Aksesorët e laptopëve: Mega përzgjedhje nga më praktiket

aksesore per laptop

Nëse jeni të lodhur nga tipike aksesore per laptop që shfaqin në shumë faqe të tjera të internetit, këtu kemi bërë një përzgjedhje mjaft të mirëfilltë të këtyre produkteve. Përveç disave që me siguri nuk i keni ditur, ne kemi menduar edhe se janë më praktiket dhe se ofrojnë rehati në baza ditore.

Do të jeni të kënaqur me to, kështu që vazhdoni dhe blini një nga këto për laptopin tuaj ose si një ide dhuratë për dikë të veçantë që ka laptopë...

Ngjitës LAPTOP

Ndonjëherë, siç e dini, sipërfaqja e laptopit tuaj gërvishtet ose dëmtohet me kalimin e kohës. Në raste të tjera, laptopi mund të bëhet i mërzitshëm dhe ju duhet t'i jepni atij një ndryshim dizajni. Për të modifikuar estetikën, çfarë më mirë se vinile ngjitëse Ata shesin për të mbuluar të gjithë laptopin në zonën tuaj të pasme.

Ekstraktues i ventilatorit

Nuk është gjithmonë e lehtë të mbash temperaturën në një laptop. Siç e dini, ka disa zgjidhje, si mbështetëse, bazat me tifozë, etj. Por një zgjidhje tjetër nëse nuk keni aq shumë hapësirë ​​ose nëse dëshironi që ajo të merret me lehtësi nga një vend në tjetrin është të përdorni tifozët nxjerrës.

Flash Drive i dyfishtë USB-C/USB-A

Është e mundur që të keni nevojë për një flash drive si një medium ruajtjeje të jashtme, por keni disa kompjuterë ku dëshironi të përdorni atë flash drive, ose ndoshta e përdorni me mjete riparimi nëse jeni teknik dhe nuk dini se çfarë jeni do të gjeni me çdo klient. Në çdo rast, ju mund ta përdorni këtë flash drive i dyfishtë me port USB-C dhe USB-A, për të qenë në gjendje ta futni atë në ndonjë nga këto porte në mënyrë indiferente.

Krahu mbështetës i rregullueshëm për tavolinë

Edhe pse ka disa lloje të mbajtësve të laptopëve, ndoshta jo të gjithë e dinë këtë lloji i krahut në të cilin mund të vendosni laptopin tuaj, për tavolinën ose tavolinën tuaj, dhe mund ta lëvizni ose ta hiqni kur nuk keni nevojë para jush në mënyrë komode.

Mbrojtës i tastierës

Tastiera e laptopit është një vend i ndjeshëm të gjitha llojet e pluhurit, lëngjeve dhe llojeve të tjera të papastërtive. Prandaj, nëse jeni një nga ata që e lënë laptopin hapur, mund të blini një mbulesë tastiere që do ta parandalojë atë të mbushet kaq shpejt me papastërti dhe do t'i zgjasë pak më gjatë jetëgjatësinë.

ngjitëse mbështetëse

Një mënyrë për ta mbajtur pajisjen tuaj më të freskët dhe në një pozicion të pjerrët pa pasur nevojë të mbështeteni në mbajtjen ose mbajtjen e një mbajtëse kudo është duke përdorur një nga këto. ngjitëse me mbështetje t'i ngjitni nën laptop dhe t'i shpalosni kur të keni nevojë. Nga ana tjetër, ka edhe lloje të tjera ngjitësesh mbështetëse, si kjo që mund t'i përdorni për të parë gjithmonë telefonin inteligjent pranë ekranit të laptopit:

dry kengsington

Pavarësisht nëse është një laptop i vlefshëm ose një laptop me informacion të vlefshëm brenda, për të parandaluar aksesin ose vjedhjen, është më mirë të keni një nga këto dryna sigurie kengsinton. Ato janë të pajtueshme me të gjithë laptopët që kanë slotin Kengsinton. Kështu që mund ta bllokoni lehtësisht dhe të mos shqetësoheni.

monitor i dyfishtë për laptop

i cili tha të ketë konfigurimi i shumë monitorëve në një laptop nuk ishte e mundur pa hequr dorë nga lëvizshmëria? Epo, këtu është një shembull i qartë se si të shtoni dy monitorë anësor në ekranin e laptopit tuaj dhe kështu të jeni në gjendje të punoni me më shumë ekrane ose të përdorni pajisjet për simuluesit. Gjithashtu, kjo stendë mund të paloset dhe të bartet lehtësisht.

