Mund të nënvizoni në WhatsApp apo të bëni efekte të tjera teksti?

Nënvizoni në WhatsApp: Si mund të arrini efekte teksti?

Nënvizoni në WhatsApp: Si mund të arrini efekte teksti?

Kur kanë të bëjnë me WhatsApp, shumë janë zakonisht mësime të plota dhe udhëzues të shpejtë, që kemi bërë për të mbuluar gjithçka që lidhet me një aplikacion kaq të madh dhe të fuqishëm të mesazheve të çastit. Prandaj, sot ne do t'ia kushtojmë këtë artikull të ri një teme të thjeshtë dhe të dobishme që shumë shpesh e pyesin veten në internet, në mënyrë të përgjithshme dhe në mënyrën e mëposhtme: "Si mund ta nënvizoj tekstin në WhatsApp?".

Dhe ne e themi në mënyrë të përgjithshme, pasi kjo pyetje zakonisht i referohet në realitet, dhe në mënyrë të përgjithshme, nëse është e mundur në WhatsApp, fuqia ndryshoni fontin ose stilin e tekstit, duke përdorur veçori vendase ose mjete të tjera të jashtme, si p.sh. aplikacione shtesë ose nëpërmjet përdorimit të faqeve të internetit. Prandaj, ne do ta sqarojmë këtë pyetje me rekomandime të dobishme në këtë drejtim.

Prezantimi

Dhe me siguri disa do të pyesin veten Pse mund të jetë e dobishme të nënvizoni ose ndryshoni stilin e tekstit në WhatsApp? Epo, sepse shumë, sot, përdorin WhatsApp në një mënyrë shumë intensive, si për përdorim personal, ashtu edhe për përdorim profesional dhe në punë.

Për rrjedhojë, ata kërkojnë mënyra të ndryshme bini në sy, dalloni dhe jini origjinal, kur bëhet fjalë për dërgimin e mesazheve tuaja për të komunikuar dhe arritur qëllimet. Dhe kjo e bën të rëndësishme njohjen e disa prej tyre alternativat aktuale të disponueshme për atë.

Nënvizoni në WhatsApp: Si mund të arrini efekte teksti?

Nënvizoni në WhatsApp: Si mund të arrini efekte teksti?

Përpara se të filloni të shpjegoni temën e sotme dhe të adresoni rekomandimet tona për këtë pikë WhatsApp, është e rëndësishme të bëni të qartë se, në të vërtetë, ky aplikacion i mesazheve të çastit nuk lejon apo nënvizon tekstin, as të ndryshoni llojin e paracaktuar të fontit të aplikacionit. Kështu, ai lejon si parazgjedhje vetëm përdorimin e fontit që vjen me të.

Dhe, ky kufizim përfshin ose përfshin ndryshimin e llojit të shkronjave në pajisjen tonë celulare. Kjo do të thotë, ndryshoni fontin e celularit, nuk do të bëjë që marrësit e mesazheve tona të shohin një font të ndryshëm në to.

Rrjedhimisht, të alternativa që do ta tregojmë më poshtë, nëse do të na lejojnë që kur të dërgojmë një mesazhi me llojin e fontit të ndryshuar, marrësit e së njëjtës mund të vlerësojnë ndryshimet e fontit. Meqenëse, ky është objektivi që dëshironi të arrini.

Mënyra origjinale për të nënvizuar tekstin në WhatsApp ose efekte të tjera teksti të disponueshme

Përdorimi i aftësive vendase

Natyrisht, siç e kemi shprehur tashmë më parë, Nuk mund të "nënvizoj tekstin në WhatsApp", por nëse mund të aplikoni efekte të tjera mbi të. Për ta bërë këtë, ka dy (2) mënyra të mundshme që do t'i diskutojmë më poshtë, pasi të keni nisur aplikacionin WhatsApp dhe të filloni një bisedë me një kontakt, duke shkruar një mesazh:

Opsioni 1
 • Ne zgjedhim një ose më shumë fjalë, domethënë një frazë ose pjesë të tekstit nga mesazhi i shkruar.
 • Presim që të shfaqet menyja kërcyese në lidhje me opsionet e tekstit.
 • Ne zgjedhim një nga 4 opsionet e formatimit të tekstit: bold, italic, linethrough dhe monospace.
 • Dhe ne e përsërisim procesin, aq herë sa është e nevojshme, derisa të përfundojmë detyrën e përshtatjes së tekstit sipas dëshirës tonë.
 • Ne ia dërgojmë mesazhin kontaktit të marrësit.
Opsioni 2
 • Ne zgjedhim një ose më shumë fjalë, domethënë një frazë ose pjesë të tekstit të mesazhit të shkruar.
 • Dhe midis përmbajtjes së zgjedhur, domethënë, para dhe pas tekstit të përzgjedhur, ne shtypim karakteret e mëposhtme për të marrë efektet e mëposhtme të tekstit:
 1. Një yll (*): Për të arritur efektin e tekstit të trashë.
 2. Një nënvizim (_): Për të arritur efektin e tekstit kursive.
 3. Një tildë (~): Për të arritur efektin e tekstit: Strikethrough.
 4. 3 mbrapa (` ): Për të arritur efektin e tekstit Monospaced.

