Krijo një ftesë ditëlindjeje për WhatsApp falas

Krijo një ftesë ditëlindjeje për WhatsApp falas 0

Mësoni të krijoni një ftesë ditëlindjeje për WhatsApp falas dhe në disa hapa. Në këtë shënim të shkurtër, por të përmbledhur, do t'ju tregoj disa sekrete dhe mjete në mënyrë që të arrini qëllimet tuaja në mënyrë të drejtpërdrejtë dhe të thjeshtë.

Siç e dini tashmë, pavarësisht nga shkathtësia e platformës së mesazheve, nuk ka hapësirë ​​për dizajn. Prandaj, unë do t'ju tregoj disa mjete të specializuara për të lënë mendjen dhe kreativitetin tuaj të egër. Ka ardhur koha për të krijuar një ftesë ditëlindjeje për WhatsApp falas dhe me cilësi të shkëlqyer.

Shpresoj që të mos jeni nervoz për të lënë zonën tuaj të rehatisë për sa i përket dizajnit, në të njëjtën mënyrë Unë do t'ju drejtoj hap pas hapi mbi elementët më të rëndësishëm që ju nevojiten për të filluar. Pa zgjatje të mëtejshme, le të fillojmë.

Llojet e ftesave për ditëlindje për WhatsApp

Krijo një ftesë ditëlindjeje për WhatsApp falas

Në shumëllojshmëri është shija, prandaj, ajo ndërmjet sa më origjinale të jetë ftesa juaj e ditëlindjes, aq më të mira do t'ju sjellë. Është e vlefshme të keni parasysh personalitetin tuaj, llojin e festës që keni në mendje apo edhe kujt i drejtohet. Këtu janë disa lloje të zakonshme të ftesave për të gjetur:

 • Ftesë zyrtare: Këto lloj ftesa bëhen zakonisht për festime shumë serioze, ku mund të marrin pjesë miqtë, familja, kolegët apo edhe shefat. Rregullisht ka ngjyra elegante, një tipografi shumë të veçantë dhe pak elementë vizuale.
 • ftesë qesharake: Mund të thuhet se ftesa qesharake është pritur gjithmonë mirë nga të gjithë. Rregullisht, përmban shaka, fraza interesante, ngjyra të gëzuara dhe pak erëz nëse është e nevojshme. Festoni madh me pak humor.
 • ftesë bie shumë në sy: Përdorni parimet bazë të reklamimit, ku duke tërhequr vëmendjen e përdoruesit, thjesht duhet të lini mesazhin. Në varësi të llojit të personalitetit, kjo mund të ndryshojë shumë, por gjithmonë duke e bërë të qartë mesazhin, datën dhe diçka tjetër-
 • ftesë interaktive: Me përdorimin e teknologjisë dhe lehtësirat që ajo sjell, është shumë e zakonshme të shohësh ftesa interaktive. Këto bëhen rregullisht në video ose përmes animacioneve që ju udhëzojnë përmes ftesës ndërsa ju përcjellin mesazhin.
 • ftesë mode: Moda është diçka magjepsëse, veçanërisht kur ndikimi i saj mund t'ju ndihmojë t'i arrini mysafirët tuaj në një mënyrë origjinale. Mbështetuni te ngjyrat, frazat, personazhet, ngjarjet dhe filmat që mund t'i shtojnë diçka ftesës suaj, duke lënë një ndikim pozitiv në çdo kohë.

Ka disa lloje të tjera ftesash, të cilat madje mund të arrihet duke kombinuar disa nga sa më sipër. Ideja është të vidhni vëmendjen e lexuesit tuaj për të paktën disa sekonda dhe më pas të bëni të qartë një mesazh. Pasi të merret, lexuesi bën një zgjedhje, të marrë pjesë apo jo.

Mjete për të krijuar një ftesë ditëlindjeje falas për WhatsApp

ftesa per ditelindje per whatsapp falas

Ka ardhur koha për të zbuluar se cilat janë mjete më praktike dhe miqësore për ta përdorur për të krijuar ftesën tuaj të ditëlindjes për WhatsApp falas dhe pa asnjë stres. Këto nuk janë të vetmet që ekzistojnë, por janë më të njohurat që mund të gjeni në ueb pa paguar ose pa ditur për dizajnin.