Mbështetje për jastëk për laptop

Nëse jeni një nga ata që zakonisht përdorin laptopin në divan ose në shtrat, atëherë do të dëshironit ta dini këtë jastëk për të vendosur laptopin, tabletin, celularin tuaj, etj. Në këtë mënyrë, jo vetëm që do të jeni në gjendje ta përdorni rehat, por gjithashtu do ta mbani më larg pëlhurave që mund të pengojnë ajrosjen.

lexues eDNIe

Për të gjithë ata që kanë një DNIe dhe dëshironi të bëni biznes përmes internetit, si burokracia në të cilën shumë prej nesh janë të detyruar, ju mund të përdorni një mënyrë të thjeshtë për të identifikuar veten përmes kësaj DNI elektronike duke përdorur lexuesin tuaj.

Çelësi FIDO 2

Me një kompjuter portativ biznesi, jo vetëm që duhet të merrni masa paraprake si bllokimi Kesington i parë më lart, por është gjithashtu e rëndësishme ta mbroni atë në një nivel logjik. Dhe për këtë, ju keni këtë Çelësi FIDO2 për të garantuar sigurinë në ambjente biznesi, apo në shtëpi... Në të mund të keni Apple ID, apo Google etj., që të identifikoheni pa pasur nevojë për fjalëkalime.

flash drive i koduar

Gjithashtu lidhur me sigurinë e të dhënave personale, fiskale, bankare, të dhënave të klientëve etj., mund të jeni të interesuar të dini se ka disqet flash për të ruajtur të dhënat tuaja në mënyrë të sigurt. Dhe është se këto njësi do të kodojnë automatikisht të dhënat që përmbajnë dhe vetëm ju mund t'i shihni ato me fjalëkalimin tuaj.

kartë grafike e jashtme

A nuk është GPU-ja e laptopit tuaj të mjaftueshëm për lojëra apo renderim? Mos u shqetësoni, nuk keni nevojë të blini një kompjuter tjetër, ekzistojnë këto lloj kutish instaloni karta grafike të jashtme (eGPU) shumë më të fuqishme. Ju vetëm duhet ta lidhni këtë kuti nëpërmjet Thunderbolt 3 me laptopin ose Macbook-un tuaj.

Bluetti Solar

A shkoni zakonisht në fushën e kampingut, me kampingun, në një kamping apo me karvanin tuaj? Mos u shqetësoni për pajisjet tuaja elektrike, me këtë modul me panel diellor Ju do të mund të keni energji elektrike për laptopin tuaj, për pajisjet tuaja celulare, ose për pajisje të tjera si TV, frigorifer, etj.

Modem USB 5G/4G

Kudo që të jeni, mund të mbështeteni edhe në lidhjen me internetin. ju duhet vetëm një shpejtësia e të dhënave dhe një kartë SIM për atë. Nëse po, mund ta instaloni në këtë modem 4G për ta lidhur me USB-në e laptopit dhe për të pasur një lidhje për të lundruar. Ekzistojnë gjithashtu modemë pa tel më të avancuar për WiFi dhe 5G, nëse dëshironi diçka më të vogël, si kjo:

Terratec DTT

Antena nuk arrin në dhomën tuaj dhe ju dëshironi shikoni kanalet DTT? Mos u shqetësoni, ju mund ta përdorni laptopin tuaj si televizor falë kësaj karte USB për të akorduar me lehtësi kanalet. Gjithashtu, duke qenë kompakt, mund ta çoni kudo që të shkoni.

Karikues makinash

Së fundi, ne kemi edhe këtë përshtatës që mund konvertoni daljen 12 V të çakmakut të makinës tuaj në 220 V për të qenë në gjendje të karikoni laptopin tuaj, për shembull. Kështu që do të keni gjithmonë tarifë gjatë udhëtimeve të gjata.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.