Udhëzues i shpejtë për krijimin e grupeve WhatsApp pa emër

Krijoni grupe WhatsApp pa emra: Udhëzues i shpejtë për fillestarët

Krijoni grupe WhatsApp pa emra: Udhëzues i shpejtë për fillestarët

Disa muaj më parë, ne ju ofruam një shumë Tutorial i plotë dhe praktik i WhatsApp lidhur me Grupet. Dhe meqenëse, në të nuk komentuam një truk të vogël, por të dobishëm rreth tyre, sot në këtë udhëzues i ri i shpejtë do ta mbulojmë në thellësi.

Ky truk, ose karakteristikë e fshehtë ose e fshehur e grupeve, i referohet mundësisë së «krijoni grupe WhatsApp pa emër ». E cila mund të jetë shumë e dobishme në raste të tilla si nevoja për të krijuar shpejt një grup për arsye të ndryshme, pa pasur në mendje një temë apo objektiv të caktuar për të. Pra, për të mos humbur kohë për një emër të përshtatshëm, ne thjesht mund ta krijojmë atë pa emër dhe kaq, për ta përdorur.

grupe whatsapp

Dhe kur themi se është një mashtrim ose veçori sekrete ose e fshehur, nënkuptojmë se nuk është publikuar, drejtpërdrejt dhe qartë, në faqen e qendrës së ndihmës WhatsApp. Ose të paktën jo aty ku duhet të jetë, që është në seksionin kushtuar cSi të krijoni një grup dhe të ftoni pjesëmarrës.

Nga sa supozojmë se është nisur si një risi minimale ose e parëndësishme, pak e publikuar. Megjithatë, ne besojmë se mund të jetë shumë i dobishëm për përdorues të caktuar në situata të ndryshme që kërkojnë përdorimin e aplikacionit të mesazheve të çastit WhatsApp. Pra, pa u zgjatur, më poshtë do të shpjegojmë si ta përdorni këtë truk.

grupe whatsapp
Artikulli i lidhur:
Grupet WhatsApp: gjithçka që duhet të dini

Krijoni grupe WhatsApp pa emra: Udhëzues i shpejtë për fillestarët

Krijoni grupe WhatsApp pa emra: Udhëzues i shpejtë për fillestarët

Hapat për të krijuar shpejt grupe WhatsApp pa emra

Për ta realizuar këtë mashtroni ose përdorni këtë veçori të fshehurHapat e nevojshëm janë si më poshtë:

 • Ne ekzekutojmë aplikacionin tonë celular WhatsApp.
 • Dhe duke qenë në seksionin Chats, shtypim butonin Options Menu dhe zgjedhim opsionin New group.
 • Më pas, ne zgjedhim njerëzit e duhur ose të kërkuar brenda tij dhe shtypim butonin Vazhdo (shigjeta përpara ose djathtas në fund).
 • Më pas, në dritaren tjetër ku duhet të vendosim emrin e grupit, e lëmë bosh dhe shtypim butonin Ok (miratimi që ndodhet në fund) për të përfunduar krijimin e Grupit pa Emër. Vini re se kjo kuti ka fjalën opsionale në kllapa. E cila na tregon se ne mund ose nuk mund t'i japim një emër të dukshëm. Siç mund të shihet në pamjet e mëposhtme të ekranit.

Hapat për të krijuar shpejt grupe WhatsApp pa emra 1

Më shumë mundësi: Përshkrimet dhe emri më vonë

 • Megjithatë, pavarësisht se nuk vënë një emër grupi, aplikacioni emërton shkurt disa nga anëtarët e parë të shtuar. Dhe gjithashtu ju lejon të vendosni një përshkrim për grupin nëse është e nevojshme, siç mund të shihet më poshtë në pamjet e mëposhtme të ekranit.

Hapat për të krijuar shpejt grupe WhatsApp pa emra 2

 • Dhe siç është logjike të mendohet, më vonë, nëse është e nevojshme, mund t'i japim grupit emrin e duhur. Përmes menysë së opsioneve kur jeni brenda grupit. Siç mund të shihet më poshtë në pamjet e mëposhtme të ekranit.

Pamja e ekranit 3

Pamja e ekranit 4

kërkoni grupet e whatsapp
Artikulli i lidhur:
Si të kërkoni grupet WhatsApp
 • Pamja e ekranit të WhatsApp Messenger
 • Pamja e ekranit të WhatsApp Messenger
 • Pamja e ekranit të WhatsApp Messenger
 • Pamja e ekranit të WhatsApp Messenger
 • Pamja e ekranit të WhatsApp Messenger
 • Pamja e ekranit të WhatsApp Messenger
 • Pamja e ekranit të WhatsApp Messenger
 • Pamja e ekranit të WhatsApp Messenger
 • Pamja e ekranit të WhatsApp Messenger

Me pak fjalë, «krijoni grupe WhatsApp pa emër » Është e mundur dhe e dobishme për raste të caktuara kur kemi nevojë për shpejtësi ose nuk është diçka aq e rëndësishme ose është thjesht diçka e përkohshme. Megjithatë, si me shumë gjëra, ka kufizime ose dallime, dhe një grup me ose pa emër brenda WhatsApp ka të vetin, edhe pse ato nuk janë aq të rëndësishme apo të rëndësishme.

P.sh. Një grup WhatsApp me një emër ka kufirin e njohur prej 1024 kontaktesh. Derisa, Një grup pa emër mund të ketë vetëm maksimumi 6 pjesëmarrës pas krijimit ose më pas. Dhe për shkak se grupet pa emër marrin automatikisht dhe rastësisht një emër për secilin pjesëmarrës ose anëtar, emri i grupit do të shfaqet ndryshe për secilin pjesëmarrës. Dhe kjo ndryshon në varësi të mënyrës se si secili person i ruan kontaktet e tij në telefonin e tij celular.

Ndoshta, mund të ketë disa dallime më të vogla, kështu që nëse dini ndonjë kur bëni këtë truk ose përdorni këtë funksion sekret ose të fshehur, Ju ftojmë ta komentoni përmes komenteve për njohurinë dhe dobinë e të gjithë atyre që mund ta lexojnë këtë udhëzues të shpejtë të vogël dhe të dobishëm sot. Dhe nëse ju pëlqeu ky postim, mos ngurroni të eksploroni të tjerat tona të shkëlqyera tutoriale, udhëzues dhe informacione të lidhura me WhatsApp.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.