Të gjitha lojërat e Google, përfshirë dinosaurin mitik

lojra google

A menduat se kishte vetëm dinosaurin e famshëm të Google? Epo jo, motori i kërkimit që është bërë me të gjitha fillimet e shfletuesve të internetit që kemi në kompjuterët tanë ka një përzgjedhje e lojërave të Google për të cilat shumë njerëz nuk dinë. Por ne e bëjmë, dhe ne do t'ju tregojmë për lojërat e tyre, në mënyrë që nëse ndonjëherë mërziteni, t'i provoni. Mund t'i gjeni si nga vetë motori i kërkimit ashtu edhe nga Doodle dhe mund t'i luani si nga kompjuteri juaj ashtu edhe nga telefoni juaj celular.

lojëra fëminore
Artikulli i lidhur:
Lojërat më të mira për fëmijë në internet, të sigurta dhe falas

Ne do t'ju shpjegojmë si të luani këto lojëra Google në mënyrën më të lehtë dhe ne gjithashtu do t'ju tregojmë se për çfarë bëhet fjalë për secilën prej tyre, në mënyrë që nëse ju pëlqen, mund të hyni dhe të luani disa lojëra në çdo kohë. Sepse kush nuk ka luajtur dinosaurin Google në kolegj apo në punë sepse ishte mërzitur plotësisht! Epo tani ju do të dini se ka shumë të tjerë përtej, dinosauri nuk është i vetëm. Për këtë arsye, dhe për shkak se ne të gjithë jemi lojtarë dhe më shumë në momentet e mërzisë, ne shkojmë atje me listën e lojërave që Google ofron falas.

Lojëra plotësisht falas të Google nga vetë motori i kërkimit

Gjarpër google

Siç thamë, për të qenë në gjendje të gjeni këto lojëra video ju vetëm do të duhet të performoni një kërkim i thjeshtë në motorin e kërkimit të vetë Google. Sapo të vendosni emrin e lojës video dhe prapa Google ajo do të shfaqet e listuar si Google Play, të cilën nuk duhet ta ngatërroni me Google Play Store, pasi ajo gjithashtu do të shfaqet ashtu siç është nga vetë kompania.

Një mënyrë tjetër për t'i luajtur ato është të shkruani lojëra të Google në motorin e kërkimit. Do të shfaqet një faqe zyrtare në internet e Google ku do të shihni se ekziston një opsion që ju çon në një faqe tjetërMe Në të mund të shihni të gjitha dudlet që ai ka pasur dhe gjithashtu do të gjeni të gjitha lojërat e tij. Prandaj ju tashmë dini mënyra të ndryshme për të hyrë. Një e drejtpërdrejtë dhe një më shumë në thellësi, varet nga nxitimi dhe mërzia juaj, ju mund të bëni njërën ose tjetrën për të arritur tek lojërat e ofruara nga motori i kërkimit.

zgjedh lojrat
Artikulli i lidhur:
Programet më të mira për të optimizuar lojërat në Windows

Nuk ka shumë më shumë për të treguar në lidhje me metodën për t'i gjetur ato pasi është saktësisht e njëjtë nëse përdorni një pajisje celulare ose një kompjuter ose laptop, prandaj, ne shkojmë atje me listën e lojërave falas që do të gjeni në motorin e famshëm të kërkimit Google.

 • i vetmuar
 • dragaminë
 • TIK tak toe
 • Njeri pac
 • Gjarpër
 • Zerg nxiton
 • Breakout
 • Re të Google
 • Hidhni një monedhë

Përveç këtyre, të cilat janë ato fikse dhe tani do të shpjegojmë se si janë, ka speciale të tjera me shkarravinë sezonale të cilat mund të jenë gjithashtu të disponueshme në faqen e tyre të internetit që kemi përmendur më lart. Këto lojëra janë si më poshtë:

 • Halloween 2020
 • Dita e Nënës 2020
 • T-rex vrap
 • Akademia Magjike e Maceve
 • Dueli i Madh i Ghoul
 • Gnomes kopsht
 • Futboll 2012
 • Basketboll 2012
 • Janji në sllallom 2012
 • 50 vjetori Doktor Who
 • 155 vjetori i Pony Express
 • Shën Valentinit 2017

