Njihuni me kanalet më të mira të Telegram

kanalet më të mira Telegram

E di kanalet më të mira të Telegram ku duhet të jeni. Ky lloj rekomandimi është shumë i ndërlikuar, kryesisht për shkak të dy gjërave, ndryshimeve me kalimin e kohës dhe preferencave të përdoruesve. Për ta bërë punën pak më të lehtë, ne do t'i klasifikojmë kanalet sipas temës, në mënyrë që të merrni një vendim më të mirë.

Duhet të keni parasysh se këto kanalet mund të zbehen me kalimin e kohës apo edhe ndërroni temën pa paralajmërim paraprak, ndaj është e nevojshme të jeni të vëmendshëm ndaj publikimeve që bëhen. Mos harroni se Telegram, ndryshe nga platformat e tjera, ofron disa shërbime veçanërisht interesante, si bots apo edhe biseda për pothuajse çdo temë.

Përzgjedhja e kanaleve më të mira Telegram në Mars 2023

telegram

Siç e përmenda më parë, është thelbësore të bëhet e qartë data, sepse Ndryshimet si në kanale ashtu edhe në përmbajtjen e tyre janë shumë të zakonshme, kështu që kjo lloj liste kërkon përditësim të vazhdueshëm. Kësaj radhe do të prezantoj një listë të kanaleve më të mira të Telegramit, të ndarë sipas temave.

Mos harroni gjithashtu se shumë prej këtyre kanaleve mund të mbështesë përmbajtje thjesht gjeografike, e cila mund të mos jetë me interes global. Për të ndjekur këto kanale, mund ta bëni atë direkt nga aplikacioni juaj celular, shfletuesi i uebit në kompjuter apo edhe në aplikacionet e desktopit, si ato të zhvilluara për Windows dhe Linux.

ueb telegram
Artikulli i lidhur:
Si të përdorni Telegram Web dhe ndryshimet me aplikacionin celular

Kanalet më të mira Telegram të serialeve dhe filmave

Shumë përdorues kërkojnë rekomandimet e serialeve dhe filmave në Telegram, dhe besoni apo jo, është një nga temat më të pozicionuara në këtë platformë. Njerëzit që i vizitojnë ata janë në kërkim të opinioneve të përmbajtjes, lidhjeve për të shkarkuar apo edhe për të parë në platformat e transmetimit. Kjo është një listë e shkurtër:

Rekomandime për filma dhe seriale

Rekomandim për seriale dhe filma

Është një kanal ku rekomandoj vazhdimisht filma dhe serialejanë ose do të jenë të disponueshme në platformat e transmetimit. Këtu nuk do të gjeni spoilerë, ose lidhje për t'i shkarkuar ato në mënyrë të paligjshme, thjesht do të jeni në gjendje të shihni rekomandimet më të fundit të përmbajtjes që shumë njerëz besojnë se janë të rëndësishme për t'u parë. Aktualisht ka gati 2 mijë abonentë, nëse dëshironi ta ndiqni ky është linku.

WookieNews

Wookie News i lindur si një kanal i krijuar për të ofruar lajme rreth filmave, serialeve, lojërave video dhe librave rreth ekskluzivitetit të njohur të Star Wars. Do të gjeni vazhdimisht informacione, analiza dhe komente të përditësuara për të gjitha gjërat e Star Wars. Mbani në mend se mund të gjeni disa spoiler, ndaj duhet të jeni shumë të vëmendshëm. Deri në datën e shkrimit të këtij shënimi, ka pothuajse 1900 abonentë.

Filma dhe seriale

Filma dhe seriale

në këtë kanal Filma dhe seriale, mund të shijoni vazhdimisht trailerë, publikime, imazhe, skena dhe lajme për botën e kinemasë. Një nga avantazhet që ofron ky kanal është se prezanton gjithçka në video kapsula të vogla por koncize. Aktualisht ka më shumë se 85 mijë abonentë në mbarë botën.

