Lojërat më të mira me motor për PC

lojëra me motor

Nëse jeni adhurues i Lojëra me motor Ju do ta doni këtë artikull sepse ne do t'i kushtojmë tërësisht shpejtësisë në dy rrota. Dhe akoma më mirë, secila prej tyre do të jetë për platformën PC, e cila është ajo që shumica prej nesh e kemi në shtëpi. Në thelb, ato janë lojëra që ndryshojnë çdo vit ndërsa fizika, tekstura dhe modelimi bëhen gjithnjë e më të sofistikuara dhe nëse shikojmë një lojë me motor të 5 viteve më parë dhe e krahasojmë me një të tanishmen, nuk ka asnjë ngjyrë dhe ju keni për ta hedhur.të reja.

Artikulli i lidhur:
5 faqet më të mira për të shkarkuar lojëra për PC

Këto lojëra, të njohura edhe si simulues motoçikletash, vendosen kryesisht (me ips të mira) në qarqe të vërteta ku konkurrojnë çdo javë. Ata gjithashtu kanë mënyra dhe gara online për shumë lojtarë gjatë të gjitha stinëve që dalin. Në shumë raste, drejtuesit më të mirë madje merren në turnetë ballë për ballë. Gjatë të gjitha këtyre garave që do të gjeni në mënyrat e shumëfishtë do t'ju duhet të kontrolloni shpejtësinë tuaj, pikat e frenimit dhe të vozisni në kufi. Në çdo rast, nëse jeni një lojtar më i rastësishëm, do të keni mënyra karriere, do të drejtoni një garë pa më shumë ose gjithashtu mund të shkoni në internet pa konkurruar.

Lojërat më të mira me motor për platformën e PC

Tani e tutje do të gjeni një përzgjedhje të mirë të atyre që ne mendojmë se janë lojërat më të mira të motorëve për PC. Ata nuk do të jenë të gjithë njësoj, aspak. Siç ju themi, shumë do të orientohen në konkurrencë dhe realizëm ndërsa të tjerët në arkadë. Ju do të duhet të përshtateni me secilën prej tyre nëse keni ndërmend t'i luani të gjitha, dhe në fund, do të mbeteni me stilin e lojës së drejtimit që ju pëlqen më shumë. Kjo është arsyeja pse ne besojmë se lojërat më të mira për të përjetuar ndjesi të ndryshme pas timonit janë këto:

MotoGP 2021

motoçikleta gp 21

Me siguri jemi para mbretit të garave me dy rrota, më parë ndoshta ajo që është video loja më e mirë me motor që do të gjeni për PC. Moto GP 21 plotëson absolutisht të gjitha pikat që prekëm më parë: ngarje, realizëm, shpejtësi, qarqe të vërteta, konkurrencë, famë, patenta dhe shumë arsye të tjera për t'u bërë zgjedhja juaj kryesore.

Në Moto GP 21 për herë të parë ata kanë qenë në gjendje të zbatojnë penalltinë në xhiro të gjatë, diçka që u pretendua vite më parë për t'i dhënë lojës më shumë realizëm. Këtë vit ka më shumë se 120 pilotë (nga të gjithë këta 40 janë historikë, me spanjishten e rastit në atë listë), 20 pista të vërteta garash dhe një mënyrë e re loje e quajtur Drejtor garash. Këtu do të keni mundësi të krijoni lojëra të ndryshme për të luajtur me miqtë tuaj.

Artikulli i lidhur:
Lojërat më të mira të makinave për PC

Në Moto GP 21 AI është përmirësuar shumë dhe tani ai mëson automatikisht në fluturim (jo një shaka me motor). Nëse keni luajtur Moto GP të mëparshëm kjo është shumë e rinovuar edhe pse ruan të gjitha mënyrat e mëparshme të lojës, mos u shqetësoni. Për shembull, do të gjeni mënyrën tipike të karrierës në të cilën mund të krijoni kalorësin tuaj dhe të filloni nga e para për t'u ngjitur në të gjitha kategoritë deri sa të nënshkruani për një ekip Moto GP. Në fund të fundit mund të jetë më e mira nga të gjitha dhe ajo që duhet të blini për plotësinë e saj.

