Personalizojeni WhatsApp-in tuaj me modalitetin Super Mario Bros

Si të aktivizoni modalitetin Super Mario Bros në WhatsApp

La Aplikacioni i mesazheve WhatsApp Është një nga më të përdorurit në botë. Kjo është arsyeja pse ka shumë përdorues dhe zhvillues që punojnë në modifikimet e tyre të personalizuara për t'i dhënë asaj një stil unik. Diçka e tillë është ajo që mund të merrni me WhatsApp në modalitetin Super Mario Bros. Një seri konfigurimesh të veçanta që e kthejnë ndërfaqen e programit në botën e aventurave dhe platformave të hidraulikës Nintendo.

Propozimi i Modaliteti Super Mario Bros në WhatsApp Ai u bë shumë i popullarizuar pas publikimit të filmit, dhe është ende i fortë. Nuk është e nevojshme të shpërndani ndonjë të dhënë personale ose të regjistroheni në një faqe interneti për ta aktivizuar atë. Ne ju tregojmë hap pas hapi se si ta aktivizoni këtë modalitet të personalizuar dhe si të përfitoni sa më shumë prej tij.

Si të aktivizoni modalitetin Super Mario Bros në WhatsApp

Hapi i parë është të shkarkoni nga Dyqani i Google Play aplikacioni Nova Launcher. Ky aplikacion funksionon si një magjistar për personalizimin specifik të elementeve të ndërfaqes Android. Nëpërmjet opsioneve Nova Launcher mund të ndryshoni një shumëllojshmëri të gjerë elementesh, nga tingujt dhe ikonat deri te ngjyra e menyve.

Pasi të keni instaluar Nova Launcher, kërkoni një imazh në formatin PNG të Super Mario dhe shkarkojeni në celularin tuaj. Hyni në Nova Launcher dhe trokitni lehtë mbi logon e WhatsApp. Do të shfaqet menyja e opsioneve kontekstuale, shtypni Edit dhe nga Aplikacionet kërkoni imazhin PNG të Super Mario. Përshtatni madhësinë në mënyrë që të përshtatet mirë dhe konfirmoni botimin duke klikuar mbi U krye për të pasur ikonën tuaj të personalizuar të WhatsApp me Super Mario.

Opsione të tjera personalizimi për modalitetin Super Mario Bros

Përveç të ikona për të pasur modalitetin Super Mario Bros në WhatsApp, ka elementë të tjerë personalizimi që mund t'i modifikoni. Për të kthyer përvojën e telefonit tuaj celular dhe WhatsApp në përgjithësi në universin Mario Bros, mund të shtoni kërpudha, monedha ose topa zjarri në emrat e kontakteve tuaja. Ju gjithashtu mund të personalizoni sfondin e bisedave tuaja me imazhe nga lojërat ose filmi.

Tifozët e sagës Super Mario Bros me siguri do të jenë të lumtur të dinë se ata mund të personalizojnë plotësisht përvojën e WhatsApp. Nëse ju pëlqen të mbani kontakte me miqtë dhe familjen tuaj me një stil shumë të veçantë të frymëzuar nga Super Mario, ndiqni këto udhëzime.

Personalizojeni celularin tuaj me Zedge

Shkarko Zedge

La aplikacioni zedge është një depo e të gjitha llojeve të tingujve, sfondeve dhe alarmeve të njoftimeve. Jo vetëm që mund të gjeni momente të frymëzuara nga Super Mario Bros, por edhe në filmat dhe serialet tuaja të preferuara. Shkarko Zedge nga Google Play Store për të filluar shkarkimin e të gjitha llojeve të burimeve që ju ndihmojnë të personalizoni përvojën tuaj celular.

Ju mundeni shkarkoni muzikën hyrëse për Super Mario Bros. dhe vendoseni si zile. Ose shkarkoni tinguj të veçantë të lojës për të personalizuar mesazhet ose kontaktet. Tingulli i kërpudhave që të bën të rritesh në përmasa, apo yllit të vogël që të jep pavdekësi me muzikën e tij karakteristike. Mundësitë me Zedge janë shumë të ndryshme.

Mënyra se si funksionon aplikacioni është shumë e thjeshtë, thjesht zgjidhni llojin e përmbajtjes që kërkoni, shkruani Super Mario Bros ose çfarëdo tjetër që kërkoni në shirit dhe zgjidhni midis fotove, zileve dhe njoftimeve. Është një nga aplikacionet më të kompletuara për të personalizuar plotësisht përvojën WhatsApp dhe celularin në përgjithësi.

Wallpapers dhe zile Zedge™
Wallpapers dhe zile Zedge™
zhvilluesi: Zedge
Çmimi: Falas

Personalizojeni celularin tuaj

Kombinimi i Opsionet e Nova Launcher për të krijuar ikona speciale dhe Zedge për të shkarkuar përmbajtje multimediale, mund ta ktheni telefonin tuaj në Super Mario Bros në vetëm pak minuta. Përvoja e personalizimit mund të bëhet edhe me seriale apo filma të tjerë, duke shtuar kështu shijet tuaja në përvojën e përgjithshme të aplikacionit.

Është shumë e zakonshme të gjesh tinguj dhe efekte vizuale të frymëzuara nga lojërat video në celularin tënd. Nëse jeni adhurues i Super Mario, mund të konfiguroni një mesazh nga një mik që të tingëllojë drejtpërdrejt si Mario.

Ju gjithashtu mund të përdorni Aplikacioni StickerLy për të shkarkuar një paketë ngjitësesh të frymëzuara nga Super Mario dhe të gjithë personazhet e tij. Rezultati përfundimtar është një përvojë WhatsApp plotësisht në modalitetin Super Mario Bros. Ai përfshin ndarjen e përmbajtjes nga lojërat, duke përdorur ngjitëse dhe tinguj të marrë direkt nga ekskluziviteti.

Për adhuruesit e lojërave video, tingujt e Mario janë shumë të lehtë për t'u identifikuar. Nga një zile e frymëzuar nga skenarët më të zakonshëm të ekskluzivitetit, te tingujt e njoftimeve, alarmet ose imazhet e sfondit. Ju mund të zgjidhni Mario, Luigi, Princesha Peach ose Bowser, ndër shumë të tjera. Krijoni ikonën tuaj, vendosni meloditë dhe jepini WhatsApp-it tuaj një modalitet krejtësisht të personalizuar Super Mario Bros.

L opsionet e personalizimit Ata janë bërë një nga atraksionet më të mëdha të WhatsApp, duke qenë në gjendje të konfigurojnë parametra të ndryshëm falë aplikacioneve falas dhe të lehtë për t'u përdorur. Me pak zgjuarsi dhe durim, mund ta ktheni telefonin tuaj në një kopje të botës së Marios.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.