Kontaktoni Instagram: postat elektronike dhe telefonat për mbështetje

kontaktoni instagramin

Sot rrjeti social i fotografisë, Instagram, është bërë një nga rrjetet sociale më të përdorura në jetën tonë dhe bashkë me të qindra apo mijëra momente që tashmë kemi jetuar pas kamerës dhe formatit të saj në këtë pikë. Gjithashtu dhe si çdo rrjet social, Instagram nuk është jashtë rrezikut, për shembull, duke e vjedhur llogarinë tuaj për shkak të një sulmi, ka fyerje brenda, ngacmime ose gjëra të llojit që janë plotësisht të paligjshme. Për të zgjidhur këtë lloj problemi, është thelbësore të dini se si të kontaktoni Instagram, dhe kjo është ajo që ne do t'ju sjellim në këtë artikull.

Nëse dini si të kontaktoni Instagram, do të jeni në gjendje të raportoni ose pretendoni çdo problem që vuani brenda rrjetit social në mënyrë që të zgjidhet në mënyrën më të shpejtë dhe të lehtë për ju. Si rregull i përgjithshëm ju mund ta bëni atë brenda vetë rrjetit social, por në çdo rast ne do t'ju shpjegojmë se si ta bëni duke ju ndihmuar informacionin tuaj të kontaktit dhe tema të tjera të rëndësishme për ju.

Artikulli i lidhur:
Si të rikuperoni mesazhet e fshira direkte në Instagram

Duhet thënë se ashtu siç ju thamë se kontaktet me punëtorët e rrjetit social janë të lehta për tu gjetur, përgjigjja juaj nuk është zakonisht e menjëhershme dhe zakonisht do të duhet të prisni disa ditë. Sigurisht, mund të ndodhë që nëse kaloni në pjesën e tyre të ndihmës që do të gjeni nga brenda rrjetit social, zgjidhni problemin tuaj ose madje mësoni për llojet e tjera të problemeve në rast se në të ardhmen ato lindin dhe prishin përvojën që po përjetoni rrjeti social. Në çdo rast, madje i keni edhe përmes rrjeteve të tjera sociale si Twitter. Me gjithë këtë ne do t'ju tregojmë tani ose do të përpiqemi t'i përgjigjemi asaj pyetjeje që ju ka sjellë në këtë artikull.

Si të kontaktoni Instagram

Siç thamë, nuk është shumë e vështirë të lidhesh me njerëzit që duhet të të ndihmojnë nga Instagram. Vetë rrjeti social ju vë në dispozicion në një mënyrë shumë të qartë një numër telefoni për kontakt dhe një email të cilave mund t’i shkruani pa ndonjë problem për çdo lloj rrethane që lind dhe ka nevojë për vëmendje. Sigurisht, është më mirë të shkruash atë email në anglisht, edhe nëse është nga një përkthyes. Në atë email që do t'ju lëmë këtu më poshtë, duhet të shpjegoni me hollësi se çfarë ju ka ndodhur dhe çfarë dëshironi ose keni nevojë në atë kohë.

Përveç këtij emaili që ne ju tregojmë, mund të provoni të kontaktoni drejtpërdrejt përmes rrjeteve sociale në të cilat janë të pranishëm, të tilla si vetë Instagrami ose në Twitter dhe që mund t'ju sigurojmë se shumë herë do të gjeni një përgjigje më shpejt me këto mjete kontakti për t'iu përkushtuar thirrjes në numrin e telefonit që do t'ju lëmë këtu. Vendimi se cilat mjete kontakti do të përdorni janë tuajat, por nëse ato nuk përgjigjen në një, ju gjithmonë mund të zgjidhni të vazhdoni të përdorni pjesën tjetër derisa të gjeni një përgjigje për problemet tuaja.

Atëherë ne ju lëmë Detajet e kontaktit në Instagram kemi folur në paragrafët e mëparshëm:

Trueshtë e vërtetë që deri më tani ne kemi përmbushur atë që kemi premtuar për t'ju mësuar se si të kontaktoni Instagram, ju jeni tashmë më afër se 2 minuta më parë që të jeni në gjendje të flisni me dikë për të zgjidhur problemet tuaja. Por, megjithëse rrjeti social i fotografisë është një mjet i mirë kontakti Ka të tjerë që duhet t'i njihni edhe ju pasi ajo që na intereson është gjetja e një zgjidhjeje të shpejtë për problemin dhe përdorimi i llogarisë suaj normalisht përsëri.

