WhatsApp në Apple Watch: Si ta vendosni dhe ta përdorni

WhatsApp në Apple Watch

Apple Watch i parë doli në treg në mars 2015. Që atëherë, shumë aplikacione gradualisht janë përshtatur me funksionimin e kësaj pajisjeje, madje duke arritur lëshoni aplikacione për Apple Watch, aplikacione që funksionojnë pak a shumë në mënyrë të pavarur nga iPhone.

Fatkeqësisht, WhatsApp nuk ka qenë një prej tyre dhe 6 vjet pas lansimit të Apple Watch të parë, përdoruesit e WhatsApp me një Apple Watch nuk mund të dërgoni mesazhe nga kyçi i dorës. E vetmja gjë që ata mund të bëjnë është t'i marrin ato. Sidoqoftë, WhatsApp nuk është vetëm përgjegjësi pasi Apple është gjithashtu pjesërisht fajtore.

Në modelet me një lidhje të dhënash, watchOS (sistemi operativ Apple Watch) nuk lejon aplikime të mesazheve punoni në mënyrë të pavarur pa u lidhur me një smartphoneMe Në fund, mes tyre, carra pa fshirë siç shkon duke thënë.

Nëse doni të dini të dini si të keni WhatsApp në Apple Watch Më poshtë ju tregojmë opsionet dhe aplikacionet më të mira aktualisht të disponueshme në App Store.

Pa instaluar ndonjë aplikacion

WhatsApp në Apple Watch

Metoda e parë që ju tregojmë për të qenë në gjendje të keni WhatsApp në Apple Watch përbëhet nga mos instaloni asnjë aplikacion, përderisa ju nuk dëshironi ose keni nevojë të dërgoni mesazhe, përndryshe ky opsion nuk do të jetë i vlefshëm.

Sa herë që marrim një mesazh WhatsApp në iPhone tonë, ai gjithashtu njoftohet drejtpërdrejt në Apple Watch. Nga njoftimi i Apple Watch, ne mund t'i përgjigjemi mesazheve duke përdorur zërin tonë për të shkruar mesazhin.

Nëse nuk mund të flasim ne mund të përgjigjemi duke shkruar shkronjat në ekran, duke përdorur figurinat ose duke përdorur një nga të ndryshme përgjigjet e paracaktuara që aplikacioni na ofron.

Pasi të mësoheni përdorni WhatsApp në këtë mënyrë, nuk ka nevojë të instaloni aplikacione të ndryshme të palëve të treta të disponueshme në App Store për të lejuar dërgimin dhe marrjen e mesazheve përmes WhatsApp.

Nëse varësia juaj nga WhatsApp është shumë e lartë dhe keni nevojë dërgoni vazhdimisht mesazhe në çdo situatë Dhe tani, do të duhet të zgjidhni disa nga aplikacionet e ndryshme që ne ju tregojmë më poshtë.

Të gjitha aplikacionet që ju tregojmë më poshtë funksionojnë si e bën WhatsApp Web, domethënë, ne duhet të skanojmë kodin QR të aplikacionit në mënyrë që të mund të përdoret. Nëse dalim, aplikacioni Apple Watch nuk do të funksionojë më.

Të gjitha aplikacionet na ofrojnë të njëjtat funksione, pasi bazohet në WhatsApp Web, kështu që e vetmja gjë që duhet të kemi parasysh është çmimi që na kushton aplikacioni, pasi edhe pse mund të shkarkohen falas, ato përfshijnë blerje brenda aplikacionit për të zhbllokuar aksesin në të gjitha funksionet.

ChatApp + për WhatsApp

ChatApp + për WhatsApp

ChatApp + për WhatsApp është një nga aplikacionet më e popullarizuar në App Store që na lejon të përdorim WhatsApp nga Apple Watch. Nga ky aplikacion, ne mund të hyjmë në të gjitha mesazhet, të bisedojmë, të luajmë mesazhe zanore, të shikojmë imazhe dhe madje edhe video HD.

ChatApp + na ofron:

 • Qasje në të gjitha historitë e bisedave, përfshirë grupet.
 • Përgjigjuni mesazheve përmes tastierës virtuale ose përmes komandave zanore.
 • Krijoni një listë të përgjigjeve të shpejta.
 • Shikoni imazhet dhe videot në HD.
 • Hyni në imazhin e profileve.
 • Dërgoni dhe dëgjoni mesazhe zanore.
 • Ju gjithashtu mund të shihni afishet.

