Si të krijoni një sondazh në WhatsApp dhe si funksionojnë ato?

Krijoni anketën WhatsApp: Gjithçka rreth kësaj veçorie të dobishme

Krijoni anketën WhatsApp: Gjithçka rreth kësaj veçorie të dobishme

Duke përfituar nga dita e fundit e këtij muaji, sot ju ofrojmë një udhëzues i ri i shpejtë në WhatsApp nga shumë që kemi krijuar, bazuar në një veçori tashmë ekzistuese dhe të dobishme të kësaj platforme të mrekullueshme të mesazheve të çastit, e cila nuk është gjë tjetër veçse mundësia «krijoni një anketë WhatsApp».

Karakteristikë e thënë tashmë ka një kohë të mirë brenda aplikacionit celular. Dhe faleminderit Zotit që ka qenë kështu, pasi shumë prej përdoruesve të tij kanë kërkuar prej kohësh që të shtohet një funksionalitet i tillë. Mbi të gjitha, sepse të tjerët aplikacione të ngjashme sociale si Telegram, dhe të tjera si aplikacionet e saj simotra (Instagram dhe Facebook), e kishin tashmë për një kohë të gjatë. Gjithashtu, duke qenë se WhatsApp është një nga aplikacionet më të mëdha dhe më të përdorura të mesazheve të çastit në botë, kjo veçori e mrekullueshme që do të eksplorojmë sot nuk mund të lihet jashtë.

Katalog falas WhatsApp: Si ta krijoni dhe menaxhoni atë?

Katalog falas WhatsApp: Si ta krijoni dhe menaxhoni atë?

Përveç kësaj, ky funksion i dobishëm dhe i shkëlqyer i fuqisë «krijoni një anketë WhatsApp» Nuk është përfshirë për shumë kohë, ndoshta maksimumi një vit. Sidoqoftë, ne jemi të sigurt se këto dhe të tjera përfshihen në përditësime progresive në vitin e fundit, janë vlerësuar mirë nga shumë përdorues të tij.

Pra, Nëse keni përdorur WhatsApp për një kohë të gjatë, me siguri e keni tashmë këtë përditësim të integruar që ju jep mundësinë e përdorni anketat. Si në grupet në të cilat jetoni, ashtu edhe në bisedat individuale të krijuara me njerëzit në listën tuaj të kontakteve. Pra, nuk do t'ju duhet më t'i drejtoheni pyetjes "të modës së vjetër" për të bërë një pyetje në format teksti të thjeshtë me ose pa opsione.

Katalog falas WhatsApp: Si ta krijoni dhe menaxhoni atë?
Artikulli i lidhur:
Si të krijoni dhe menaxhoni një katalog WhatsApp falas?

Krijoni anketën WhatsApp: Gjithçka rreth kësaj veçorie të dobishme

Krijoni anketën WhatsApp: Gjithçka rreth kësaj veçorie të dobishme

Hapat për të krijuar një Anketë WhatsApp

Aktualisht, për krijoni dhe përdorni një anketë WhatsApp Në bisedat individuale si grupe, ju duhet vetëm të kryeni hapat e mëposhtëm të thjeshtë dhe pak:

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
zhvilluesi: Whatsapp LLC
Çmimi: Falas
  1. Ne hapim çdo bisedë individuale ose grupore në aplikacionin tonë WhatsApp.
  2. Më pas, shtypim butonin e futjes (simboli i kapjes) që ndodhet pranë butonit të fotografimit (ikona e kamerës së fotografisë) dhe vetëm brenda kutisë për të shkruar mesazhe.
  3. Më pas, në menynë e shfaqur zgjedhim ikonën Survey. Dhe presim që të fillojë ekrani i quajtur Krijo një sondazh, ku do të punojmë deri në fund.
  4. Për të përfunduar krijimin, ne duhet të shtjellojmë një pyetje në fushën Bëj një pyetje. Dhe më poshtë, duhet të shtojmë në seksionin Opsionet, përgjigjet e mundshme që do të zgjidhen nga të gjithë pjesëmarrësit. Për këtë, ka deri në 12 fusha (përgjigje) për t'u programuar. Dhe nëse tashmë është gati, duhet të shtypim butonin Publish që është në fund të sondazhit.