Kanalet më të mira të udhëtimit në Telegram

Nëse doni të udhëtoni nëpër botë dhe nuk dini si dhe ku të filloni, atëherë do t'ju pëlqejnë kanalet e udhëtimit. Këtu është një përzgjedhje e vogël e atyre që dallohen nga të tjerët:

Udhëtarët Pirate

Udhëtarët Pirate

Kanali i Udhëtarët Pirate ofron një shumë përmbajtje çdo ditë, ku shfaqen disa destinacione turistike në mbarë botën, si dhe njohja e ofertës së fluturimeve, hoteleve dhe paketave turistike. Gjithashtu ka një kanal për të ofruar bileta ajrore. E vërteta është se përtej promovimit të saj si agjenci udhëtimesh, më duket një përmbajtje shumë interesante për ata që duan të njohin botën.

Udhëtime, eksperienca dhe arratisje

Ofertat e Udhëtimit

Ndryshe nga Viajeros Piratas, kanali i Udhëtime, përvoja dhe arratisje, ofron destinacione turistike në territorin spanjoll. Përveçse tregon vendet që bien në sy, tregon edhe disa paketa turistike, hotele, transferta dhe sende të tjera. Popullariteti i këtij kanali flet vetë, me më shumë se 5.800 abonentë.

Squeeze Travel

Squeeze Travel

Squeeze Travel es një nga kanalet turistike më të njohura në të gjithë platformën, me më shumë se 15 mijë abonentë. Këtu do të gjeni një sërë ofertash turistike, në të cilat mund të kuotoni drejtpërdrejt me agjencinë tuaj të udhëtimit dhe të rezervoni paraprakisht atë udhëtim të ëndrrave. Ata janë shumë aktivë dhe postojnë çdo ditë.

Kanalet më të mira të humorit në Telegram

Njerëzit duhet të qeshin, prandaj ka një numër të madh kanalesh që ofrojnë momente të këndshme për abonentët e tyre. Është e rëndësishme që përpara se të hyni, Hiqni nga koka juaj çdo mundësi ofendimiMos harroni se ka lloje dhe klasa të ndryshme. Kjo është një përzgjedhje e disa kanaleve interesante humoristike:

humor i zi

humor i zi

Siç nënkupton emri, humor i zi ka një seri të shaka dhe meme që mund të bëhen lehtësisht fyese për një audiencë delikate. Shumë njerëz e shijojnë atë, kjo është arsyeja pse pothuajse 30 përdorues ndjekin këtë kanal ku publikohen vazhdimisht batutat aktuale, shumë prej tyre të rajonalizuara.

Kanali i humorit

Kanali i humorit

Edhe pse Humor Negrito ofron shaka pa ngjyrë dhe politikisht jokorrekte, kanal humori ofron pak nga gjithçka. Këtu do të gjeni shaka grafike, video, meme dhe shumë të tjera, të gjitha me qëllim që të paktën t'ju bëjnë të buzëqeshni. Deri më sot ka më shumë se 60 mijë përdorues të abonuar, duke qenë një nga më të njohurit aktualisht.

Humor

Humor

thjesht Humor, është një tjetër nga kanalet me përmbajtje qesharake çdo ditë. Ai ofron pak nga gjithçka, duke eksploruar lajme dhe përmbajtje nga shumë vende spanjishtfolëse. Popullariteti i tij nuk është i keq, gati 40 mijë abonentë që kënaqen dhe ndajnë vazhdimisht videot dhe imazhet e tij.

Kanalet më të mira të Telegramit Art

Nëse e doni artin, do të keni edhe një hapësirë ​​në Telegram, ku mund të shijoni përmbajtje cilësore nga artistë të famshëm, të rinj apo edhe amatorë. Kjo është lista ime që ju ofroj.

Wallpapers Qendrore

Wallpapers Qendrore

Kanali i Wallpapers Qendrore u ofron abonentëve të saj mundësinë e shijoni sfondet e krijuara nga disa artistë, të cilin mund ta shkarkoni falas. Pjesa më e madhe e këtij materiali është mjaft abstrakt, por shumë interesant dhe popullariteti i tij e tregon këtë.

Art privat

Art privat

e konsideroj Art privat si një nga kanalet më interesante Nga lista, këtu do të gjeni disa vepra të artistëve të ndryshëm, ku përveç shikimit të tyre, do të mund të shihni një pjesë të historisë dhe datave të tyre. Ata nuk publikojnë çdo ditë, por kanë përmbajtje të vazhdueshme, e cila jam i sigurt se do t'ju pëlqejë.

