInfo këtë datë 10 nëntor.

Lajmet mund të shihen drejtpërdrejt në shiritin e kërkimit të çdo bisede, duke u shfaqur përmes a ikona e kalendarit dhe një xham zmadhues.

El procedura do të jetë mjaft miqësore, sepse kur klikoni mbi të, do të shfaqet një kalendar, ku thjesht duhet të zgjedhim ditën ku besohet se ndodhet mesazhi ose mesazhet.

Sipas vetë portalit, mundeni madje gjeni memorandume dhe mesazhe zanore që mund të shikohet ose hapet vetëm një herë. Ky mjet është ideal për ata që kanë një fluks të lartë mesazhesh dhe përmbajtje multimediale në bisedat e tyre.

Për momentin Nuk dihet nëse ky opsion do të jetë i disponueshëm edhe për versionin BusinessMegjithatë, ka shumë të ngjarë të ndodhë. Më parë, opsioni i kërkimit filtrohej vetëm me fjalë dhe duhej të lëviznim një nga një derisa të arrinim mesazhin e dëshiruar.WP

Në fakt, mendoj se kjo është një tjetër nga veçoritë e pritshme, duke qenë një tjetër prej të promovuarve gjatë tremujorit të fundit të vitit. Për momentin nuk është bërë e ditur një datë zyrtare për lansimin e tij, por sapo ta dimë do t'ju informojmë.

Nëse jeni testues, mundeni Na tregoni se çfarë mendoni dhe çfarë do të përmirësonit.. Sigurisht, do të kalojnë disa muaj para se të kemi ndonjë lajm për këtë çështje.

WhatsApp Beta, një version interesant

wabeta

WhatsApp Beta është një mjet që lejon zhvilluesit të mësojnë, nga duart e disa përdoruesve, funksionimin e versionit. Kjo ju lejon të bëni përmirësime, të korrigjoni disa gabime, të dini se kur të nisni ose thjesht të hidhni poshtë.

E vërteta është një mënyrë e shkëlqyer, sepse Testet drejtohen nga vetë audienca e synuar. Kjo lejon që kur të lëshohet versioni përfundimtar, ai të jetë i qëndrueshëm dhe të ketë cilësi të lartë. Kjo nuk do të thotë se mund të kërkojë disa rregullime, por ato do të jenë të vogla.

Me siguri keni qenë të interesuar të mësoni për versionet e provës të WhatsApp dhe u bëtë testues. Nëse po, më vjen keq t'ju them se, Për momentin, nuk pranon përdorues të rinj le të bëjnë testet. Kur të hapen spote të reja, ata me siguri do t'ju informojnë përmes kanaleve të tyre zyrtare.

Mësoni rreth sistemit aktual të kërkimit

Ju mund të kërkoni mesazhe sipas datës në WhatsApp

Për të marrë një ide se çfarë na pret, Është e nevojshme të dihet se cila është metoda aktuale për kërkimin e mesazheve. Ndoshta, ju tashmë e dini atë, por nëse jo, unë do t'ju tregoj në detaje se si të hyni dhe madje të kërkoni.

Në rast se nuk keni shumë përvojë në këtë drejtim, ky është hap pas hapi për të hyrë dhe kërkuar.

Funksioni i kërkimit nga aplikacioni celular

Pavarësisht se aplikacioni i tij celular është një shtyllë e WhatsApp, për shkak të hapësirës dhe problemeve të dizajnit, disa opsione nuk janë të dukshme me sy të lirë. Mos u shqetësoni, ideja është të ndihmoni. Ky është procesi që duhet të kryeni.

 1. Hyni rregullisht në aplikacionin WhatsApp. Nuk do të jetë e nevojshme të futni kredencialet tuaja, pasi ato mbahen të ruajtura.
 2. Futni Chat-in në të cilin dëshironi të kryeni kërkimin tuaj.
 3. Në këndin e sipërm të djathtë të ekranit, do të gjeni 3 pika të rreshtuara vertikalisht, klikoni mbi to. p1
 4. Kur shfaqet një menu e re opsionesh, duhet të klikoni në "kërkim".
 5. Shiriti i sipërm do të ndryshojë dhe do të shfaqet një hapësirë ​​shkrimi dhe një palë shigjeta, një lart dhe një poshtë. Shkruani fjalën që dëshironi të kërkoni.
 6. Kur të përfundoni së shkruari, klikoni në butonin e kërkimit më poshtë. p2
 7. Menjëherë do të shfaqet e para nga ndeshjet. Nëse nuk është ky mesazhi, lëvizni duke përdorur shigjetat në shiritin e kërkimit.

Nëse fjala nuk është e pranishme në bisedat tuaja, do t'ju tregojë një mesazh pop-up. Mos harroni se Kërkimi funksionon vetëm në fjalët ekzistuese në bisedat tuaja të ruajtura në celularin tuaj

Funksioni i kërkimit nga aplikacioni i desktopit për kompjuterin tuaj

Nëse, nga ana tjetër, preferoni versionin për kompjuterin tuaj desktop, mos u shqetësoni, unë do t'ju tregoj gjithashtu se si ta bëni atë. Ky është hap pas hapi që duhet të ndiqni për ta arritur atë. Siç mund ta shihni, Është shumë më e thjeshtë se versioni celular.

 1. Futni aplikacionin e desktopit WhatsApp në kompjuterin tuaj. Nëse nuk jeni identifikuar, duhet të skanoni kodin QR me ndihmën e aplikacionit tuaj celular.
 2. Hyni në bisedën në të cilën dëshironi të kërkoni.
 3. Pasi të jeni brenda, në këndin e sipërm të djathtë të ekranit, do të shfaqet një xham zmadhues i vogël, klikoni mbi të.web1
 4. Menjëherë do të shfaqet një shirit kërkimi ku do të shkruani fjalën që dëshironi të gjeni. Pasi të keni përfunduar së shkruari, shtypni tastin enter.Web2
 5. Motori i kërkimit do t'ju çojë tek fjala, nëse nuk është mesazhi që kërkoni, mund të lëvizni me ndihmën e shigjetave në shiritin ku keni shkruar fjalën.

Ndryshe nga versioni në internet, kur shkruani fjalën, në anën e djathtë të saj, Do t'ju tregojë se sa prej tyre ka në bisedë, si dhe një sportel në të cilin jeni. Nga ana tjetër, nëse fjala nuk gjendet, do të shfaqet "0 nga 0" dhe asgjë nuk do të ndodhë kur shtypni enter.

dy foto profili në WhatsApp 0
Artikulli i lidhur:
Ruani privatësinë tuaj duke pasur dy foto profili në WhatsApp

Siç mund ta shihni, opsioni për të kërkuar mesazhe sipas datës në WhatsApp do të jetë së shpejti i disponueshëm. Jam i sigurt se do të pritet mirë nga komuniteti.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.