Ride 4

Ride 4

Një nga konkurrentët e Moto GP 21 është Ride 4. Zhvilluesi i lojës video Ride 4 është tashmë me këstin e katërt, prandaj diçka duhet të ketë nëse lëshoni një në vit. Edhe pse nuk arrin nivelin e Moto GP, çdo vit përmirësohet për sa i përket realizmit dhe trajtimit të motoçikletave dhe sot arrin të transmetojë një përvojë shumë më të mirë sesa ato që kishte në dërgesat e mëparshme.
Ky Ride 4 ka veçori të reja të tilla si personalizimi i kalorësit, motoçikletës dhe veçanërisht ANNA e inteligjencës artificiale nervore, cikli i ditës dhe i natës me ndryshimet e klimës meteorologjike dhe shumë më tepër. Ride 4 është përmirësuar shumë dhe megjithëse nisja e tij tashmë është në vitin 2020 mund të jetë një opsion i mirë nëse e gjeni me një çmim të mirë. Për më tepër, dhe kjo është diçka që e dallon Ride 4 nga Moto GP 21, ju mund të konkurroni në rrugë dhe jo vetëm në qarqe, në rast se ju pëlqen më shumë të shihni qytetin e madh siç ju lëmë në fotografi.

MXGP 2020

MXGP 2020

Duke ndryshuar pak stilin e drejtimit dhe motoçikletës, shkojmë në Motocross. MXGP 2020 është lojë video zyrtare e Kampionatit Botëror Motocross. Prandaj, do të ishte ekuivalenti i standardit tonë për qarqet e asfaltit, Moto GP 21. Në këtë lojë video ju do të jeni në gjendje të gjeni qarqet më të njohura të kësaj disipline të ndryshme dhe emocionuese të motoçikletave. Përveç kësaj, përfshihet një redaktues i këngëve, i cili është quajtur Track editor. Në këtë mënyrë ju mund të krijoni qarqet tuaja për t'i udhëtuar ato sa herë që dëshironi.

Në rast se ofronte pak me gjithçka që kemi thënë tashmë, Ajo gjithashtu vjen me modalitetin Playground që do të simulojë një zonë trajnimi për vozitje më të mirë të motorit dhe në Waypoint, një nga mënyrat e tij, ju mund të krijoni rrugën tuaj dhe të shtoni shënues në terren për ta vënë veten në provë. Prandaj, nëse ju pëlqen të konkurroni MXGP 2020 me të gjitha licencat e tij zyrtare, ai ju ofron ngarje dhe realizëm shumë të mirë. Anothershtë një nga më të rekomanduarat në këtë listë, por ju duhet të pëlqeni Motocross, natyrisht.

Valentino Rossi Lojë

Valentino Rossi Lojë

Nëse jeni tifoz i shoferit tashmë të garave dhe fitues i shumë kampionateve botërore (gjithsej 9) të Moto GP, Valentino Rossi, kjo është loja juaj. Nuk arrin nivelin e Moto GP 21 sepse bazohet fjalë për fjalë në lojën video Moto GP 2016, prandaj është një lojë disi e vjetëruar deri tani. Në çdo rast, nëse dëshironi të rijetoni fazat e tij si vrapues me motor, kjo është loja juaj për ta vënë veten në rolin e kampionit italian i cili ka luajtur kaq shumë tituj me kalorësit spanjollë.

Nëse ju pëlqeu ky artikull dhe Ju ka ndihmuar të mësoni rreth panoramës aktuale të lojërave me motor, na lini një like në formën e një zemre ose një falënderim në komente. Nëse mendoni se mund të keni një lojë me motor që tejkalon cilindo nga ato në listë, është gjithmonë e mirëpritur dhe gjithashtu mund të komentoni për të. Në çdo rast, faleminderit që na lexuat dhe shihemi në artikullin vijues në Forumin Móvil.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.