Siç mund ta shihni, zhvilluesit e motorit të kërkimit zakonisht bëjnë gjëra të veçanta për një ditë të ndryshme ose atë të treguar në kalendar. Por tani, ne do t'ju shpjegojmë se për çfarë bëhet fjalë për secilën nga lojërat që janë në ekipin e titujve të lojërave të Google. Shumë prej tyre tashmë do t’i dini për çfarë bëhet fjalë sepse janë lojëra klasike, madje edhe disa shkronja. Të tjerët mund të mos jenë aq klasikë, prandaj, le të shkojmë me të.

i vetmuar

i vetmuar

Mund të hyni në pamje të vetmuar Solitaire: në Google. Gameshtë loja klasike me karta e një jete që e keni gjithashtu në dispozicion në kompjuterin tuaj. Loja video ka dy nivele për ju, të lehtë dhe të vështirë. Në atë që ndryshon nga diamanti i Windows në rast se pyesni veten pse do të përdor Google dhe jo kompjuterin tim, është se nuk ka asnjë shkurtore për të vendosur karta duke klikuar dy herë mbi to, ju duhet t'i tërhiqni ato në vendin ku dëshironi leri ata. Ju mund të luani diamantin e Google nga shfletuesi, prandaj mund të hyni nga telefoni juaj celular nëse dëshironi gjithashtu.

TIK tak toe

TIK tak toe

Këtë lojë do ta gjeni duke kërkuar Tic tac toe: në motorin e kërkimit. Anothershtë një tjetër klasik i jetës. Ju nuk do të keni nivele të vështirësisë dhe opsioni i parë që do t'ju ofrojë është nëse do të luani me X ose me O. Pastaj do t'ju duhet të shtypni për të rrahur makinën. Ashtu si ai i mëparshmi, gjithashtu mund të luani nga telefoni juaj celular pa problem.

Njeri pac

Njeri pac

Duket se ne vazhdojmë me klasikët nga një epokë tjetër. Për të luajtur Pac Man ju do të duhet të përdorni fjalët Pac Man: në Google. Videoshtë video lojë klasike që shënoi një epokë, një ikonë. Mund të luani me tastierën tuaj duke përdorur shigjetat lart, poshtë, djathtas dhe majtas. Ashtu si ai i mëparshmi, gjithashtu mund të luani nga telefoni juaj celular pa problem. Në këtë rast, do të duhet të rrëshqisni gishtin në anën ku dëshironi të shkoni.

Gjarpër

Gjarpër google

Videoloja e famshme e vjetër Nokia është gjithashtu e pranishme në Google. Mund ta gjeni duke kërkuar në Gjarpër:Me Loja video konsiston në ngrënien e mollëve dhe se gjarpri bëhet më i gjatë dhe më i gjatë dhe nuk mund të shmangë pengesat që të marrin jetën derisa të të vrasin. Një lojë video me varësi. Ashtu si ai i mëparshmi, gjithashtu mund të luani nga telefoni juaj celular pa problem. Ju gjithashtu do të duhet të rrëshqitni gishtin.

Zerg nxiton

Mund ta gjeni duke përdorur kërkimin Zerg Rush:Me Lojë video është se qarqe të ndryshme me shkronjën O të Google do të përparojnë në shfletues dhe ju duhet të klikoni mbi to për t'i vrarë ato. Ashtu si ai i mëparshmi, gjithashtu mund të luani nga telefoni juaj celular pa problem.

Breakout

Atari Breakout Google

Për ta futur atë do të duhet të kërkoni Breakout Atari:, por këtë herë nga pjesa e imazheve të Google. Ju do të duhet të thyeni blloqet pa e lënë topin të ikë dhe të kërcejë. Në këtë rast mund të luani vetëm në PC.

Hidhni një monedhë

Kthejeni një monedhë të Google

Për ta gjetur do të duhet gjeni Rrokullisni një monedhëMe Jo se është një lojë si e tillë, por është në rregull të vendosësh diçka me një mik. Ju thjesht do të rrokullisni një monedhë dhe do të dalë me kokë ose bisht.

Re të Google

Për ta gjetur do të duhet hyni në aplikacionin celular të Google. Pasi të jeni brenda, do të duhet të vendosni modalitetin e aeroplanit dhe të mos keni lidhjeMe Pasi të kërkoni ndonjë gjë në aplikacionin Google, do të shihni një flluskë me lojën video. Një lojë mjaft e çuditshme, por që ia vlen të provohet për misterin e saj.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.