Artikulli i lidhur:
Si të vendosni kohëmatësin ose numërimin mbrapsht në Instagram

Nga vetë aplikacioni ju mund të kërkoni ndihmë siç ju thamë në fillim të artikullit dhe tani pasi të keni njohur emailin, numrin e telefonit dhe llogaritë e rrjetit në të cilat ato janë të pranishme, ne do të shpjegojmë se ku tjetër mund të gjeni një zgjidhje për problemet tuaja Ne e parashikojmë atë, quhet 'Faqja e ndihmës në Instagram 'ose' Shërbimi i ndihmës në Instagram ', në anglisht' help Instagram '

Shërbimi i Ndihmës Instagram - Ndihmoni Instagramin

Faqja e ndihmës në Instagram

Siç ju thamë, shërbimi i ndihmës Instagram mund të gjendet brenda vetë aplikacionit ose nëse nuk ju pëlqen ta bëni nga telefoni juaj celular, mund ta gjeni nga çdo shfletues duke kërkuar Faqja e kontaktit ose ndihmës në Instagram. Nga kjo faqe ju mund të zgjidhni probleme të ndryshme të tilla si një rikuperim i llogarisë për shkak të një sulmi ose humbjeje.

Në raste si ajo e mëparshme, për t'ju dhënë idenë, ju mund ta bëni të gjithë procesin nga kjo faqe. Nëse ky është problemi juaj, do të duhet të plotësoni vetëm informacione të ndryshme që do t'ju kërkohen, të tilla si llojin e llogarisë që keni, në rast se jeni një llogari kompanie, nëse jeni përfaqësues i një personi të njohur ose thjesht gjithashtu një llogari personale. Ata do t'ju kërkojnë informacione të ndryshme private që vetëm ju duhet t'i dini.

Sapo të bëni ato hapa, do të duhet të prisni që rrjeti social dhe punëtorët e tij të kontaktojnë me ju Dhe siç ju thamë më parë, shpejtësia zakonisht bie në sy nga mungesa e saj pasi koha mesatare e përgjigjes është zakonisht rreth tre ditë të paktën deri në një javë vonesë.

Artikulli i lidhur:
Si të hiqni "parë" në Instagram

Kur ajo përgjigje nga rrjeti social të arrin deri te ju, ajo që ata normalisht kërkojnë në këto raste është që ju të performoni një selfie me një letër të bardhë në të cilën do të duhet të shkruani një kod që vetëm ju do ta dini sepse ata do t'ju kenë dërguar me email. Në këtë mënyrë të veçantë, por efektive, ata do të verifikojnë që ju jeni pronari i llogarisë. Sapo ta dërgoni do të duhet të prisni përsëri për një përgjigje, por mos u shqetësoni, në këtë rast ata zakonisht marrin më pak, rreth 24 orë përgjigje, ndoshta diçka më shumë, por zakonisht nuk zgjat aq shumë.

Në faqen e ndihmës të rrjetit social do të gjeni mënyra të ndryshme për të kontaktuar Instagram dhe ndër të tjera si ajo që ju kemi thënë më parë, për të specifikuar një shembull praktik ose një rast të zakonshëm siç është pirateria ose vjedhja e llogarisë, do të gjeni seksione të ndryshme të cilat po ju themi më poshtë: 

 • Problemet në lidhje me funksionet Instagram.
 • Problemet në lidhje me menaxhimin e llogarisë tuaj Instagram.
 • Problemet në lidhje me privatësia, mbrojtja dhe siguria nga llogaria juaj në Instagram.
 • Problemet në lidhje me Politikat ose ankesat e Instagram-it. 
 • Problemet në lidhje me Llogaritë në Instagram për biznesin, domethënë llogari profesionale.

Në secilën nga këto seksione ose menu që do të gjeni në faqen e ndihmës në Instagram do të gjeni nën menu të ndryshme që do t'ju japin më shumë opsione në mënyrë që të mund të gjeni problemin tuaj mes tyre saktësisht. Përveç problemeve që lidhen me Instagram dhe llogarinë tuaj, do të gjeni gjithashtu nKarakteristika të reja në lidhje me tiparet që janë prezantuar kohët e fundit të tilla si Instagram TV, pyetësorët në Instagram Stories, duke qenë në gjendje t'u përgjigjeni llojeve të ndryshme të pyetjeve drejtpërdrejt dhe shumë më tepër.

Siç ju thamë, ju do ta gjeni lehtë këtë faqe duke bërë një kërkim në Google ose nëse ju pëlqen, mund të shkoni direkt për të kontaktuar me shkrim duke hyrë në faqen zyrtare të Instagram, e cila është Instagram.com. Pas kësaj do të duhet të identifikoheni me llogarinë tuaj, të shkoni në profilin tuaj dhe të klikoni në timonin e opsioneve për të gjetur cilësimet dhe konfigurimin dhe pas kësaj, do të gjeni mundësinë për të "raportuar një problem". Në atë moment është koha kur ju do të duhet të paraqisni çështjen tuaj dhe të bashkëngjitni prova si screenshot. 

Me pak fjalë, është e qartë që ju keni shumë mënyra për të kontaktuar Instagram nga platforma të ndryshme që përdorni, por më e rekomanduara është faqja e ndihmës. Shpresojmë që ky artikull t'ju ketë ndihmuar zgjidhni problemet tuaja në rrjetin social Instagram dhe që tani e tutje ju e dini se ku të kontaktoni Instagram.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.