Si të dërgoni mesazhe WhatsApp pa shtuar kontakte nga vetë aplikacioni

Si të dërgoni mesazhe WhatsApp pa shtuar kontakte nga vetë aplikacioni 1

si dërgoni mesazhe WhatsApp pa shtuar kontakte nga vetë aplikacioni Është një kërkesë e përsëritur me një përgjigje të thjeshtë. Të gjithëve na ka ndodhur e vërteta, duam t'i dërgojmë një mesazh një përdoruesi të caktuar dhe nuk duam t'i ruajmë numrin. Në këtë shënim do t'ju tregoj se si ta bëni atë në një mënyrë miqësore.

Fillimisht, WhatsApp, për të ofruar privatësi më të madhe, Nuk lehtëson dërgimin e mesazheve në numra që nuk i kemi në axhendën tonë. Pavarësisht kësaj, ka mënyra për ta bërë atë dhe pa truke komplekse. Mësoni se si të dërgoni mesazhe WhatsApp pa shtuar kontakte nga vetë aplikacioni.

Metodat për të dërguar mesazhe WhatsApp pa shtuar kontakte nga vetë aplikacioni

Si të dërgoni mesazhe WhatsApp pa shtuar kontakte nga vetë aplikacioni

Gjithmonë kemi thënë se në mediat dixhitale ka më shumë se një mënyrë për të kryer të njëjtin aktivitet dhe kjo nuk bën përjashtim. Këtu do të shpjegoj cilat janë metodat më të lehta kështu që ju mund të dërgoni mesazhe WhatsApp pa shtuar kontakte nga vetë aplikacioni.

Ato që do t'ju tregoj më pas, nuk duhet të jenë të vetmet, megjithatë, nëse janë më të thjeshtat dhe më miqësorët, edhe kur nuk keni njohuri të thella për WhatsApp. Me siguri disa prej tyre i dini, por gjithsesi ja ku janë.

Nëse e dini numrin, por ai nuk ju ka shkruar

Kjo është metoda më e thellë dhe kërkon pak më shumë punë, por gjithsesi është shumë e thjeshtë. Gjëja më e rëndësishme është se ne nuk do të shkelim asnjë rregullore, pra nuk është arsye për bllokim apo sanksione të çfarëdo lloji. Në këtë, ne do të mbështetemi në lidhjet e kontaktit që përdoren gjerësisht, kryesisht në platforma të tjera. Hapat që duhen ndjekur janë:

 1. Është plotësisht e nevojshme që të keni numrin e telefonit të lidhur me WhatsApp që dëshironi të kontaktoni pa e ruajtur atë në axhendën tuaj.
 2. Hapni shfletuesin tuaj të internetit dhe kopjoni lidhjen e mëposhtme:https://api.whatsapp.com/send?phone=” dhe pas shenjës së barazimit shkruani numrin e telefonit. Është thelbësore që të shkruani kodin e vendit të origjinës.w2
 3. Shtypni tastin "Enter". Do të shfaqet një dritare që ju tregon se po dilni nga shfletuesi i internetit dhe po ju ridrejtoni në WhatsApp.W3
 4. Kur të hyni në aplikacionin tuaj WhatsApp, do ta hapni drejtpërdrejt bisedën dhe do të mund t'i shkruani këtij personi pa e shtuar numrin e tij të telefonit në librin tuaj të kontakteve.

Kjo metodë përdoret gjerësisht, kryesisht nga shitësit online. Mund të ekzekutohet jo vetëm nga celulari, por edhe nga kompjuteri. Përfitoni nga këto lloj mjetesh ose thjesht provoni ato për t'i njohur. Kjo metodë tNjë individ do t'ju hapë një univers mundësish për të kontaktuar klientët potencial përmes WhatsApp.

Si të vendosni shkronja të zeza në WhatsApp 3
Artikulli i lidhur:
Si të vendosni shkronja të zeza në WhatsApp

Në rast se ju kam shkruar një mesazh

Kur jeni kontaktuar me numrin që dëshironi t'i shkruani pa shtuar, gjërat janë shumë më të thjeshta se në rastin e mëparshëm. Ky rast është aq i thjeshtë sa i thjeshtë hapni mesazhin dhe më pas bisedoni prej andej.

Si në rastin e mëparshëm, ne mund ta kryejmë metodën nga celulari, shfletuesi i internetit ose aplikacioni desktop për kompjuterin. Vini re se ju mund të shkruani sa herë që e konsideroni të nevojshme, por është jetike që të mos e fshini bisedën, përndryshe do të duhet të prisni që ai t'ju shkruajë përsëri ose të përdorni metodën e mëparshme.