Wallpapers të rastësishme

Wallpapers të rastësishme

Është një kanal ku artistët dixhitalë zhvillojnë dhe ndajnë veprat e tyre, i cili mund të shkarkohet lirisht për t'u përdorur në celularin ose kompjuterin tuaj. Pritja e kësaj hapësire dixhitale ka qenë masive, me më shumë se 21 mijë abonentë aktualisht, të cilët çdo ditë shijojnë përmbajtje të ndryshme dhe teknika mbresëlënëse.[https://t.me/WallpapersRandom]

Kanalet më të mira sportive në Telegram

Ndërsa shumë njerëz i pëlqejnë shumë filmat dhe arti, sporti thyen kufijtë, ndaj është e nevojshme të përmendim disa kanale ku mund të mësoni të rejat më të fundit mbi ngjarjet sportive dhe diçka tjetër. Kjo është lista ime:

Lajmet e Formula 1

Lajmet e Formula 1

Është një kanal plotësisht në spanjisht dhe ofron lajmet më të fundit dhe fakte interesante rreth mbretit të sporteve motorike, Formula 1. Përveç kalendarit të përditësuar, rezultateve të garave dhe të dhënave statistikore, mund të gjeni lidhje me portalet e tjera me informacion zyrtar. Ky është padyshim një nga kanalet që duhet të ndjekë çdo adhurues i motorsportit.

çiklizmi i gazit

çiklizmi i gazit

Nëse gjëja juaj është çiklizmi dhe të gjitha sportet që e përfshijnë atë, atëherë kanali çiklizmi i gazit Do t'ju pëlqejë. Këtu do të gjeni informacione të përditshme përkatëse për këtë sport, si dhe lajme për kampionate të ndryshme në mbarë botën. Ai nuk ka një ndjekës të madh deri më sot, por përmbajtja e tij postohet çdo ditë dhe është e një cilësie të mirë.

GAZETA MARKA

Ditari i markës

Në lidhje me ikonat e informacionit sportiv, Gazeta BRAND ka një vend të rezervuar. Nëse preferoni lexoni titujt përpara se të hyni në detaje, atëherë ky kanal do të jetë ideal për ju. Ka informacione të ndryshme të përditshme, të cilat nuk do t'ju lënë jashtë vendit në asnjë moment.

Kanalet më të mira Telegram për të mësuar gjuhë

Një numër i madh njerëzish në mbarë botën janë aktualisht studion gjuhë dhe kanalet Telegram plotësojnë kërkesat e nevojshme për të mësuar, kështu që ka një numër të madh kanalesh. Kjo është lista ime:

Gjuhe angleze

Albanian

Është kanali ideal për ata që dëshironi të mësoni më shumë rreth gjuhës angleze, duke marrë parasysh kuriozitetet, fjalorin, shqiptimin dhe diçka tjetër. çdo ditë, në Gjuhe angleze, publikohen një sërë lidhjesh për të mësuar në mënyra të ndryshme, veçanërisht ata që duan të përmirësojnë disa veçori në shqiptim apo shkrim. Këtu do të gjeni një pjesë të provimit të certifikimit të gjuhës.

Mësoni frëngjisht

Mësoni frëngjisht

Projektuar për njerëzit që kërkojnë të mësojnë më shumë rreth gjuhe franceze. E veçanta e këtij kanali, Mësoni frëngjisht, është se ato janë midis anglishtes dhe frëngjishtes, ndaj duhet të keni njohuri të mëparshme për të kuptuar përmbajtjen dhe materialet në dispozicion. Megjithatë, është ende një opsion i madh.

Mësoni gjuhën japoneze

Mësoni gjuhën japoneze

Po hyjmë në ujëra më të thella, pasi kanali Learning Japanese ofron njohuri për të Gjuha japoneze falas. Ashtu si kanali i mëparshëm, përmbajtja bazë është në anglisht, kështu që ne duhet ta trajtojmë këtë gjuhë të paktën në një mënyrë bazë për të mësuar japonisht. Përmbajtja e tij publikohet çdo ditë dhe ka lidhje me portale të tjera për fonetikë dhe shkrim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.