ChatApp + për WhatsApp është në dispozicion për tuajin shkarkoni falas, dhe përfshin blerjet për të zhbllokuar të gjitha tiparet që na ofron. Kërkoni nga iOS 11 e tutje.

WatchApp+ për WhatsApp.
WatchApp+ për WhatsApp.
zhvilluesi: Jennifer Kirby
Çmimi: Falas+

WatchChat për WhatsApp

WatchChat për WhatsApp

Një tjetër aplikacion interesant për të pasur WhatsApp në Apple Watch është WatchChat, një aplikacion që ka një Vlerësimi mesatar i 4,4 yjeve nga 5 të mundshëm pasi mori më shumë se 650 komente. Zhvilluesi supozon se është një nga aplikacionet e këtij lloji që ka marrë më së shumti përditësime që nga fillimi i tij 3 vjet më parë.

Me WatchChat ne mund të:

 • Hyni në të gjitha bisedat WhatsApp
 • Dërgoni dhe merrni mesazhe zanore
 • Përgjigjuni bisedave përmes tastierës, përgjigjeve të shpejta, me komandë zanore ose duke shtypur.
 • Shikoni video në cilësi HD.
 • Qasu në përditësimet e statusit të përdoruesit.
 • Shikoni imazhet në HD dhe madje na lejon të zmadhoni imazhet.
 • Përshtatni përgjigjet e shpejta.
 • Ne gjithashtu mund të fillojmë biseda të reja chat nga Apple Watch.

WatchChat për WhatsApp është në dispozicion për shkarkim falas dhe përfshin blerje brenda aplikacionit, blerje që na lejojnë të zhbllokojmë aksesin në të gjitha tiparet që na ofron pa asnjë kufizim. Kërkon iOS 11 e tutje.

WatchChat 2: për WhatsApp
WatchChat 2: për WhatsApp

WatchsApp për WhatsApp

WatchsApp për WhatsApp

WhatchsApp për WhatsApp është një tjetër aplikacion interesant për t'u marrë parasysh, një aplikacion që na ofron të njëjtat funksione se të gjitha aplikacionet e mëparshme duke përfshirë mundësinë për të qenë në gjendje të ndajmë vendndodhjen nga Apple Watch ynë drejtpërdrejt, një funksion që nuk është i disponueshëm në të gjitha aplikacionet e këtij lloji.

WatchsApp na lejon:

 • Hyni në të gjitha bisedat
 • Dërgoni mesazhe
 • Shikoni fotot në Full HD edhe pa i klikuar ato
 • Luaj video
 • Dërgoni mesazhe zanore
 • Dëgjoni mesazhet zanore
 • Filloni biseda të reja
 • Dërgoni mesazhe për vendndodhjen
 • Shikoni imazhet në ekran të plotë
 • Shikoni mesazhet e vendndodhjes
 • Shihni Ngjitëset Memoji
 • Përgjigju / cito mesazhet
 • Shikoni mesazhet e cituara dhe nga kush janë cituar.
 • Ngarkoni të gjitha mesazhet në një bisedë
 • Në mesazhet në grup, emrat dhe numrat e telefonit janë me ngjyrë.

WhatsApp për WhatsApp është në dispozicion për tuajin shkarkoni falas dhe përfshin blerjet brenda aplikacionit. Versioni falas përfshin një seri kufizimesh që mund t'i zhbllokojmë duke përdorur blerjet brenda aplikacionit. Kërkon iOS 14 e lart.

WatchsApp për WhatsApp
WatchsApp për WhatsApp
zhvilluesi: Softueri BEYLER
Çmimi: Falas+

WatchApp + për WhatsApp

WatchApp + për WhatsApp

WatchApp + për WhatsApp është një nga aplikacionet e pakta që kërkon një abonim për të qenë në gjendje të zhbllokojë aksesin në të gjitha funksionet që ofron, funksione që janë praktikisht të njëjta me ato që gjenden në të gjitha aplikacionet, pasi të gjitha bazohen në WhatsApp Web.

Falë WatchApp + ne mundemi hyni në grupe dhe biseda individuale për të dërguar dhe marrë mesazhe, për të parë fotografi dhe video, aksesoni profilet e përdoruesve, dërgoni dhe merrni mesazhe zanore ... Ky aplikacion është i disponueshëm për tuajin shkarkoni falas, përfshin blerjet brenda aplikacionit dhe kërkon iOS 11 ose më të lartë.

Aplikacioni nuk u gjet në dyqan. 🙁

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.