Pamjet e ekranit të krijimit të sondazheve

Siç mund të shihet në pamjet e mëposhtme të ekranit:

Pamja e ekranit 1

Pasi të publikohet, mund të votoni veten, si dhe pjesëmarrësit e tjerë në Chat ose grup gjithashtu. Gjëja interesante për Anketa në WhatsApp është se ne gjithmonë mund ta ndryshojmë votën tonë thjesht duke klikuar në të njëjtin opsion të votuar për ta hequr atë dhe më pas në një tjetër ose të tjerët. Ndërsa, për të parë rezultatet e tij, ju duhet vetëm të shtypni butonin Butoni i shikimit të votave.

Pamja e ekranit 2

Përveç kësaj, nëse krijuesi i sondazhit ka çaktivizoi opsionin për të votuar përgjigje të shumta, kur prekni më shumë se një opsion, ai që kishim zgjedhur më parë do të hiqet. Nëse jo, ne mund t'i shënojmë të gjitha nëse duam.

Çfarë raportohet në WhatsApp

Lloje të tjera sondazhesh në WhatsApp

Para se të përfundojmë, vlen të theksohet se në këtë aplikacion celular dhe platformë të mesazheve të çastit do të shohim edhe lloje të tjera sondazhesh, ato zyrtare nga vetë aplikacioni. Këto njihen si Sondazhet e WhatsApp. Dhe qëllimi apo objektivi i tij është mbledhin informacionin e përdoruesit për qëllime kërkimore dhe për të përmirësuar përvojën tonë të përdoruesit me WhatsApp.

Në rast të pjesëmarrjes në to, është e rëndësishme të bëhet e qartë se, sipas vetë WhatsApp, Përgjigjet që ne ofrojmë në to do të ruhen në mënyrë të sigurt. Dhe se vetëm një numër i vogël punonjësish do të kenë qasje në to për analiza. Ndërsa, për të pasur besimin për të marrë pjesë në to, na thonë se sondazhet zyrtare të Sondazhet e WhatsApp ata duhet të kenë një shenjë të gjelbër. Përveç kësaj, ato duhet të vijnë vetëm dhe ekskluzivisht nga sa vijon numrat e telefonit +16505361212, +16508638904.

Si të fshini ngjitësit WhatsApp: Shpejt dhe lehtë
Artikulli i lidhur:
Si të hiqni ngjitësit WhatsApp shpejt dhe me lehtësi?
Si të fshini ngjitësit WhatsApp: Shpejt dhe lehtë

Si të fshini ngjitësit WhatsApp: Shpejt dhe lehtë

Në përmbledhje, nëse jeni ende një nga ata që nuk e kishin përdorur këtë mundësi të "krijoni dhe përdorni një anketë WhatsApp" Si në bisedat individuale, ashtu edhe në grupet tuaja apo të të tjerëve, mos prisni më për ta provuar. Meqenëse, siç mund ta shihni, është diçka e thjeshtë dhe e shpejtë për t'u bërë. Përveç kësaj, na lejon të marrim më shumë informacion dhe më të mirë se një pyetje e thjeshtë në format teksti të thjeshtë, me ose pa opsione.

Dhe nëse doni të dini më shumë rreth temës së sotme, ju lëmë në vijim lidhje zyrtare whatsapp në lidhje me përdorimin e Anketave në aplikacionin në fjalë. Ndërsa, në rast se dëshironi të eksploroni më shumë lajme, udhëzues dhe mësime rreth këtij aplikacioni të mesazheve të çastit, gjithmonë mund të eksploroni seksioni i postimeve në lidhje me WhatsApp.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.