Canva

Canva

Jam plotësisht i sigurt që e dini Canva, një platformë që ndihmon në krijimin e dizajneve të pothuajse çdo lloji. Ftesat për ditëlindje nuk bëjnë përjashtim, sepse këtu mund të shijoni një numër të madh shabllonesh, të cilat, Shumica e tyre janë kontribuar nga përdorues të tjerë..

Ka disa mënyra për të krijuar ftesën tuaj, në rastin tim, Më pëlqen të filloj nga e para dhe të personalizoj sa më shumë që të mundem. Megjithatë, nëse nuk shkon mirë me dizajnin, në mënyrë ideale duhet të gjeni një shabllon që ju pëlqen dhe ta personalizoni sipas dëshirës tuaj.

Pasi të përfundojë procesi, thjesht ne duhet ta eksportojmë atë në një format imazhi dhe më vonë ta shpërndajmë me WhatsApp përmes një mesazhi të thjeshtë. Një ide e shkëlqyer, por që kërkon pak kohë, është personalizimi i çdo ftese, duke vendosur emrin e çdo të ftuari.

video

video

Nëse dëshironi që ftesa juaj e ditëlindjes për WhatsApp të bie në sy për shumë arsye, video Do t'ju pëlqejë. në këtë platformë Ne ndryshojmë ftesat tradicionale të imazhit për një video të vogël me përmbajtje të larmishme. Për të realizuar videon tuaj, thjesht duhet të zgjidhni një nga shabllonet në dispozicion, të cilët ju informoj se janë shumë të larmishëm.

Nga vetë platforma, do t'ju kërkohet të ndiqni disa hapa. Gjëja kryesore është të zgjidhni një fotografi të të nderuarit, redaktoni tekstin që do të përmbajë dhe kaq, për pak minuta do të mund të shkarkoni videon për ta dërguar tek kontaktet tuaja në WhatsApp.

Është e rëndësishme të theksohet se produktet mund të ketë një filigran, por ju siguroj, nuk do t'ju duhet të paguani asgjë për t'i marrë ato. Mendoj se këto lloj mjetesh janë shumë interesante dhe është e nevojshme që të paktën një herë t'i përdorni dhe të keni mendimin tuaj.

partiza

partiza

Ndoshta emri ju duket i njohur, po, Videozas, është pjesë e kësaj platforme. Ndryshe nga platforma e mëparshme, këtu mund të personalizoni edhe ftesat por në imazhe. Mund të duket pak më pak tërheqës se formati i videos, por më besoni, numri i shablloneve është i madh dhe do t'ju pëlqejë.

Nëse dëshironi të filloni të përdorni partiza, ju vetëm duhet të zgjidhni një temë, pastaj një shabllon dhe kur të keni redaktuar tekstin dhe të keni shtuar imazhin, të eksportoni produktin. Do të varet vetëm nga ju të dërgoni te kontaktet tuaja afër për të marrë pjesë në datën dhe orën e vendosur në kartën dixhitale.

Ashtu si rasti i mëparshëm, kjo platformë është plotësisht falas. Është e rëndësishme të mbani parasysh se ftesat tuaja do të kenë filigranë, por ato nuk do t'i heqin në asnjë moment kartës suaj dixhitale.

Magjike Mail

Posta magjike

Platforma Magjike MailNuk është plotësisht falas, por ofron një version provë ku mund të bëni deri në 10 karta pa paguar asnjë qindarkë.

Su ndërfaqja është mjaft miqësore dhe madje ju lejon të përcaktoni nëse dëshironi ta dërgoni kartën direkt përmes Facebook, WhatsApp ose thjesht ta shkarkoni për ta dërguar vetë. Sipas mendimit tim, estetika e Correo Mágico është pak më pak e ndezur, por është shumë origjinale.

Ilustrimet e tij janë shumë të bukura dhe bien në sy, duke iu përshtatur plotësisht formati tradicional i kartës së ftesës dhe urime nje jete. Nëse ju pëlqen vintage në një format modern dixhital, atëherë do t'ju pëlqejë.

Urime origjinale për ditëlindjen WhatsApp +
Artikulli i lidhur:
Urime origjinale të ditëlindjes në WhatsApp

Shpresoj se ju kam udhëzuar gjatë procesit për të krijuar një ftesë falas për ditëlindjen WhatsApp. Jam i sigurt që ka mbetur jashtë shumë platforma, por Ideja është të fokusohemi tek ato kryesore, më të thjeshta dhe miqësore. Nëse mendoni se ka diçka thelbësore në listë, mund të na lini një koment dhe kështu të përditësoni shënimin.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.