Rasti që ju telefonova

Kjo metodë është shumë e ngjashme me atë të mëparshme, ku kontakti ndërveproi në një farë mënyre me llogarinë tuaj WhatsApp. Në këtë rast, kontakti përmes një telefonate, pavarësisht nose të jetë aq i drejtpërdrejtë sa një mesazh ose shënim zanor, mund të hapim edhe një bisedë prej tij.

Mënyra për të dërguar një mesazh WhatsApp pa shtuar kontakte nga vetë aplikacioni kur ata kanë bërë një telefonatë është e thjeshtë.

 1. Hapni aplikacionin tuaj WhatsApp si zakonisht.
 2. Hyni në seksionin e thirrjeve dhe gjeni numrin që ju telefonoi.
 3. Klikoni mbi të dhe do t'ju ridrejtojë në një ekran me informacion të detajuar rreth thirrjes. Në shiritin e sipërm të kokës, do të gjeni një ikonë mesazhi, pranë 3 pikave. Klikoni mbi të.
 4. Duke vepruar kështu, ju do të jeni në gjendje të bisedoni drejtpërdrejt me atë numër pa pasur nevojë ta shtoni atë në listën tuaj të kontakteve. android

Ju mund ta kryeni këtë procedurë pavarësisht nëse telefonatës ose telefonatës video nuk i është përgjigjur. Këtu mund të bllokoni ose shtoni numrin nëse e konsideroni të tillë, duke përsëritur opsionet e dy metodave të mëparshme.

Për një kontakt që është në një grup të përbashkët

Kjo është metoda më e drejtpërdrejtë dhe e thjeshtë nga katër të përmendura në këtë listë. Në thelb, do të rikuperojmë numrat nga grupet e përbashkëta dhe kështu të kontaktojnë ata. Unë dyshoj se ju e keni ekzekutuar këtë më parë, por në të njëjtën mënyrë, unë do t'ju tregoj se si bëhet.

 1. Futni grupin ku është kontakti.G1
 2. Klikoni mbi emrin e grupit në krye të ekranit.
 3. Kjo do të shfaqë një seri të re opsionesh, ku duhet të kërkoni "Pjesëmarrësit".G2
 4. Duke klikuar mbi të, do të gjeni një listë të renditur përdoruesish, thjesht duhet të klikoni mbi emrin ose numrin që dëshironi t'i shkruani.
 5. Pothuajse menjëherë, biseda do të hapet. Mos harroni të identifikoheni në mesazhin e parë, shmangni raportimin dhe bllokimin.

Ashtu si në 3 metodat e mëparshme, në këtë rast mund të hyni nga ndonjë prej opsioneve të mundshme. Mbani parasysh privatësinë e përdoruesve të tjerë, shmangni mesazhet e padëshiruara ose ftesat në platforma të tjera në mënyrë këmbëngulëse.

Arsyet për të mos ruajtur një kontakt në kalendar

Si të dërgoni mesazhe WhatsApp pa shtuar kontakte nga vetë aplikacioni 2

Për shumë njerëz, mund të jetë e pakuptimtë të mos ruash një kontakt në librin e telefonit, megjithatë, Ka disa arsye logjike për të mos.Këtu po ju tregoj disa.

 • intimitet: shumë njerëz kanë si cilësime të privatësisë që ata që nuk janë kontakte të ruajtura nuk mund të shohin informacionin, gjendjet ose imazhin tonë të profilit. Ruajtja si kontakt mund t'i ofrojë të gjitha informacionet dikujt që mezi e njohim.
 • Kontakt për të cilin nuk jemi të interesuar: Duke qenë se nuk jeni klient besnik, ndërveprimi juaj mund të mos jetë prioritet në këtë moment, prandaj ne mund të filtrojmë midis kontakteve me interes ose kontakteve të mundshme. Për ta bërë këtë, ne e lëmë bisedën të ruajtur, por e përfshijmë atë në axhendë.
 • pak kontakt: Nëse po përpiqemi të shesim një ide ose produkt, qasja e parë mund të mos jetë e suksesshme, kështu që ne nuk dërgojmë mesazhe vazhdimisht. Nëse një kontakt nuk ka qenë besnik ose nuk është i interesuar për idenë, nuk ia vlen ta kemi atë në listën tonë të kontakteve.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.