Metodat alternative të njohura si përdorimi i një aplikacioni

Zgjidhjet e njohura

Duke përdorur një aplikacion celular

Për këtë rast, një aplikacion celular i rekomanduar është Fontet - Tastiera e shkronjave, të cilat është një aplikacion i mrekullueshëm dhe praktik i tastierës që na lejon të gjenerojmë mesazhe të shkëlqyera me tekst, të cilat përfshin përdorimin e tekstit të nënvizuar, dhe të cilat janë ideale për t'u përdorur në mesazhet SMS dhe bisedat e aplikacioneve të mesazheve të çastit. Dhe madje edhe në komentet e mediave sociale, postimet në uebsajtin e biznesit, tregimet dhe postimet e tjera në internet.

Përveç kësaj, ai përfshin mundësinë e përdorni dhjetëra lloje të shkronjave për mesazhe, shkronja ngjitëse, simbole dhe kaomoji. E cila do të lejojë çdo përdorues të shprehet lehtësisht si kurrë më parë.

Rezultati: 4.5 – Vlerësime: +1,21M – Shkarkime: +100M.

Duke përdorur një faqe interneti

Për këtë rast disa të mëdha dhe të dobishme faqet e rekomanduara të internetit shëndoshë:

 1. Lodrat Unicode
 2. Konvertuesi i tekstit Unicode
 3. Editor teksti

Meqenëse, në thelb me këto ne mund të përdorim mënyra të ndryshme, si nga celulari ashtu edhe nga kompjuteri konvertimi i tekstit në fontin unicode, e cila do të na lejojë krijoni, kopjoni dhe ngjisni, paraqitje të reja të mesazheve me një ose më shumë lloje shkronjash, efektesh, karakteresh dhe simbolesh.

Më shumë informacione të lidhura

Më shumë informacione të lidhura

Mbërritëm këtu, ne mund të rekomandojmë vetëm që nëse dëshironi, dini dhe provoni, të tjera aplikacionet me efekt teksti për të arritur "nënvizoni në WhatsApp" ose arrini efekte të tjera teksti përrallore, shpejt dhe në mënyrë të sigurt, ky objektiv mund të arrihet duke klikuar drejtpërdrejt në vijim lidhjen e dyqanit të luajë.

Ose, nëse doni të dini më shumë rreth formatit të mesazheve WhatsApp, mund ta bëni këtë në vijim lidhje zyrtare whatsapp. Ndërsa, në rast, dëshironi të eksploroni dhe të mësoni më shumë mësime dhe udhëzues në WhatsApp Mund ta bëni këtu në faqen tonë të internetit.

WhatsApp Web në një Mac
Artikulli i lidhur:
Truket në ueb WhatsApp për të përfituar sa më shumë prej tij

Kështu raportohet një përdorues në WhatsApp

Shkurtimisht, dhe siç mund të shihet në këtë udhëzues të ri të shpejtë, "nënvizoni në WhatsApp" nuk është e mundur në vend, por mund të arrihet efekte të tjera teksti të këndshme dhe të dobishme. Ndërsa, si zakonisht, pothuajse gjithçka është e mundur përmes aplikacioneve celulare falas dhe me pagesë nga Play Store ose nëpërmjet përdorimit të faqeve të specializuara të internetit falas.

Dhe, nëse jeni përdorues aktual i WhatsApp, dhe t'i përdorni ato shpesh, ju ftojmë të na jepni mendimi juaj përmes komenteve mbi të dhe përdorimin e tij gjatë formatimit ose aplikimit të efekteve në tekst. Së fundi, dhe në rast se e keni gjetur këtë përmbajtje interesante dhe të dobishme, ju ftojmë gjithashtu ndaje me të tjerët. Gjithashtu, mos harroni të eksploroni më shumë nga udhëzuesit tanë, mësimet, lajmet dhe përmbajtjet e ndryshme që nga fillimi web tonë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.